Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tegyek az oviba nem alvó...

Mit tegyek az oviba nem alvó kisfiammal?

Figyelt kérdés
3,5 éves minden nap a panaszt kell hallgatnom,mert nem alszik,és felébreszti a többieket,mert nem marad csendben.Már nagyon kínos.Tavaly ebéd után hazahoztam itthon aludt,bár nem mindig sikerült.Elég kicsi az alvásigénye pici kora óta.Adjatok valami tanácsot.Köszi.
2016. szept. 13. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Le kell foglalja magát valamivel csöndben. Én se aludtam soha óvodában egy percet se, és nehéz is volt kibírni, de találtam elfoglaltságokat, hogy lekössem magam, amíg azok a végtelennek tűnő órák el nem múltak. Pl. próbáltam fejből felsorolni a "Szép versek" kötetekben látott embereket sorrendben, esetleg az országok fővárosait, esetleg becsempésztem a takaró alá játékot, és azzal elvoltam, próbáltam visszaidézni a legutóbbi Walt Disney rajzfilmek tartalmát...nagy nehezen mindig sikerült kibírnom a szunyaidőt, átlagosnál nagyobb fantáziával ez annyira nem okozott gondot.
2016. szept. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Dolgozol?
2016. szept. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem alszik hozd el, csak kínlódik és szenved bent. Lehet büntetésnek éli meg, és emiatt ne veszekedj a kicsivel.
2016. szept. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Beszélj az óvónővel. Ezt az ő dolga megoldani, te max segìtséget adhatsz ha kér. Vagy ha este otthon nem akar aludni a gyerek akkor màsnap leosztod az óvónőt, hogy mi a fenét csinàl?

Na ugye.


Ne hagyd magad terrorizàlni. Oldja meg, azért fizetik, hogy nevelje a gyereket.


De erre nagyon sok módszer van. Van olyan, hogy a nem alvó gyereket addig a pedasszisztens elviszi és jàtszanak. Vagy elkülönìtve a csoportszobàban (amennyire lehet) halkan mesekazetta/ cd megy ami leköti őket. Vagy a nyugodt fekvésért cserébe jutalmat kapnak. Esetleg egy egy nem hangos jàtékot az àgyba vihetnek.


Ha ez nem megy a pedagógusnak akkor lesz ennél nagyobb bajod is vele.

2016. szept. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.Igen dolgozom,azért nem tudom elhozni.Egyépként szeret oviba járni,de az 5napból 3szor biztos mondja reggel,már felébredéskor,hogy anya gyere értem ebéd után.Nagyon sajnálom ilyenkor,de nem tudom elhozni.Persze mikor megyek érte 16:00előtt picivel,akkor meg alig akar hazajönni.Mondtam az óvònőnek,hogy esetleg ha egy papir ceruza van neki adva,akkor csendben elvan.De azt mondta,akkor a többiek sem akarnának aludni.Büntiből átviszik a másik csoportba,ekkor állítólag ott is felébreszti a gyerekeket.Nem értem miért viszik át egyépként.Azt mondták ma pl.dumált meg énekelt.

Itthon nyár óta nem foglalkozom altatással délután,mert addíg csak a hiszti meg a kinlódásról szòlt minden nap.Most ha itthon délután aludnia kellene vagy megnézi a verdát vagy ilyesmit,vagy olvasunk meséket.Szebbek így a napok is.

Engem már nem zavar ha nem alszik,tudom jobb lenne,fejlődésnek is kellene de nem tud.Megfordult a fejembe,hogy átiratom másik oviba,de szeret ide járni vannak barátai stb.

Már a többi szülő is méregetve néz rám,mert tudják hogy az én kisfiam miatt nem alszik az ő gyereke.Iszonyat kellemetlen már.

2016. szept. 14. 00:41
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

4-es írja jól!

Persze hogy óvónéni durcás, mert így nem tud pletykálni míg a kicsik alszanak. Mikor a lányom ovis volt egyszer egy este elkezdte mesélni hogy milyen nehezen tud elaludni mert az óvónénik beszélgetnek alvásidőben, de őrájuk rájuk szólnak még akkor is ha sokáig forgolódnak. Akkor kerekedett ki a szemem, mikor megkérdezte "anya az mi, mikor valaki felakasztja magát?" Mondom neki honnan jutott ez eszedbe? Mire közölte hogy az óvónénik arról beszélgettek hogy egyikük ismerőse felakasztotta magát.


A lényeg, kedves kérdező hogy nem értem miért neked panaszkodik. Mégis mit tudsz tenni?

Én sem aludtam soha az oviban és nagyon rossz volt csendben ott feküdni, utáltam az egész ovit miatta. Az ilyen gyerekekkel csendben félrevonulnak, vagy kimennek velük ott, ahol nincs diktatúra.

2016. szept. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Én se aludtam és feküdni kellett végig...

Lányom is itthon este 10-ig szenved ,mert az oviban aludni kell. Nen hajlandóak külön vinni azokat,akik nem alszanak.

2016. szept. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

Egy három és fél éves gyerektől egyszerűen nem elvárható, hogy szépen, csendben egyedül elszórakoztassa magát egy órán keresztül. Nem véletlenül 6-7 évesen mennek iskolába a gyerekek, ahol 45 perceket kell végigülni. Az meg, hogy büntetésből (eleve: büntetés???) átviszik egy "idegen" csoportba, pláne hülyeség.


Te NE érezd rosszul magad amiatt, hogy a gyerek nem alszik délután, ne szégyelld magad se a gyereket, ne legyen ez kínos nektek. Szégyellje magát az az óvónő, aki nem tudja félrevonulva lefoglalni a gyereked, amíg a többi alszik. Ha beszólnak, állj ki magadért nyugodtan, ha méregetnek hát hadd tegyék. És mégis milyen megoldást javasolnak az óvónők? Mondj fel a munkahelyeden, hogy hazavihesd a gyereket ebéd után, hogy nekik ne legyen vele gondjuk?

2016. szept. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólásaitokat!Nagyon sokat segítettetek.Nem fogom magam kellemetlenül érezni,és emelt fővel megyek be,mert tudom hogy nagyon okos a kortársaihoz képest is okosabb.Ezt az ovónők is mondták egyépként.Amúgy ìgy is este 21:15-21:30között alszik el este,én már előbb el tudnék aludni.Nem is gondoltam bele mikor aludna el este,ha az oviba aludna délután.Remélem felnőtt korára is megmarad ez az aktivitása. ;)
2016. szept. 14. 13:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az enyém sem alszik az oviban. Itthon tud.

Az bevált, hogy jutalmat ígértem. Ugyan elaludni akkor sem tudott, de csendben feküdt. Egy matrica, csoki, müzliszelet beválhat, ha azt sulykolod reggel, hogy megkapja alvás után, ha csendben van.

2016. szept. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!