Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelezhetnek, hogy reggel...

Kötelezhetnek, hogy reggel 8-ig érjek be a gyerekkel az oviba?

Figyelt kérdés
Állandóan piszkálnak az óvónénik, hogy miért nem viszem be reggel 8-ig a gyereket(fél 9-re viszem).Nagyon elegem van a beszólásokból.Milyen törvény ez és hol van leírva? Miközben 9-re járok dolgozni, tehát velem ez kiszúrás lenne, ráadásul teljesen felesleges, az amúgy is nagyon nehezen felkelő gyermekemet ezzel nyúvasztani. Aki tud erről valamit, írjon, köszönöm!!!

2017. márc. 2. 09:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
100%
Az óvoda belső házirendjében biztosan szerepel, hogy hányóráig kell beérni reggel és meddig kellmenni érte. Azt olvasd el. Ha ez folyamatosan konfliktus forrása, akkor azért paraktikusabb nem harcolni velük, hisz hosszútávon semmiképp sem lesz kifizetődő, ha pikkelnek rád az óvónők, még ha ez esetleg nem is érdekel. Nyilván megvan rá az okuk, ha ennyire zsörtölődnek miattuk. Nálunk is 8 óráig kell megérkezni, hiszen fél 9-kor kezdődik a reggeli, előtte még wc, kézmosás, a játékokat is össze kell pakolni, nem lenne szerencsés, ha egy késő miatt várakozna az egész csoport a terem előtt. persze ez a mi ovink rendzsre, lehet nálatok másképp van. Olyan opció van. hogyha szólsz előtte való nap, akkor 9-ig be lehet még vinni, de étkezés alatt akkor sem fogadnak gyereket, így utána kell időzíteni, és szigorúan 9-ig, utána már nem veszik be. Ez olyan esetekben fordul elő nálunk például, ha valamilyen rendelésen kora reggeli időpontunk van, de utána még én bemegyek dolgozni, így van erre lehetőségem, de kizárólag, ha előre jelzi a szülő. lehet hogy nálatok is a 8 óra passzol a napirendbe jobban, gondolom nem kiszúrásból kérnek ők sem erre. Ha meg nehezen ébred a lurkó, este fektesd le előbb. Értelek én téged, gondolom dolgoznod menni túl korán lenne, hazamenni és újra indulni meg elvinné minden időd. Nézd meg a házirendet, ami abban szerepel, azt bizony jogukban áll rajtad számonkérni, akkor is, ha kellemetlen. Ha nem szerepel rajta a 8 óra, akkor meg majd eldöntöd szabadon, hogy megéri-e neked minden reggel az ovónőkkel hadakozni, ami valószínűleg rányomja az egész kacsolatotokra a bélyegét, de szíved joga, ha egy kicsivel későbbi indulás neked ennyit megér.
2017. márc. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 A kérdező kommentje:
Többeket látok akik ugyanakkor viszik mint én, van egy csomó Anyuka aki nem is dolgozik. Mi a francért keljenek 6, fél 7 -kor?! Az óvodai szabályok miatt?
2017. márc. 2. 09:44
 13/74 anonim ***** válasza:
100%
Annyival még kiegészíteném a 9-re beérkezős dolgot, hogy ez kivételes esetekre érvényes, olyan opciót nálunk nem lehet választani, hogy valaki rendszeresen 9-re járjon, de évi pár alkalommal előzetes megbeszélés alapján lehet.
2017. márc. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam a hozzászolásokat. De meg kellene kérdezni, hogy miért nem jó nekik, ha olyankor viszed. Nyilván nem szórakozásból mondják. Nálunk 8-ig be kell érni, mert reggeliznek.
2017. márc. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
100%
Olyan korán kelnie kellene, annyira messze van az ovi? Ha rendszeresen mások is fél 9-re viszik, ez a napirendjükbe is passzol és a házirend is engedi, akkor nem szólhatnak érte.
2017. márc. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező,


Kérlek áruld el, mit vársz tőlünk. Leírtuk, miért kéri, kérheti az ovi, de semmilyen választ nem fogadsz el, csak fújod a magadét. Ne haragudj, de az intézményekben senkit nem érdekel, te mikorra jársz dolgozni, és nem hiszem, hogy órákkal előbb kéne kelnetek, hiszen fél óráról beszélgetünk.


Azt már csak félve jegyzem meg, hogy a suliba majd 7:45-re kell beérkeznetek, és a becsengetés független lesz attól, hogy neked hányra kell a munkába érkezned.


Tehát mit vársz? Bólogassunk, hogy de szemetek az óvónénik, mert merészelnek arra kérni, hogy 30 perccel (!) előbb érkezettek?


Válaszoltunk jó páran: Igen, kérhetik, a házirend tartalmazza a beérést. Kötelezhetnek-e? Nem fognak a hajadnál fogva behúzni, így nyilván sok mindent nem tudnak tenni, abban a hitben vannak szerencsétlenek, hogy értesz a szép szóból is. Tévedtek.

2017. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nincs messze csak éppen 20 percig könyörgök, hogy keljen fel. Utána nem akar öltözni, én öltöztetem de közben magamat is készítem a munkába. Tehát ahhoz, hogy 8-ra ott legyünk fél 7-kor fel kell kelni. Este korábban elaltatni képtelenség, vagy ha valami csoda folytán sikerül akkor sem kel fel korábban. Segítségem semmi mert egyedül nevelem. Ilyen a biológiai órája amit erőszakolni egy 4 éves gyermeknél, ráadásul értelmetlenül én nem fogadok el. Köszönöm a válaszokat, tervezem, hogy bemegyek az igazgatóhoz és megkérdezem miért mondta óvodakezdéskor, hogy fél 9? Külön engedélyt fogok kérni a fél 9-es kezdéshez ha másképp nem megy.
2017. márc. 2. 09:54
 18/74 anonim ***** válasza:
75%
Masokat is kesobb latsz, de csak teged piszkalnak?
2017. márc. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 A kérdező kommentje:
utolsó: Tőled annyit, hogy nézegess más kérdéseket, köszi
2017. márc. 2. 09:55
 20/74 A kérdező kommentje:
16-osnak szólt
2017. márc. 2. 09:56
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!