Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akiknek 7 és fél,8 évesen...

Akiknek 7 és fél,8 évesen kezdte a gyerek az iskolát válaszolna?

Figyelt kérdés
Mi volt a probléma, ami miatt visszatartották. Lett hátránya az iskolában, hogy idősebb volt. Vagy, aki nem engedte még egy évet maradni, mit tudott tenni?

2017. márc. 15. 10:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%

Az ovonok,es en is sokat dolgoztunk vele,hogy megtanulja kezelni a kudarcokat....

Ennyi volt a titka.nem a csodara vartam,egyszeruen tettem azert,hogy jobb legyen.termeszetesen ha nem lattunk volna javulast,akkor szakemberhez fordultam volna,de tunderi ovoneniket fogtunk ki,es mindenben segitettek.

A nevtanban is adtak jo tippeket ennek javitasara,az is hasznunkra valt.oda is vihettem volna ha szukseget erzem.

Erdekes mod nalunk ez eleg volt.

2017. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
71%
10-es, attól még hogy nem írja le mindenki, hogy az alatt az 1 év alatt mennyi fejlesztést kapott, nem jelenti, hogy karbatett kézzel csak vártak.
2017. márc. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
32%
Részképesség zavar,diszlexia gyanú,és logopédiai problémák miatt tartottuk vissza.Ma már 2. osztályos,szín kitűnő tanuló,matek és szavaló versenyeken indul,emellett versenyszerűen karatézik.Csakis előnyére vált!Az osztálytársak 70%-a Vele egyidős
2017. márc. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én nekem a testvére majdnem 9 (8 évesen és 11 hónaposan) kezdi az iskolát 2017-2018-as tanévben.Azért mert amikor megszületett akkor nem volt teljesen kifejlődve az idegrendszere.Ez anyukám már akkor észrevette de természetesen az orvosok nem hallgattak rá.Aztán amikor 5 évesen még mindig nem tudót érthetően beszélni akkor az orvosok is elfogadták hogy valami baj van.Kiderült hogy túlhallása van.Röviden annyi hogy ő a beszédbe plusz hangokat is bele hal és mivel a kisbabák a beszéd alapján tanulnak meg beszélni.A normális emberi fül-agy 20-20000Hz hallja a hangokat ő meg mélyebb és magasabb hangokat is hall, szóval a halása olyan mint a kutyáé.Erre Magyarországon egy héjén van egy 10 napos kezelés ami 500000Ft és nincs semmi támogatás rá.Még van még egy csomó szindrómája az idegrendszeri fejletlensége miatt.És a háziorvos ezek közül egyet ismer csak.És mivel 8 évesen muszáj iskolában mennie iskolába fog járni.Azt még nem tudjuk hogy a tanárok hogyan fogják megérteni.Neki egy saját nyelve van én is ismerek belőle néhány szót de a legtöbbet csak anyukám érti.Az óvodában is mindig a sarokban áll mivel az óvónők nem értik meg mit mond és ezen az öcsém kiakad és el kezd kiabálni így a sarokba állítják.És ez fordítva is igaz az öcsém nagyon sokszor nem érti hogy mit mondanak neki főként ha mellet még kiabál 50-60 gyerek.Olyan mintha egy angolnak németül boropálnál beszélni.Remélem legalább az első kérdésre megkaptad a választ.
2017. máj. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok.Csak gondolom leírom milyen fejlesztést kap, heti 5000Ft költünk rá.Heti:

-3× logopédus

-2× fejlesztő torna

-2×óvodai fejlesztő (ingyenes vagyis államilag támogatott)

-7× otthon fejlesztő torna ami miatt havonta fel kell menni Pestre konzultációra és az alkalmanként 15000Ft-ot kell fizetni.

2017. máj. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Oh szegény, remélem kedves tanárnénit kap majd.
2017. máj. 8. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!