Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi történik ha kisfiamat nem...

Mi történik ha kisfiamat nem viszem oviba 3 évesen csak 3.5 évesen? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Aug.22.-én tölti a 3-mat, szept 12-én kezdi az ovit, de mi van ha én nem akarom beadni csak januartól?annyi hogy megvonják a csaladit vagy pénzbüntetes is jár érte? Igazàból az mindegy miert is szeretnèm később,szerintem még nem érett rá eléggé.
2016. aug. 17. 23:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ÿ Az óvodakötelezettségről

A 2011. évi CXC. Nkt. rendelkezései értelmében a gyermek abban az évben, amelyben augusztus 31-ig a harmadik életévét betölti, az óvodai nevelési év első napjától, vagyis szeptember 1-től kezdődően napi négy órát óvodai nevelésben köteles részt venni.

Az óvodai nevelés a gyermekek neveléséhez szükséges, a teljes óvodai életet magába foglaló játékos foglalkozások keretében folyik.Az óvodai nevelés a gyermek hároméves korában kezdődik, és addig az időpontig tart, ameddig a gyermek a tankötelezettség teljesítését meg nem kezdi (Nkt.8.§.).

A szülő az óvodai nevelésben történő részvételre jogszabály alapján kötelezett gyermekét köteles beíratni az önkormányzat által közzétett közleményben vagy hirdetményben meghatározott időpontban a lakhely/tartózkodási hely szerint illetékes óvodába.


Az óvodába a 2016-2017-os nevelési évre a 2013. augusztus 31-ig született gyermekek beíratása kötelező.

Az ezen határnapig született gyermekek 2016. szeptember 1-től óvodakötelesek.

(A 2013. augusztus 31. után született gyermekek óvodakötelezettsége 2017. szeptember 1-től kezdődik.)



Ÿ Felmentési lehetőségről

A jegyző a szülő kérelmére és az óvodavezető, valamint a védőnő egyetértésével, a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, az ötödik életéve betöltéséig felmentést adhat a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.


Ez a törvényi része. Ez alapján ahogy más is írta, be kell íratni, és ha úgy látod jónak, hogy ne szeptembertől kezdjen, a védőnővel konzultálni, majd a jegyzőhöz fordulni.

Ha később megy oviba a visszahúzódó, félénk természete miatt tartod vissza, akkor viszont érdemes olyan közösséget keresni, bölcsi, családi napközi stb., ahol megerősödik jelleme, érlelődik szocializációja.

2016. aug. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
el kell menni a védőnőhöz,ő kiad egy ajánlást,hogy a gyermek fejlődése otthon is biztosítva van.ezzel a papírral elmész a vezető óvónőhöz,ő is kiad egy ilyen papírt,aztán ezekkel el kell menni a jegyzőhöz,aki megadja a felmentést először az első tanévre,majd a középsőre is kérheted.csak a nagycsoportra nem lehet.
2016. aug. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%
Semmit nem kell csinálnod,elég ha be van íratva,és beszélsz az óvóda vezetővel,hogy beirattad,de majd csak januártól járna.Nálunk többen is így csinálták,semmi gond nem volt belőle.
2016. aug. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lehető legrosszabbat teszed, ha januárban adod be egy összeszokott közösségbe. Egyébként is teljesen normális, átlagos a fiad viselkedése.
2016. aug. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Gondolom egy szem babszem...ha lennének testvérei nem lenne ennyire félénk.Szerintem is nagyon rossz ötlet egy beszokott csoportba vinni.Most a kezdetekkor még mindenki új,sokan félénkek,visszahúzódó kis emberek.Sokkal könnyebben be tud illeszkedni,mint fél évvel később,amikor már kialakult kis barátok,klikkek vannak.A legkisebb-3.-gyerekem most volt kiscsoportos,láttam,hogy azok,akik jóval később(január-február) kezdtek,még év végére se szoktak be.A fiamnál volt olyan kisfiú,akit ebéd után mindig hazavittek(Anyuka otthon dolgozik,könyvelő).A ballagáskor mesélte(jóban vagyunk/voltunk),hogy a fia soha nem illeszkedett be 100%-ban-illetve nem fogadták be-mert Ő kimaradt sok közös dologból.Az ebéd utáni "sorakozunk-fogat mosunk-pisilni megyünk-ből",az alvás előtt mese meghallgatásából,majd kielemzéséből,az együtt uzsiból,az utána következő közös játékból,stb.Én amondó vagyok,bízz a fiadban,és Magadban.Állj mellette,de "engedd el". Biztasd,mesélj neki pozitív dolgokat az oviról.Próbálj meg nem stresszelni,mert azt Ő érzi!
2016. aug. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A 15. vagyok:a legkisebbem (csajszi),a fiam középső gyerek,Ő már iskolás.Nem volt egyértelmű,bocsánat!
2016. aug. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ,még nincs testvére. Vegyes csoportba megy ahol 5 új kiscsoportos lesz csak vele együtt. Abból egy kisfiú októberben kezd. Mi szept.12.-én,ez elötti héten hétfőn 3 kisgyerek kezdi a beszokast.

Hat félek de remelem minden siman megy majd.

2016. aug. 20. 14:28
 18/18 anonim ***** válasza:
A 15. vagyok!Ne félj!Az nagyon jó,hogy nem egyedül lesz "újonc".Hidd el,sokkal nehezebb lenne számára ha egyedüli újként,egy beszokott társaságba kellene beilleszkednie!Sok sikert,és boldog ovis éveket a Gyerkőcnek!
2016. aug. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!