Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog az, hogy egy kb 25 fős ovis csoportból csak 2-3 gyerek megy tovább iskolába?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon fura a témával kapcsolatban az óvónő és a vezetőnő hozzáállása. A szülőin, ami szeptemberben volt, elmondta az óvónő hogy majd lesz iskolaérettségi (DIFER) teszt valamikor novemberben, addig nem tudja megmondani hogy kik mehetnének iskolába, utána majd megbeszéljük. Na a Difer még azóta se történt meg, más ovikban már volt év elején meg év végén is , pont azért hogy lássák a fejlődést... A szülőin az óvónők és a vezetőnő azt mondták, hogy ebből a csoportból úgyis csak nagyon kevés gyerek fog továbbmenni iskolába, mert nem állnak olyan szinten főként szociálisan. Azt kihangsúlyozták, hogy senkinél nem az értelmi képességekkel van baj. Amúgy nálunk nincs SNI, vagy hátrányos helyzetű gyerek, teljesen jó anyagi és szociális helyzetben levő családokról beszélünk. Nem igazán értem az óvónőt, hogy tehet ilyen kijelentést és miért jó az nekik, hogy a csoport 90%-át visszatartják! Nagyrészt tavasszal töltik a legtöbben a 6 évet a csoportból, van talán 2-3 gyerek akik csak majd ősszel, persze náluk egyértelmű hogy miért nem mennek de a többiek? Nem fura szerintetek? Mi lehet ennek az oka?
2017. jan. 16. 20:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%

Ez érdekes kérdés, nálunk még nem aktuális, de már én is gondolkodtam azon, hogy a júliusi lányom mikor menjen oviba.


Én anno 6 évesen kezdtem a sulit, osztályelső voltam, imádtam járni, mert az oviban rettenetesen unatkoztam előtte. A szüleim örültek annak, hogy jónak bizonyult a döntésük, így a pár évvel fiatalabb testvéremet is 6 évesen iratták iskolába.

Csalódás lett a dologból, mert ő még egyáltalán nem volt erre érett, nem tudott megülni a fenekén, nem tudta megcsinálni a kiadott feladatokat, délután már használhatatlan volt, annyira kimerítette az iskola.


Ezen személyes tapasztalatok alapján azt mondom, hogy egyszerűen nem lehet egy kalap alá venni a kérdést, és feketén-fehéren kijelenteni, hogy mikor jó iskolába iratni a gyereket.


Nem is értem nálatok miért nem történt bármiféle differenciálás ezt illetően.

2017. jan. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
58%

Az én kisfiam kiemelkedő képességű volt az oviban, mégis csak 7 és fél évesen ment iskolába éppen azért, mert nem akartam, hogy 6 és fél évesen ő legyen a legkisebb.

a 22 gyerekből 15 maradt még egy évet. Az osztálya nagy része idén tölti a 8. évét.

2017. jan. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%
Edesapam tanar, amikor fiam 6 eves lett o is azt tanacsokta meg ne vigyuk, mert ennyi idos elsosok 99%-aval szenvednek a tanitok, nem birnak ulni 40 percig, van amelyik elsirja nagat mindenem, van amelyik egesz egyszeruen pici meg hiaba hittek a szulei hogy mar erett a sulihoz, na marmost ezek a gyerekek hatraltatjak a tobbi, eretteb gyereket is 1 ev ISZONYAT sokat szamit.
2017. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
70%
Miért vannak lepontozva azok, akik azt mondják, hogy ne vigyék a gyereket 6 évesen suliba. Az a baj, hogy ma a legtöbb szülő valamilyen csodagyereket akar nevelni a gyerekéből, hogy hú, miket tud, meg ilyenek. Emelt általános tagozat már 6 évesen. Ismerek ilyet, angol tagozatos osztályba vitte a gyereket 6 évesen, pár hónap múlva meg ki kellett vegye, mert a gyerek hulla volt minden nap, teljesen lefáradt szegény, gyereknek lenni sem volt ideje. Nem értem, miért kell ezen egyébként vitatkozni. Aki akarja, az viszi a gyereket 6 évesen, aki nem, az meg nem viszi. Ennyi. Kérdező, ha te 6 évesen akarod, akkor 6 évesen viszed, ebbe az óvónő hivatalosan nem szólhat bele, csak javaslatot tesz. Tavasszal beíratod a gyereket, szeptemberben pedig mehet a suliba. Ennyi. Mindenki maga dönti el, nem az óvónő. A legtöbb gyerek 6 évesen nem bírja a sulit. Akik január-márciusban töltik a 6. évet, ők talán esélyesebbek, hogy bírják, de gyerekfüggő az egész és minden szülő maga tudja, mikor viszi suliba a gyerekét, 6 v. 7 évesen. Ismerek olyat is, aki 8 évesen vitte, mert az iskolai képességeket fejlesztő bizottság ezt javasolta egyéb okok miatt, mert fejlesztés kellett még a gyereknek. Ennyi. Szerintem senki se szóljon bele abba, hogy ki mikor viszi suliba a gyerkőcöt. Majd a szülők, az óvónők és esetleg a gyógypedagógusok közösen hoznak egy döntést v. a szülő egyedül is dönthet. Ennyi. Lehet lepontozni.
2017. jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a DIFER teszt elmaradása miatt tehetsz panaszt, mivel már régen meg kellett volna csinálni a gyerkőccel, ha 2017. aug. 31-ig betölti a 6. évet. A mi ovinkban már középsőben, az 5. évet betöltött gyerekkel is megcsináltatják és nagycsoportban is csinálnak egy részletesebb tesztet.
2017. jan. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 14-es! 6.5 évesen fog menni a fiam iskolába. Óvónők, logopédus egyöntetűen iskolaérettnek nyilvánította.

Szenved az oviban, mert már nem tud aludni délután, viszont a tóbbségre való tekintettel lefektetik. Várja az iskolát, és én laikusként sem látom értelmét az oviban jegelni.

De mivel tudom, hogy manapság mindenféle indokkal visszatartják a gyerekeket, ezért féltem az iskolától.

Nem az a baj, ha a nem iskolaérett gyereket visszatartják, hanem az, hogy ebból rendszer lett, és a szülők egymással való megbeszélés alapján tartják vissza a gyerekeket, mindenféle valós indok nélkül.

Az én ismerettségi kórómben, és itt ahol lakok, itt ezt biza így csinálják.

És ezért van gond vele, mert iskoláskorú és érettségu gyerekek vannak oviban, ahol nem fejlődnek, piszkálják a kicsiket unalmukban, és amikor iskolába kerülnek, akkor meg az időben iskolát kezdő 6- 6.5 évesek kerülnek óriási hátrányba.

Na ez a baj. Mert, ha valóban éretlenség miatt tartanák őket vissza, akkor az iskolaérett 6 éves egy szinten lenne a 7 évessél is.

De nincs.

2017. jan. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%

6 eves pont hatareset, es kesz, ez teny, nem pedig egy "szerintem". Legtobben (elsosorban kisfiuk) nem tudnak nyugton megulni 5x40 percet, nem tudjak meg kezelni a kudarcot (nem sikerul nyolcadjara sem leirni a betut ezert bedurcazik es nem is akarja megprobalni), nem tudja kezelni a konfrontaciot (meglokik egymast, ha valami nem tetszik,stb.)


Sok szulo ezeket nem veszi figyelembe, csak azzal van elfoglalva, hogy Pistike mar 3 eves kora ota angolozik a Helen Doronon, meg jaj de szepen rajzol es jaj de cukin mondokazik, de a LELKI fejlodest nem nezi. Holott az iskolaerettseg legfontosabb tenyezoje!

2017. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ezért kellene szakszerúen felmérni az iskolaérettség szintjét, és nem a szomszédokkal meg barinőkkel megbeszélni, hogy tartsuk még az oviban Pistikét, mert más anyuka is így csinálja.

Nem való a 7-8 éves az ovisok közé,, pláne amikor vegyes csoportba kerülnek.

2017. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
44%
A 7-8 eves valoban nem, 6 meg legnagyobb valoszinuseggel igen.
2017. jan. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

16-ossal teljesen egyetértek, ugyanígy gondolom hogy ha egy már most iskolaérett , csak ál-indokokkal visszatartott 6 éves majd csak jövőre megy suliba, akkor azzal szemben lesz előnyben aki tényleg 6 évesen megy iskolába. pontosan 1 év előnye lesz, ha amúgy nem volt lemaradva. És ez igazságtalan.

Amúgy nem tudom, hol írtam azt hogy én vinni akarom a lányomat suliba. Azt nehezményezem, hogy a difer teszt így elhúzódik és gyakorlatilag kezdődik a beiratkozás mire meglesz az eredmény, az óvónő pedig addig nem foglal állást. Nem egy laikus szülőnek kellene eldönteni, mehet-e oviba a gyerek, hanem együtt az óvónővel megbeszélni! Ezt más is írta. Egyébként pont most csinálják, de az én lányomnak még nem csinálták meg a difert. Akinek megvolt már , annak se mondtak semmit csak majd a fogadóórán ami gondolom február elején lesz. Az iskola előkészítők pedig már október óta zajlanak!

HOl lehetne panaaszt tenni amúgy , hogy a difert így elhúzták? Önkormányzat? Ott a vezetőnő nagyon jól fekszik, úgyhogy sajnos semmi értelme...

2017. jan. 19. 10:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!