Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok reggel az óvónő...

Nálatok reggel az óvónő üdvözli az érkező gyerekeket?

Figyelt kérdés
Év elején új óvónő érkezett a kislányomékhoz (nagycsoportba jár). Nem újdonság ez, van egy fix óvónő és mellette a 4. ember cserélődik már. A jelenlegivel az a legnagyobb gondom, hogy reggel nem üdvözli a gyereket. A másik óvónő általában kedvesen, örömmel üdvözli és meg is öleli a lányomat és a többi gyereket is. De én egy szimpla kedves köszönéssel is beérném, de ez a nő maximum morog a bajsza alatt, nem hallottam hogy köszönne a lányomnak, gyakorlatilag észre se veszi amikor bemegy a terembe (észreveszi tehát meglátja, csak úgy nem veszi észre hogy egyáltalán valamit reagálna). NEkem ez elég rosszul esik, kíváncsi vagyok mennyire általános ez? Van aki szólt ilyesmi miatt? A lányomat ugye tanítom, hogy szép hangosan köszönni mindenkinek de amikor ez a nő a reggeles és bemegy és nem köszönnek neki vissza mikor hangosan jól érthetően köszön, félek hogy előbb - utóbb nem fog ő se köszönni.
2016. okt. 5. 09:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Állami ovi,egy fix mellett a 4.új ember, de szerencsére mindenki kedvesen,mosolyogva invitálta eddig a gyerekeket,sírókat vigasztalva,csacsogókat meghallgatva. Sajnálom azokat a gyerekeket,ahol nem így van, mert egy jó napkezdet mindent meghatároz.
2016. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nekünk nagy szerencsénk van. :) 2 óvónő és két dadus (egy-egy reggeltől ebéd utáni fektetésig, a másik egy-egy egy pedig ebéd előtt-től amíg van bent gyerek), mindannyian hivatásuknak tekintik amit csinálnak, és tényleg őszintén szeretik a gyerkőcöket. Nem csak az oda járókat, hanem a kisebb-nagyobb tesókat is.

Mondjuk ez egy egy pici ovi, megyeszékhelyhez közeli faluban, egy csoport van 15-20 gyerekkel, a 2,5 évestől a 7 évesig, egészen profi módon oldják meg. Tényleg le a kalappal előttük.


Borzasztó lehet szeretettelen környezetben letenni a gyereket, nem irigylem azokat akiknek mufurc óvónénijük van :(

2016. okt. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Igazán sajnálom azokat a gyermekeket és a szüleiket, akiknek mogorva, közömbös óvónénijük van, óriási felelősség pedig az óvónénik felelőssége...a gyermekeinket bízzuk rájuk.

Nekünk ezek szerint hatalmas szerencsénk van a mi ovinkkal és az óvónénijeinkkel, sőt, a dadusunk is egy csoda!

Mosolyogva hangosan köszöntik a gyermekeket, amikor a fiam megérkezik, a hogyléte felől érdeklődnek (ma a szoba csukott ajtaján keresztül hallottam, ahogy a fiam reggeli élménybeszámolót tart, a drága óvónénije pedig figyelmesen reagált :-)

Nyugodt szívvel hagytam ott.

A 21 hónapos kislányomnak is mindig jut egy-két kedves szó a fiam óvónénijeitől.

29-en vannak a csoportban, csak azonos korú gyermekek.

2016. okt. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nálunk 24 gyerek van (azonos korúak). A fő óvónéni, aki az eleje óta van a gyerekekkel, idén elég barátságos lett, lehet hogy ellensúlyozni akarja a párjának a viselkedését, mindenesetre ha ő van reggel akkor van ölelés, kedvesség, jó szó. "jó hogy itt vagy" mondta a kislányomnak amikor betegség után először ment oviba. Szóval ebből a szempontból rá nem lehet egy szavam se. Fogalmam sincs, hogy lehet-e, érdemes-e szólni emiatt a másik óvónőnek vagy inkább mondjuk a normálisabbnak említsem meg, hogy ezt megbeszélhetnék a társával? Vagy ez nagyon bagatell dolog és ne fárasszam őket ilyesmivel? Szerintetek?
2016. okt. 6. 14:46
 15/20 A kérdező kommentje:
Egyébként az a vicces, hogy a szülőin pont ez az óvónő figyelmeztette a szülőket , hogy délután amikor mennek a gyerekért akkor köszönjenek el tőle mert különben nem tudja, hogy elvitték-e a gyereket. Én mindig hangosan köszönök, nem azért mert figyelmeztetett hanem mert alapból udvarias vagyok, ő meg jó esetben visszaköszön de van hogy nem.
2016. okt. 6. 14:50
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Az óvóbácsi üdvözli a gyermekeket.
2016. okt. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Gratulálok a lényeglátásodhoz.
2016. okt. 7. 22:20
 18/20 anonim ***** válasza:
Gratulálok a diszkriminációhoz. ;) Dúl a feminizmus. ;)
2016. okt. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Benyitok,köszönök,hogy Jó reggelt,ilyenkor általában a lányom is köszön,ha nem akkor megböködöm,hogy "köszönni" :) és köszön az óvónéni is,és behívja.
2016. okt. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Állami ovi,vegyes csoport,23 gyerek.Minden érkező gyereknek és szülőnek is külön köszön az éppen ott levő óvónéni.Még akkor is,ha csak pár másodperc különbséggel érkezünk!Hétfő reggelenként még azt is megkérdezik a gyerekektől,hogy hogyan telt a hétvége?Teszi(k) ezt úgy,hogy már reggel lefoglalják a gyerekeket(festenek,rajzolnak,gyurmáznak,ragasztanak,stb.)
2016. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!