Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 3 évest berakni a nagyok közé...

3 évest berakni a nagyok közé (5 évesek közé), jó lesz ez így?

Figyelt kérdés

Március végén lesz a fiam 3 éves, április elejétől vihetem oviba. Az óvónő azt mondta, hogy a nagyobb csoportba rakják mert az ő kisebbeknek való csoportjában már nincs hely. Akkor nem tudtam rá reagálni mert a fiam behisztizett, örültem hogy hallottam amit mond az óvónő és csak itthon esett le, hogy mit is mondott.

Jó lesz ez így? A fiam nem egy félős gyerek, nem is egy csendes, de azért egy 3 évest berakni a nagyok közé, aggódom kicsit, ráadásul még alig beszél a fiam.

Van valaki akinek a gyereke szintén így járt? Mik a tapasztalatok?


2016. márc. 21. 10:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos ez az eredménye, hogy 3 évesen mindenkinek be kell adnia a gyerekét, annak is akinek nem lenne rá szüksége mert otthon van. A gyereklétszám nőtt de nem nyitottak új óvodákat így összezsúfolnak mindenkit. Nálunk a vegyes csoport jó is meg rossz is. a Rossz hogy az óvónők inkább az idősebbekkel, iskolafekészítősökkel foglalkoznak, mert nekik vannak már kötelező programjaik, így a kisebbekre nem jut annyi idő. Annyiból jó viszont, hogy a nagyoktól tanulhatnak
2016. márc. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem adnám be így a gyerekemet ebbe a csoportba.
2016. márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére nem vegyes csoportok vannak, pedig kisváros!Nekem a vegyes csoportos ovik, sose tetszettek!!!
2016. márc. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A kislányom vegyes csoportos oviban kezdett, akkor még nem volt kötelező 3 évtől, úgyhogy kis ideig járt csak. Tapasztalat: az óvónők idejét a nagyok fegyelmezése tölti ki, a kicsikre nincs idő, és különben is kit érdekel a sarokban sírdogáló 3 éves, amikor a neveletlen, verekedős 5 évest kell fegyelmezni, hogy ne verje szét az óvodát! És nem hiszem, hogy sokat tanul a nagyoktól, azok nem foglalkoznak vele, max. megtanul tőlük káromkodni! Ezt szerintem nem akarod!
2016. márc. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Tökéletes, bár szerintem csak a 4 és fél évesek közé kéne, nehogy huncutságokat kövessenek el.
2016. ápr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!