Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor menjen oviba a gyerek?

Mikor menjen oviba a gyerek?

Figyelt kérdés
2014 december elsején született a kislányom. Szerintetek vigyem most szeptembertől oviba, vagy várjak még. Nincs testvére.
2017. ápr. 16. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Én aszerint döntenék, hogy bölcsibe jár vagy sem illetve a szobatisztasággal hogy áll...


Ha ez lenne az első közösség ÉS szobatiszta lenne akkor megpróbálnám fél napra beíratni.

Könnyebb lenne úgy beszokatni, hogy még nem dolgozol.


Ha jár bölcsibe is, akkor az ottani helyzettől függően döntenék. Ha szeptembertől már csak csupa kicsi venné körül, akkor menne, ha szobatiszta,

ha maradna korabeli is, akkor várhat is az átíratás.

Nyilván ha a szobatisztaság nem halad, akkor választás se lenne.

2017. ápr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem jár bölcsibe. A szobatisztaság alakulóban van. Itthon tudnék maradni még, nem ez az ok. A szüleim mondogatják, hogy én is 3 éves korom előtt kezdtem, és milyen jó volt, mennyire szerettem. Vhol meg úgy érzem, nem véletlen a 3 éves kor. Szóval kicsit tanácstalan vagyok.
2017. ápr. 16. 20:52
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az a véleményem, hogy nem való 3 év alatti gyereknek az óvoda, így én nem vinném.
2017. ápr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Az én kisfiam 2014.dec 1-jén született😊, nem megy oviba. Felhívtam biztonság kedvéért az onkormányzatot és mondták, h idén nem óvoda köteles a pici és nem kell igazolás sem, h itthon vagyok vele. Talán szeptembertől viszem majd családi napközibe heti két délelőtt. Jól elvagyunk itthon.
2017. ápr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha megteheted, hogy otthon maradsz vele, én nem vinném még a helyedben. Rajtam is sokan csodálkoztak, hogy nem vittem 3 évesen. De amikor láttam, hogy szinte az összes 3 éves hónapokig sírt az oviban, az enyém pedig 4 évesen összesen 2- szer, akkor úgy éreztem, jól döntöttem. Egész további életében közösségbe fog járni, otthon, Veled már csak most lehet. A kisebb szeptemberben lesz 3, őt se viszem még oviba/bölcsibe. Nem marad le semmiről. Viszont az az egy év, amit nyer ezáltal, később már nem lenne pótolható.
2017. ápr. 17. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
vegyes csoportba,5-6 évesek közé én nem adnám,így is kicsi lesz hozzájuk 3 évesen
2017. ápr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Itt senkinek sincs munkahelye?

Azt hittem, a kérdés úgy szól: szeptembertől vagy decembertől menjen a gyerek. Fel se merült bennem, hogy az is opció, hogy majd az azutáni szeptemberben. Igaz, hogy akkortól kötelező, de fizetés nélküli fizut csak 3 éves korig lehet igényelni.

2017. ápr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném én sem. Szakemberek szerint inkább négy éves korban válnak óvodára éretté a gyerekek. Az enyém 3,5 évesen kezdte és kellett is az a fél év plussz.
2017. ápr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
Az enyém csak 1 hónappal fiatalabb, de én viszem már most szeptemberben. Remélem be is veszik. Úgy tudom, hogy ha aug 31-ig nem tölti be a 3-at, akkor nem köteles bevenni az óvoda.
2017. ápr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, 1 hónsppal idősebb (nem fitalabb, elírtam) november 1-ei.
2017. ápr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!