Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akiknek 7 és fél,8 évesen...

Akiknek 7 és fél,8 évesen kezdte a gyerek az iskolát válaszolna?

Figyelt kérdés
Mi volt a probléma, ami miatt visszatartották. Lett hátránya az iskolában, hogy idősebb volt. Vagy, aki nem engedte még egy évet maradni, mit tudott tenni?

2017. márc. 15. 10:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Nekem nincs ilyen gyerekem, de van 2 barátom, aki így járt. Még mindig nem bocsátották meg a visszatartást. Főleg, amelyik 8 évesen kezdte a sulit. Majdnem 21 évesen végzett gimivel, mert valami 0. osztály is volt. Kortás barátai ilyenkor már 3. éves egyetemisták voltak. Mire ő befejezte az egyetemet, addigra nekik már legalább egy gyerekük volt és több év munkaviszony. Azért tartották vissza a suliból ennyit, mert kicsit kisebb volt az átlagnál, illetve a szülei úgy gondolták hadd játszon a gyerek még 2 évet. Ezt a már felnőtt gyerek még mindig nem bocsátotta meg. Az sem, amelyiket 7,5 évesen iratták suliba. Ők már nem csesztek ki a saját gyerekeikkel. 6 évesen iratták suliba, ahogy kellene. És ahogy a legtöbb országban van.
2017. márc. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én adnám, semmi igazán komoly dolog, iskoláig nem fejleszthető dolog nincs, mégse dönthetek én.
2017. márc. 15. 10:44
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

6,5 évesen egyszerűen nem volt iskolaérett. Nem tudott megülni 20 percet sem, szaladgált, a figyelme elkalandozott, félt szerepelni és az iskolától valamilyen okból rettegett: "oda csak a rossz gyerekek mennek, én nem akarok" - senki nem mondott ilyet neki.

1 évvel később is szeleburdi volt, de rengeteget fejlődött, már ki mert állni, le lehetett kötni hosszabban is, lelkesen várta az iskolát.

Most elsős, szereti, jól megy neki.

2017. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
7,5 évesen ment kisfiam suliba. Most elsős. Szereti, magabiztos gyermek. Azért maradt még egy évet mert nagyon nehezen viselte a kudarcokat, ha valami nem sikerült neki, túl érzékeny volt az ilyen dolgokra. Esze ott volt, ahol kellett lennie. Nem akartam kitenni az iskola "kegyetlen" világának. 1 év alatt egy magabiztos gyermek vált belőle. Aki nem keseredik el azon ha valami nem úg sikerül neki ahogy eltervezte. Imád tanulni, szorgalmas... Osztálytársainak több mint fele betöltött 7 évesen ment suliba. Tanárnénijük is mondta, hogy látszik hogy 7 évesek. Nagyon jól lehet velük dolgozni, érett kisiskolások. Ismerősöm kisfiam szeptemberi marad még egy évet. Tehát 8 éves lesz pont amikor kezdi a sulit. A gyermek érdeke úgy kívánja... más nem fontos
2017. márc. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Most fog kezdeni7,5 évesen sulit vissza tartás oka szociálisan éretlen volt tavaly. az iskola szora sirva fakadt nem szeretet vona menni nem várta,most már várja a sulit nagyon.
2017. márc. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

7,5 evesen kezdte.az ovonok,a nevtanos pszihodoki,es az en velemenyem is az volt,hogy maradjon meg 1 evet.a kudarcot nem tudta kezelni.egybol hisztizett,durcizott.

Most elsos,kituno tanulo,a magatartasa fiuk kozt a legjobb.

Amugy nagyon okos,utolso evben az oviban kiszamolta alvas idoben,hogy o hany napot is elt eddig.es csak annyit hibazott,hogy minden eltelt evet 365 napnak szamolt.

En nem banom,hogy vissza fogtam.boldogan jar iskolaba minden nap.

2017. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Súlyos beszédészlelési nehézségei voltak. Orvosi szempontból jól hallott, mégsem észlelte pontosan, hogy toboz vagy doboz,garázs vagy varázs, de még az ó-ú, ő-ű megkülönböztetése is nehezen ment. Ennek megfelelően több hangot hibásan ejtett még hat évesen. Nem torzította őket, hanem más hangot mondott helyette.

Nagyon ügyetlen volt keze is, látszott, hogy csak nagy kínlódással menne az írás.

Egy évig folytatódott a fejlesztése, és diszlexia prevenció keretében a betűk felét és két betű összeolvasását is megtanulta a fejlesztőpedagógussal. Ez jól jött, mikor az Apáczai tankönyvből egymás után tanulták a könnyen téveszthető betűket, és minden teketória nélkül olvastattak velük 3-4 betűs szótagokat.

3.-ban így is diszgráfia diagnózist kapott, de ha egy évvel előbb kezdi az iskolát, valószínűleg az olvasással is súlyos gondjai lettek volna.

2017. márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit megnyugodtam, akkor talán nem lesz vészes, hogy későn kezdi.
2017. márc. 15. 18:45
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

7.5 évesen kezdte a fiam

Nem volt érett az iskolára testileg, gerincferdüléssel is küzdünk.

Hetente 2x úszásra, 2x gyógytornára vittem.

Iskola mellett nem hinném tudtuk volna azt csinálni

1 év alatt sokat fejlődött és ügyesedett. A csoportjából 2 gyerek ment csak elsőbe, 13an maradtak még.

2017. márc. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

Bocs, de én nem igazán értem, hogy speciális fejlesztés nélkül hogy tud fejlődni csak a korral a gyerek kudarctűrése... A lányom legjobb barátnőjén látom, hogy iszonyatosan rosszul viseli a kudarcot, pedig ő már 10 éves, negyedikes. (Pl. ha nem nyer egy versenyen, akkor tombolni kezd.)

Szerintem nem az idő oldja meg a dolgokat. Ha egy gyerek fél az iskolától, rosszul viseli a kudarcot, stb., akkor szakemberhez vinném, nem csodára várnék...

2017. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!