Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Átiratás másik csoportba?

Átiratás másik csoportba?

Figyelt kérdés
A lányom most kezdené ősszel az ovit,ahova már beirattuk.Ma derült ki,hogy óvóbácsikhoz kerülne,nem az óvónénis csoportokba.Ide,ahova került,ezt semmiképpen nem szeretnénk.Hogyan tudnám úgy kérvényezni az óvodán belüli másik csoportba való áthelyezést,hogy nem arra utalok,hogy az óvóbácsi miatt lenne.Mit tudnék mondani?De Kérem azt ne írjátok,hogy próbáljuk meg,mert nem szeretnénk.

2017. máj. 24. 19:03
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egy ovobacsi tok jopofa :) A gyerekek sokszor hamarabb megnyilnak egy vicces ovobacsinak mint egy nonek. Pl. en gyerkocom a kollegaim kozul es barataim kozul is a sracokkal baratkozott ossze hamarabb pedig a lanyok is kedvesek vele.....

Egyebkent bocsesz de mit szolsz azokhoz az eloiteletekhez hogy "halomra szulunk egymas utan sok gyereket", gondolom az meg neked esne szarul ha azzal jonne barki hogy a segely miatt szultel ennyit vagy mert budos a munka....szoval szerintem szabadulj meg a magad eloiteleteitol!

2017. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Ez kedves volt.10 évet vártunk babára.Lombik programmal sikerült a három gyerek,a legkisebb pedig spontán. Aki tudja mi ezen keresztül menni és mennyi pénzt fizet ki a meddőségi központban,hogy végre gyereke lehessen,mint másoknak,annak eszébe sem jut azt írni,hogy segélyért szültem a hármas ikreket. Hagyjuk is ezt az egészet, ez rosszulesz érintett.
2017. máj. 24. 19:54
 13/43 A kérdező kommentje:
Még arra reagálnék,hogy Büdös a munka?Mi évekig kőkeményen több állásban azért hajtottunk a férjemmel,hogy gyerekünk lehessen,hogy ki tudjuk fizetni a kezeléseket.
2017. máj. 24. 19:57
 14/43 anonim ***** válasza:
92%

Nah látod, a 11-es teljesen jól mutatta be az előítélet fogalmát. Pontosan ez az. Ezt akarta érzékeltetni. Nincs se tudása, se tapasztalata rólad és véleményt mond. Te ugyanezt teszed az óvóbácsikkal. Nem ismered őket, nem járt a csoportjukba a gyereked, de már nem akarod, hogy ők legyenek a pedagógusai.

De ha nem akarod, hogy oda járjon a lányod, akkor menj be az oviba és mond el a problémádat. Lehet, hogy az óvodavezető azt mondja, hogy semmi gond, más meg abba a csoportba kérte magát, cserélhettek. De az is lehet, hogy azt mondja, hogy nem, mert nincs erre lehetőség.

2017. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
89%
De az előttem szóló pont azért írta ezeket példának, hogy lásd: rólad és mindenkiről lehet pár információ birtokában előítéletesen gondolkodni. Ugyanígy egy férfi óvóbácsiról is gondolhatjuk, hogy nem olyan jó, mint egy nő. Érted, mint ahogyan rólad, hogy azért van sok gyereked, mert nem akarsz dolgozni. Mind a kettő feltételezés hülyeség. Nem bántani akart szerintem. Ezt csak azért írom, hogy ne érezd rosszul magad. (Egyébként nekem sincs jobb ötletem, mint hogy normális hangnemben, őszintén beszélj az ovival.)
2017. máj. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező ritka bajos ember lehetsz. Úgy ítélkezel hogy nem ismered őket, de azt kikéred ha rólad alkot valaki ugyan annyi ismerettel véleményt. Keress másik óvodát, vagy vidd magánba, ott úgy ugrálnak ahogy te fütyülsz. minden más esetben az ez van ezt kell szeretni elv érvényesül. És igen, az az apja, akinek sokkal kevesebb tapasztalata és gyakorlata van a gyerekneveléssel kapcsolatban mint az óvóbácsiknak.


Gondolj bele, neked hogy esne ha pl azért nem kapnál meg egy munkát, amiben amúgy nagyon jó vagy, mert hogy te csak egy nő vagy, egy férfi biztosan jobban csinálja. És mindezt úgy hogy nem beszéltek veled, nem ismernek téged...

2017. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
64%

"Magamat sem tudom elképzelni,hogy nap végén az óvóbácsival,tehát egy férfival beszélem meg a 3 éves lányom napját."


A nőgyógyászoddal meg tudod beszélni a hüvelyi dolgaidat? A gyerekorvossal a gyerek napját? Stb...

Elég sok férfi van olyan szakmában, ami gyerekekkel foglalkozik (és egyik sem pedofil). TomPetiről és az Alma együttesről ne is beszéljünk.

2017. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
52%
Örülj neki, hogy óvóbácsi jut neki, a férfiak jobban tudnak foglalkozni a gyerekekkel, mint a nők! Vicces lesz, élénk, jókedvű, a gyerek imádni fogja! A világnak éppúgy részei a férfiak, mint a nők. A gondozásra meg úgyis ott van a dadus. Próbáld meg önmagad előtt kimondani, mi bajod van a férfiakkal. Tebenned saját magadban nincs rendben minden, nem ártana egy pszichológussal elbeszélgetni, mert valami rejtett feszültség nyomaszt.
2017. máj. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok,annak is aki elhordott látatlanba ismeretlenül minden gerinctelennek.Nagyon bánom,hogy kiírtam a kérdésemet.Utoljára akkor sírtam,mikor a gyerekeim megszülettek,de most sikerült elpityeregni magam.Én csak tanácsot akartam,de itt ezek az örülnek,ha megszabadulnak tőletek és hasonló szövegek,hát komolyan mélyen érintett.De nem baj,ide soha az életbe többet nem írok semmit.Tudom senki nem ismer,de egy nagyon kedves család vagyunk és szamomra új volt ez a fajta hangnem.Velem sosem beszéltek így,még a saját szüleim sem.A férjem meg főleg.Talán,mert a sok fájdalom és kudarc teljesen összekovácsolt minket és nagyon teszteltük és tiszteljük a másikat az átélt évek után,amit aztán a mérhetetlen szeretet váltott fel.Mindenkinek az életem második felét kívánom,amikor teljessé vált és egy ilyen szerető családot.Az ovit pedig megoldom.
2017. máj. 24. 20:22
 20/43 anonim ***** válasza:
75%

udom senki nem ismer,de egy nagyon kedves család vagyunk és szamomra új volt ez a fajta hangnem


Csak annyira ismerünk, mint te az óvóbácsikat, akikről te is látatlanba ítélkezel. Jaa hogy csak neked szabad? Hát őszinte leszek, nekem a kedves emberről biztos hogy nem te jutnál eszembe, rég láttam ilyen korlátolt és előítéletes embert. DE tényleg, remélem hogy akkor a gyerekorvosod, a nőgyógyászod, és a főnököd is nő..sőt, a boltban is ahhoz a kasszához állsz amelyiknél nő dolgozik. Kérdező, remélem nincsen fiad, mert ha tegyük fel ő óvóbácsi akarna lenni vagy hasonló "nőies" szakmát választani, képes lennél a korlátoltságoddal összetörni az álmát.


Remélem sikerül másik csoportba kérned a gyereked, de csakis szerencsétlen óvóbácsik miatt, hogy ne verje őket veled a sors...

2017. máj. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!