Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Átiratás másik csoportba?

Átiratás másik csoportba?

Figyelt kérdés
A lányom most kezdené ősszel az ovit,ahova már beirattuk.Ma derült ki,hogy óvóbácsikhoz kerülne,nem az óvónénis csoportokba.Ide,ahova került,ezt semmiképpen nem szeretnénk.Hogyan tudnám úgy kérvényezni az óvodán belüli másik csoportba való áthelyezést,hogy nem arra utalok,hogy az óvóbácsi miatt lenne.Mit tudnék mondani?De Kérem azt ne írjátok,hogy próbáljuk meg,mert nem szeretnénk.

2017. máj. 24. 19:03
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
88%

Nem válasz a kérdésedre, csak eszembe jutott.

Iskolafogászaton ültünk a gyerekemmel, és volt egy ovis csoport. 2 nő és egy férfi. Olyan szeretettel foglalkozott a kicsikkel, annyira érződött a nyugalom, hogy öröm volt nézni. Még a rendelőből is kijöttek, mikor mentek el, hogy milyen csendes, nyugodt, kedves csoport volt. Elmentek, majd jött a következő csapat 3 nővel. Tolakodás, kiabálás, zizegés.

2017. máj. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
26%

Most mit kell szekálni a kérdezőt? Ha nem tudtok a kérdésre válaszolni, akkor miért nem lehet egyszerűen továbbgörgetni???

Mikor női nőgyógyászt keres a kérdező, ott érdekes módon tudtok tanácsot adni, nem azzal jöttök, hogy de akkor a fogászatra is csak nőhöz menjél meg a véredet is csak nő vehesse le. Ha már azt eldönthetem hogy a lábam közé nőt vagy férfit akarok engedni, akkor azt már miért ne dönthetném el, hogy ki vigyázzon a gyerekemre?


Kérdező, szerintem kérdezz rá, hogy van-e lehetőség a másik csoportba íratásra. Ha kérdezik, miért, megmondhatod az igazat, azt is, hogy az óvónők neked szimpatikusabbak voltak (mármint a kifejezett személyük), vagy hogy XY is abba a csoportba megy, és jó barátok a gyerekeddel.

2017. máj. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
32%

Nincs igazatok.

nekem is fura lenne, ha óvóbácsi lenne az óvodában. És marháta nem mindegy, hogy kire bízom a gyerekeimet.

Ha nincs bizalom, akkor meg kell próbálni váltani.

Így szocializálódtunk, hogy óvónénik vannak.

Van aki rugalmasabb, van aki nem. Ettől nem rossz a kérdezó, csak benne valószínúleg mélyebben gyökerezik ez a sztereotípia.

2017. máj. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem szeretnéd, akkor nem szeretnéd....DE akkor vállald a véleményed, ne üres indokokat keress.

Egyébként szerintem érdemes lenne legalább megpróbálni. A lányom bölcsiében volt gondozóbácsi, ő volt a helyettes gondozó a csoportban. Először fura volt nekem is, de ügyes volt, a gyerekek imádták. Mit gondolsz, mégis mit csinálnának a gyerekeddel?????

Különben a hozzászólásaid alapján enyhén hisztérikus vagy...azzal, hogy kiírsz egy kérdést vállalod, hogy nem mindenki ért veled egyet, ezen nincs mit pityeregni. Inkább nézzél magadba kicsit. Az előttem szólók remekül érzékeltették, hogy siman mondasz véleményt látatlanban, de vérig sértődsz, ha veled teszik ugyanezt.

2017. máj. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
71%

"Mikor női nőgyógyászt keres a kérdező, ott érdekes módon tudtok tanácsot adni, nem azzal jöttök, hogy de akkor a fogászatra is csak nőhöz menjél meg a véredet is csak nő vehesse le. Ha már azt eldönthetem hogy a lábam közé nőt vagy férfit akarok engedni, akkor azt már miért ne dönthetném el, hogy ki vigyázzon a gyerekemre?"


A nőgyógyász szabadon választható orvos, mint a fogorvos is.


Gondolom a szülészeten sem válogattad ki a nővéreket, kik nyúlhatnak a gyerekedhez (és ha ott is volt férfi?). Meg a kórházi gyerekorvost sem, aki az oltást adta neki és megvizsgálta.

Ha mentőt kell hívnod, ott sem válogatsz, hogy csak női mentőorvossal vagy hajlandó megbeszélni a gyereked dolgait... stb.


Az óvoda kötelező intézmény. Ahova felveszik, oda kell vinned. Esetleg fellebbezhetsz, de közel sem biztos, hogy bármi változik. Mert nem te döntesz!


De ha ennyire nem tettszik, akkor vállald fel, hogy te nem vagy hajlandó férfire bízni a gyereked, és márpedig te óvóNŐT akarsz. Hidd el, az óvóbácsik érdekében fognak titeket áttenni máshova, amennyiben van rá lehetőség (és egy másik anyuka meg lehet nagyon hálás lesz, hogy miattad kerülhet óvóbácsihoz a gyereke).

2017. máj. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
62%

a szülészeten ott vagy 3 napig, az oviban meg 3 évig. csak én látom, hogy ez nem ugyan az???

és nem a nemeken volt a lényeg a példámban, hanem, hogy ott is lehet VÁLASZTANI. De látom nem sikerült felfogni

2017. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem elfogadható indok, csak szólj a vezetőnek. Majd megmondja, mit lehet tenni. Aztán eldöntöd, mi a következő lépés, mert átkerülhet a másik csoportba, vagy nem. Ha nem, akkor marad az oviban, vagy keresel másikat. Ha ez neked fontos, akkor fel kell vállalnod a véleményed, ahogy a következményeket is.
2017. máj. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
91%
Előző vagyok, nem meggyőzni akarlak, hidd el. Viszont szakmabeli vagyok, ismerek néhány óvóbácsit, mindegyik előtt le a kalappal, imádják őket a gyerekek és a szülők. Én nem borulnék ki ezen, de megértem, hogy neked pont ezzel van bajod, nem vagyunk egyformák. Mindenkinek vannak félelmei, amit mások nem értenek, nekem pl. a pók.
2017. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
70%

kedves kérdező! A te gyereked, a te felelőssged.

Ergo a te döntésed.

Ha ennyire zavar, hogy óvóbácsi, akkor ne eröltesd, senkinek nem lenne jó.

Előre is köszónöm a lepontozást, mert bár azt hangoztatjátok, hogy elóítélet, meg milyen dolog......, de csípőből nyomjátok a piros kezeket.

Ezen el kellene gondolkodni, ha megy.....

2017. máj. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
56%
Óvóbácsik? Mindkettő bácsi? Ez nagyon nem szerencsés, nem tudom ezt hogy találták ki. Akkor legalább egy férfi-egy nő felállás lenne. Eleve nagyon ritka az óvóbácsi és akkor egy oviban van rögtön kettő, egy csoportban? Hát ide én se vinném a lányomat. Ha egy óvóbácsi van és egy óvónéni, arra azt mondom hogy oké.
2017. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!