Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vegyescsoportos oviban megtehe...

Vegyescsoportos oviban megtehetik, hogy a gyerekem egyedül kezdjen a korosztályában?

Figyelt kérdés

180 fős ovi. 8 csoport van. Van olyan csoport ahol 10 gyerek kezd. Minket meg beraktak egy olyanba, ahol ő lesz az egyetlen kicsi.

Lehet ilyenkor reklamálni? Nem kicsit kezd hátránnyal. Tiszta ideg vagyok, pedig még el sem kezdtük.


2016. máj. 17. 22:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Úgy látom ment a pontozás máshol is. Csak pozitívan értékeltem választ. Köszönöm mindenkinek. Próbálok intézkedni.
2016. máj. 19. 16:08
 12/16 anonim ***** válasza:

értem,-ha nem sikerülne,akkor mondok néhánydolgot

(én mindennek a pozitiv oldalát próbálom nézni)

a kissebbeket nagyon szeretik a nagyok-segitik,pátyolgatják.mindig jut egy kéz nekik.sok olyan infornációhoz juthat,amit egyébként a kicsik mellett még nem kapna meg.több programra mehet.

ha te nyugtalan vagy,inkább vidd át más csoportba,ha megteheted.

2016. máj. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem lesz másik csoport. Nem egész évben leszünk egyedül. Novemberben jön egy kislány, januárban pedig egy másik a kisfiam mellé...

Sajnos én nem látom nagy előnyét a vegyes csoportnak. Az hogy hamarabb önállósodik csak az óvónőnek könnyebség. Ha 6-7 évesen is látszana a különbség pl beszéd terén, akkor mondanám hogy hasznos. Ennek viszont sajnos pont az ellenkezőjét tapasztalom.

2016. máj. 20. 22:37
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy vegyes csoport vagy koroszályos, hanem hogy milyenek a pedagógusok. Mindkettőt lehet jól és rosszul csinálni, és mindkettőnek rengeteg előnye és hátránya van. Így általánosságban nem lehet megmondani, melyik a jobb.
2016. máj. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Sajnos tapasztaltuk, hogy megtehetik. Nálunk is hasonló helyzet állt elő. Új oviban kezdtük fiam utolsó ovis évét. Vegyes csoportba rakták, ahol viszont ő volt az egyetlen hat éves, a többiek mind 3-4 évesek voltak. Én beszéltem az igazgatóval, aki finoman szólva elhajtott azzal, hogy adjunk időt a gyereknek. Mást nem tehettem, időt adtam, mivel a dolognak csak a negatívumát tapasztaltuk (fiam nem tudott velük játszani, mert még kicsik voltak és nem is igazán fogadták be, nem is szeretett oda járni), átvittük egy másik oviba, ahol a vegyes csoport valóban vegyes volt és voltak korabeli gyerekek is.
2016. máj. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Lányom volt vegyes csoportos. Soha többé. Ott ketten voltak kicsik egy kisfiú és ő.

Nagyon sokat ártott a lányomnak. Kettős mérce volt hol kicsi volt hol nagy mert ugye ezt te már tudod stb. Bent középsősként volt kezelve ha külsős program volt akkor kicsinek.

A szülői gyakorlatilag a nagycsoportosoknak volt kihegyezve. Szerencsére tudtunk váltani. Bár ha normális az óvónő akkor tud rendesen foglalkozni a kicsivel is.

2016. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!