Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan tanítjátok 5 éves...

Hogyan tanítjátok 5 éves gyereketeket olvasni? Csak ti magatok, vagy kértétek pedagógus segítségét?

Figyelt kérdés
2016. dec. 13. 10:18
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
98%
Utolsónak van igaza. Nem fognak gyorsabban haladni csak azért mert xy már tud olvasni. Egy jó pedagóvus egyébként is figyelembe veszi minden egyes gyerek egyéni haladási tempóját. Igazából a te gyereked úgyis azt csinálsz amit akarsz. Csak a kisfiadat sajnálom,mert ez csak rosszabb lesz idővel,most még olvasson 5 évesen aztán 10 évesen 2 nyelven beszéljen,legyen matekzseni,játszon valamilyen hangszeren. Mire 30 éves lesz teljesen kiég semmiben nem fogja örömét lelni mert az egész életét a megfelelési kényszer fogja végigkísérni... Sok szülővel az a baj,hogy elfelejti milyen volt gyereknek lenni. Kicsi felnőtekként bánnak velük,de nem azok.
2016. dec. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pedig jóérzésű pedagógus nem fog neked segíteni abban,hogy te az 5 éves gyereked olvasni tanítsd.
2016. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
100%

És pont azokkal a gyerekekkel fog egy osztályba járni, akik most olvasni tudnak?

A gyerekek sokfélék, nem egyszerre fejlődnek ki az érzékeik, a szociális vagy az értelmi érettségük. A tanulást siettetni nem lehet és nem is érdemes (hacsak nem akarod megutáltatni a gyermekeddel a tanulást). Az én fiam sikítófrászt kapott, ha meglátott egy ceruzát és rajzolni/színeznie kellett. Azt éreztem én is, mint Te, hogy irtózatosan le lesz maradva, éjt nappallá téve gyakorolhatjuk majd a vonalazást, írást. Félve vártam, hogy milyen visszajelzéseket kapok majd a tanító néniktől. Az történt, hogy a fiam fél pillanattal sem volt lemaradva a többiektől, simán vette az akadályokat, gyönyörűen ír (most vették pl. a "z" betűt). Ha a gyereket érdekli a betű, rá fog kérdezni, nyaggatni viszont teljesen felesleges. nem véletlenül van külön óvoda és iskola. Ha jó az óvodapedagógus fel fogja készíteni a gyermekedet az iskolakezdésre. De, hogy a kérdésedre is válaszoljak, szerintem a Zingo magyar kiadása nagyon jó (játéknak is és a kis képek alá szavak vannak írva, tehát beszélhettek a betűkről is) vagy ha szeret kreatívkodni akkor esetleg a betűnyomdát tudom ajánlani a Régió játékboltban láttam ilyet is.

2016. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
64%
Bocsi nem tudom honnan vettem,hogy kisfiad van.
2016. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%

Itt szerintem sokan tapasztalatbol irunk. Tobbek kozott en is.


Mindharom gyerekem elsoben tanult meg irni, olvasni. Mint mar irtam az elso oldalon.


Ez valami menozesi verseny lett? Semmi nem mulik ezen. Maximum neked ciki:/

2016. dec. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ne tanítsd. Nem fognak gyorsabban haladni az iskolában akkor se, ha az összes gyerek tud olvasni, hiszen szabott tankeret van, attól nem térnek el. A
2016. dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
91%

Egyebkent meg a legtobb gyerek akikrol azt allitjak a szulok hogy tudnak olvasni maximum nehany betut tudnak osszeolvasni, par szot megfejteni, de ez nem olvasni tudas.


Az a gyerek tud olvasni akinek a kezebe adsz egy mesekonyvet es szepen elolvassa.

2016. dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy máshol mások a szokások, de nálunk még az iskola nyíltnapján is mondta a tanárnő, hogy NE tanítsuk írni és olvasni a gyerekeket, mielőtt iskolába kerülnek! Elsőben ez a tananyag, aki már tudja, azt nem fogják tudni lekötni, és a gyerek megunja az iskolába járást, viszont rosszalkodik órán.

Másrészt meg nem győzik javítani azt, amit a gyerek rosszul tanult meg, pl. hogy melyik betűt hogy írják "szépen".


Ezek nekem is egyértelműek, úgyhogy nem is tanítottam őket ilyenekre. JÓ, ha megkérdezi, hogy az milyen betű, nem fogom félrevezetni, természetesen.


Egyébként elsőben szépen megtanultak írni, olvasni, most másodikos a középső, és nyáron is már lelkesen olvasott meséket, mára kisebb gyerekregényeket is képes kiolvasni. Nem hiszem, hogy le lenne maradva!

2016. dec. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj hogy még nem tud olvasni, mert az iskola arra van hogy megtanítsa. Én sem tudtam olvasni mikor iskolába kerültem és mégis rövid idő alatt én voltam a legjobban olvasó és sosem unatkoztam, hanem örültem hogy megy és büszke voltam magamra. Akkor kell aggódni ha az ottani oktatás ellenére is le van maradva a többiekhez képest. De ha otthon még pluszban gyakorolsz vele játékosan akkor ezt is megtámogathatod.

De úgy érzem az veszélyesebb hogy te magad úgy gondolod hogy ekkora baj hogy le van maradva és ennyire aggódsz. Nehogy a gyerek megérezze hogy kevesebbnek érzed vagy hogy túlhajtsd szegényt.

2016. dec. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
100%
Én tudtam olvasni mikor iskolába mentem. Nem tanítottak, csak mindig kérdeztem. Voltunk még így néhányan az osztályból. Még most is emlékszem hogy halálra untuk magunkat az első félévben, nem haladtak gyorsabban csak azért mert mi már tudtunk olvasni.
2016. dec. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!