Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nyáron hogy oldjátok meg a...

Nyáron hogy oldjátok meg a gyerekek elhelyezését? Járnak óvodába?

Figyelt kérdés
Most fogok nyár közepén szülni, így meg tudom oldani a kisfiam elhelyezését, de eredetileg úgy gondoltam, hogy június végéig mehetne, ha a barátai is járnának, de most volt szülői és ott azt mondták, hogy június közepétől csak ügyelet van, 1 összevont csoport lesz, mert többre nem szokott igény lenni (kb. 100 fős az óvoda, 4 csoporttal). Tényleg a többség meg tudja oldani az egész nyarat? Ha dolgoznék, akkor max. az óvodai 3 hetes bezárást tudnánk megoldani a férjemmel, máskor mennie kéne.
2016. máj. 10. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mieink is járnak az összevontba, plusz 1 hét tábor, 1 hét nagyszülők, egy-két hét nyaralás, ahogy épp sikerül.
2016. máj. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Júniusban még lesz ovi, utána: valamennyit mi is leszünk szabin (max 3 hét több részletben), nagyik is vállalnak valamennyit, be is jöhet velem párszor dolgozni, tábor is szóba jöhet.
2016. máj. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Családi napközi 4 hét júliusban, augusztusban itthon lesz. Akkor veszem ki az összes szabadságomat. (3 gyerek van)
2016. máj. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

nyáron sztem mindenhol összevont csoportok vannak. hiszen ahol van iskolás tesó, ott úgyis meg kell oldania a szülőnek a gyerekfelügyeletet, és ilyenkor az ovis sem megy.


enyém megy. abban az 1 hónapban nem, amikor zárva az ovi, és másik ovi az ügyeletes. akkor megoldjuk szabadsággal, mamákkal.

2016. máj. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsés a munkám.

Nyelvtanfolyamokat tartok.

A nyári időszakban csak estit vállalok, az heti három este.

A gyerekeknek így jó, mert egész nap együtt vagyunk, csak a férjemmel szívás, mert elég keveset találkozunk így, de ez a kompromisszum.

És persze nem is végig, úgyhogy pici nyaralás is belefér általában.

2016. máj. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiam magánoviba megy júni közepétől aug. Végéig, az ügyeletben nem akarom hagyni.
2016. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
De hogyhogy nem tudod megoldani? A kórházi tartózkodás általában három nap,utána meg otthon leszel, meg gondolom előtte is már.
2016. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nem mostanra írtam, hanem ha majd visszamegyek dolgozni...

2016. máj. 10. 14:43
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem a 2 kisebb(8 éves,3.5 éves) felügyeletét kell megoldani(a 3. gyerek már nagykorú,külföldön tanul).A suli végétől-június 17-a kicsit se viszem oviba.A nagyobb megy sporttáborba,aztán megy majd élménytáborba,és megy majd a nagyszülőkhöz is.A kicsi is fog majd nagyszülőzni,és velem lesz.Megyünk majd nyaralni is.Az saját céget viszek,teljesen magamnak osztom a melót.Ha úgy adódik üzleti útra elviszem magammal Őket,mert ott él és tanul a nagy,ahol én az üzletet bonyolítom.A Férjem generál kivitelező,vidéken külföldön is sokat dolgozik,így-gyerekvigyázásban-Rá nem számíthatok.Nálunk is a többség megoldja(oviban,suliban).
2016. máj. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

nem te vagy az egyetlen időhiánnyal küszködő dolgozó kisgyerekes :), így az a jó hír, hogy van megoldás.

A rossz meg az, hogy anyagi helyzet függő.

Elmondom az én példámat vagy amit látok a környezetemben, hátha van benne hasznos.


Egyedülálló édesanya vagyok, így megértem a helyzetedet.

A kisfiam magánoviba jár, itt 2 hét nyári bezárás van, év elején már lehet tudni a pontos időpontot.

A szerencsében a szerencsétlenség, hogy a munkámban akkor szokott hajrá lenni.

De:

- a gyerek apjával jó kapcsolatban maradtunk (bár másik országban él, új kapcsolata van, mégis igazi apaként funkcionál, amiben sok közös munkánk van)- így ha össze tudjuk egyeztetni az ő munkájával/elfoglaltságával, akkor 1 hétre megy az édesapjához nyaralni külföldre.

- mi ketten az ovis bezárás előtti héten tudunk menni nyaralni (így pl. ez nekem plusz szabi), ezt tudtam a munkához igazítani

- olyan munkahelyem/munkaköröm van, hogy meg tudom oldani, hogy otthonról is dolgozzak, ha más nincs (igen, éjszaka is, ha muszáj és beteg gyerek mellett is- viszont ennek az "áldozatnak" sz az ára, hogy ilyen szünetek alatt is 1-2 nap belefér, hogy otthonról nyomom. Ez mondjuk nekem nagyon leterhelő: hajnalban kelek, akkor dolgozom kicsit, amikor a kisfiam még alszik. Nap közben együtt vagyunk, játszunk, programok stb.- szerencsére ő még alszik délután, így ott megint van 2-3 órám, majd este olyan 20.30 után, mikor lefeküdt akkor addig, ameddig bírom)

Korlátlanul persze nem megoldható, illetve munkafolyamattól/értekezlettől is függ, hogy be kell-e mennem pl. ovis bezárás alatt. Általáabn mindig akad ilyen is. Ebben az esetben jön velem az irodába. Nem a legszerencsésebb, de már "nagyfiú", így 2-3-4 órát (nem többet!) tud színezőzni és bár nem vagyok híve, ha minden kötél szakad, akkor fejhallgató, notebook és mesenézés, amíg én a feltétlenül szükséges dolgokat intézem.

Illetve más kisgyerekes is van a cégnél, ha más kollegának nincs annyi munkája, akkor mennek "túrázni" az irodaházban (csokit kap a titkárságon, fénymásolnak, az őrrel bejárják a garázst, nyithatja a kaput stb.- cserébe ha nekem van lazább munka, én is elszórakoztatom más kisgyerekét, ha muszáj behoznia).

Nyilván ez nem minden munkahelyen kivitelezhető.


Sajnos nekem nincsenek már nagyszülők, testvér stb.- a barátaim is dolgozó emberek, így önállóan kell megoldanom, illetve természetesen a volt férjemmel, a gyermekem édesapjával.


Ismerősi/baráti körben azok, akiknél a kicsik állami oviba járnak vagy pl. iskolában 1-2, osztályosok- ők szoktam nyáron magánoviba befizetni (pl. a miénkbe is hozzák 1-2 hétre a gyerkőcöket), illetve a volt ovisok még 1-2 évig visszajárhatnak és nagyon élvezik. Erre az 1-2-3 hét plusz kiadásra (Budapesti viszonylatban mondjuk 20-25 eFt/hét kb.) érdemes az év egészében előre felkészülni, ha máshogy nem megoldható.


Olyan példát is látok, ahol ismerős családok 2-3 gyerekkel összefognak, aki szereti/bírja az ilyet, annak ez is lehet megoldás: szomszéd gyerekre vigyázni pár napot cserébe, hogy a te csemetédre is vigyáz más- de ez szerintem csak kölcsönös alapon és hasonló helyzetű/nevelési elvű családoknál megy zökkenőmentesen. (a lakókörnyezetemben erre nem láttam túl jó példákat, a 3 kisgyerekkel otthon lévő, számomra picit igénytelen gyeses anyukára a szomszéd utcából nem bíznám a gyerekemet- mert ezt a színvonalat az öszevont ovicsoport is hozná, sőt...)


Ha minden kötél szakad, akkor férj-feleség megosztva szabadságon, esetleg az alacsonyabb keresetű vagy a rugalmasabb időbeosztású táppénzzel.

Nem ideális, de ez is egy megoldás.

2016. máj. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!