Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Átiratás másik csoportba?

Átiratás másik csoportba?

Figyelt kérdés
A lányom most kezdené ősszel az ovit,ahova már beirattuk.Ma derült ki,hogy óvóbácsikhoz kerülne,nem az óvónénis csoportokba.Ide,ahova került,ezt semmiképpen nem szeretnénk.Hogyan tudnám úgy kérvényezni az óvodán belüli másik csoportba való áthelyezést,hogy nem arra utalok,hogy az óvóbácsi miatt lenne.Mit tudnék mondani?De Kérem azt ne írjátok,hogy próbáljuk meg,mert nem szeretnénk.

2017. máj. 24. 19:03
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy. Nem létezik olyan indok, amivel másik csoportba lehetne át kerülni anélkül, hogy a gyerek még nem is járt óvodába Nem kellene amúgy se ennyire eloiteletesnek lenni.
2017. máj. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
86%
Ha át akarod vitetni, akkor legyen benned gerinc és vállald fel hogy csőlátású előítéletes ember vagy. Gondolom akkor a férjed se lehet a gyerekkel, hiszen ő is férfi ugye? Meg a nagyapjai, a keresztapja se... Remélem sikerül átkéretned, az óvóbácsik érdekében, és megszabadulnak tőled...
2017. máj. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Ez nem előítélet, csak nekem ez az egész nagyon idegen és nem tudok vele megbarátkozni.Az én képzeletben az óvoda óvónénikről és dadusnénikről szól.Magamat sem tudom elképzelni,hogy nap végén az óvóbácsival,tehát egy férfival beszélem meg a 3 éves lányom napját.Sajnálom én ilyen visszamaradott vagyok.

Semmivel nem lehet indokolni?

2017. máj. 24. 19:24
 4/43 anonim ***** válasza:
87%
Én is azt mondom,hogy növessz gerincet,és mond el,hogy régimódi vagy,számodra az óvoda pedagógus csak nő lehet.Ha normális az igazgató,akkor az óvóbácsi érdekeit szem előtt tartva,átrakja a lányod másik csoportba.Amúgy kíváncsi lennék,mi okod van rá,hogy ne akard abba a csoportba járatni.
2017. máj. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
82%
Miért, a gyerek apjával se szoktad megbeszelni a napját?
2017. máj. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
75%
Beszélj a vezető óvónővel. Ne arra élezd ki a mondandód, hogy az óvóbácsik nem szimpik, hanem arra, hogy a másik csoport óvónői nagyon szimpatikusak voltak neked a nyílt napon és te az ő csoportjukba szeretnéd járatni a gyereked. Vagy ha az egyik csoport vegyes, a másik korcsoportos, akkor meg tudod indokolni azzal, hogy te épp a másik típusúba szeretnéd küldeni. Vagy arra is hivatkozhatsz, hogy a másik csoportba fog járni több kis barátja. Végső soron őszinte is lehetsz.
2017. máj. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem előítélet, csak nekem ez az egész nagyon idegen és nem tudok vele megbarátkozni.Az én képzeletben az óvoda óvónénikről és dadusnénikről szól.


Pontosan definiáltad az előítéletet..legyél őszinte hidd el örülni fognak ha nem maradsz a nyakukon. De arra nem válaszoltál, hogy akkor ugye egy férfi rokona se nézhet még a pici kislányodra se, mert baja lesz tőle ugye? Isten óvjon mindenkit a hozzád hasonlóaktól... a lányomnak óvóbácsija van, és nem cserélnénk le ezer óvónénire se. A szorongó, ideges lányomból egy hónap után nyílt, barátságos gyereket varázsolt, aki hatalmas mosollyal rohan a csoportszobába, és délután ódákat zeng az óvóbácsiról, akinek jelzem felesége és két gyereke van. Helyrehozta amit tönkretett egy általad istenített óvónő és dadus.

2017. máj. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
De az az apukája.Egész egyszerűen annyit szeretnék, hogy a gyerekemnek óvónénije legyen.Nem a személyével van bajom,csak én ilyen maradi vagyok.Ennyi.
2017. máj. 24. 19:30
 9/43 anonim ***** válasza:
81%
Növessz gerincet, állj oda egyenest a vezető óvónőhöz, és mondd el, hogy nem akarod, hogy a gyerekednek óvóbácsija legyen. Ennyi.
2017. máj. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Három gyerekem van még rajta kívül, mindegyik óvónénihez járt.Ők az óvónőt istenítették mindhárman,úgy hogy előtte sem voltak szorongó gyerekek,nem kellett ilyen problémát az óvónéniknek megoldaniuk.Semmi baja a férfiakkal,de sok-sok év óvoda után nem tudom elképzelni óvóbácsikkal a helyzetet.Ja és költözés miatt van az új óvoda.
2017. máj. 24. 19:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!