Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dolgozó kismamák, hogyan...

Dolgozó kismamák, hogyan oldjátok meg a vizsgálatokra járást munka mellett?

Figyelt kérdés
Fél 8-tól négyig dolgozok. Így akár uh-ra, akár vérvételre, akár védőnőhöz, akár valamilyen szakorvoshoz kell mennem, minden beleesik a munkaidőmbe. Egyedül az orvosom magánrendelésére tudok este járni. A főnökeim megengedik, hogy munkaidő alatt elmenjek, ahova kell, így nem kell erre pazarolnom a szabimat. Másnál is így működik? Sajnos terhességi cukorbetegség miatt a szokásos protokoll mellé bejött még a kéthetenkénti próbareggelizős vérvétel is, ami nincs meg 10 perc alatt. Kihasználom ezzel a cégemet, vagy máshol is ilyen engedékenyek?
2013. szept. 5. 06:48
 1/6 gabszem ***** válasza:
nálam is ilyen könnyen ment. pedig szinte minden héten el kellett kéredzkednem mert én fél 9-től 5-ig dolgoztam de sokszor tovább is.
2013. szept. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A torvény azt mondja, a munkaltato koteles elengedni a várandóst a terhességgel kapcsolatos vizsgálatokra, úgyhogy nincs itt szó kihasználásrol, vagy engedékenysegrol.
2013. szept. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi úgy állapodtunk meg, hogy a vizsgálatok előtt 1-2 héttel szólok.

pl. már most tudom, hogy 25-én kell mennem a védőnőhöz 8-ra.

Október végén pedig uh-ra.

A kettő közötti orvost pedig du. (munka után) vagy este oldom meg.

Én kértem, hogy a kimaradt órákat (amik a vizsgálatok miatt vannak), azokat letudjam dolgozni. Előtte vagy utána.

pl. a 25-i védőnőnél töltött 1 órámat (utazással együtt) előtte lévő napokban dolgozom le. Még nem döntöttem el, hogy szétosztva vagy egyszerre, egy nap.

Nálunk még az is nehezíti a dolgot, hogy a lányom bölcsődés. Így arra is kell figyelnünk, gondolnunk, hogy eltudjuk hozni, stb.. :)

2013. szept. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is ilyen könnyen ment.


Mondjuk nálunk van egy hosszú nap, amikor van kötelező túlóra, ezeken is mindig részt vettem.

2013. szept. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es jól mondja. Törvényi kötelezettségük elengedni, az más dolog, hogy én is általában ledolgoztam, de azért mert az én felelősségem hogy a projectjeim haladjanak, de ti ne dolgozzátok le csak azért mert milyen "jó fejek" meg "engedékenyek" voltak, mert ez kötelességük.
2013. szept. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs ebből gond, annyi, hogy olyan a munkám, hogy ha nem vagyok ott, akkor a helyettesítésemet meg kell oldanom, de a kollégák is nagyon készségesek, helyettesítenek első kérésre.
2013. szept. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!