Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog az, hogy egy kb 25 fős ovis csoportból csak 2-3 gyerek megy tovább iskolába?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon fura a témával kapcsolatban az óvónő és a vezetőnő hozzáállása. A szülőin, ami szeptemberben volt, elmondta az óvónő hogy majd lesz iskolaérettségi (DIFER) teszt valamikor novemberben, addig nem tudja megmondani hogy kik mehetnének iskolába, utána majd megbeszéljük. Na a Difer még azóta se történt meg, más ovikban már volt év elején meg év végén is , pont azért hogy lássák a fejlődést... A szülőin az óvónők és a vezetőnő azt mondták, hogy ebből a csoportból úgyis csak nagyon kevés gyerek fog továbbmenni iskolába, mert nem állnak olyan szinten főként szociálisan. Azt kihangsúlyozták, hogy senkinél nem az értelmi képességekkel van baj. Amúgy nálunk nincs SNI, vagy hátrányos helyzetű gyerek, teljesen jó anyagi és szociális helyzetben levő családokról beszélünk. Nem igazán értem az óvónőt, hogy tehet ilyen kijelentést és miért jó az nekik, hogy a csoport 90%-át visszatartják! Nagyrészt tavasszal töltik a legtöbben a 6 évet a csoportból, van talán 2-3 gyerek akik csak majd ősszel, persze náluk egyértelmű hogy miért nem mennek de a többiek? Nem fura szerintetek? Mi lehet ennek az oka?
2017. jan. 16. 20:32
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
A mi csoportunkba töbség 7 évesen kezdi sulit,semmi gond nincs ezel ,amelyik gyerek alkalmas lelkileg is 6 évesen sulira menyen aki meg nem az ne mennyen ,nem elèg ha gyerek fizikailag ,szelemileg èret lelki oldala mèg fontosabb .én azt látom lányomon ,meg néhány másik gyereken hogy jó hogy maradtak 1 èvet jot tett nekik.
2017. jan. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!