Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Waldorf óvoda vagy sima? Ha...

Waldorf óvoda vagy sima? Ha sima akkor magán vagy állami?

Figyelt kérdés

Tudom, h van bőven már ilyen kérdés fent, de azért mégis érdekelne a szülők véleménye, olyanoke főleg akiknek a gyereke Waldorfba jár vagy járt, ill akik fontolgatták de aztán mégsem oda íratták be.

Nekem tetszik a Waldorf szemlélet, de sok kétségem van. Tényleg nem tudják utána felvenni a ritmust, ha sima iskolába kerülnek?

Ezt nagyon sokaktól hallottam már. Ez igaz? Így, h nincs iskolára felkészítés, hogyan fog boldogulni a tanulással?

S ha nem a Waldorf akkor inkább magán vagy állami?


2017. júl. 4. 13:07
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
52%

3-al és 8-al egyetértek, mindazokkal, akik ellenzik a Waldorfot és a magánovit.

Nekem mind a 3 gyerekem önkormányzati oviba járt, ami művészeti bázisóvoda. Nagy Jenőné Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel programja szerint nevelnek. Van néptánc, korcsolya és úszásoktatás is! Ugyanúgy óvoda időben, mint a magánovikban. Szuper ovi szerencsére és az étkezés is nagyon jó, diétás étkezés is igényelhető! Kerti parti, Szent Mihály napi vásár, Mikulás ünnepség, Karácsony ugyanúgy. Minden gyerek egységesen ugyanazt kapja. Tuti nem adnám Waldorfba, olyan mint egy szekta!

2017. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
41%

Az enyém pont lovagolni szeret, mi ezért is azt az ovit választottuk, heti kétszer vitték őket, nem nekem kellett meló után, gyereknek ovi után csinálni.

De persze biztos van olyan állami ovi is, ahol van ilyenekre lehetőség, de tuti, h nem egész évben viszik őket csak időszakosan (pl. télen koriznak 1-2 hónapot) és nem a nagy átlagra jellemző.

Waldorfról: nekem nem egy ismerősöm van, aki sikeren elvégezte az egyetemet, úgy hogy végig waldorfos volt, szóval a lehúzós kommentet cáfolom.

2017. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó vagyok:

még annyit tennék hozzá, h természtesen államiból is ki lehet fogni nagyon jót és magánból is rosszat. De nagy általánosságban én a magánt támogatom, egyszerűen azért, mert több lehetőséget kínál a gyereknek.

2017. júl. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Utolsó, különösen érdekel az, h hány ismerősöd volt Waldorfos akik aztán egyetemet is végeztek?

Gimiben is Waldorfosak voltak?

2017. júl. 4. 14:24
 15/36 anonim ***** válasza:
61%

ketten.

Mindekettő végig waldorfos volt, álatlános, középsuli ovit nem tudom.

Bizonyos "pontok" vannak meghatározva, ahol válatani lehet, ha valakinek mégsem teszik. Tehát az nem igaz, h lemaradnak a hagyományoshoz képest. Az egyik valamilyen pedagógia szakot végzett, ő most Londonban van, a másik mérnök lett, ő itt maradt.

A másik ismerősömék, ahol ilyen oviba jár a gyerek, ők azt mondják, h a szemlélet teszik neki, csak rettenetesen gyerekközpontú és nehéz összeegyeztetni a klasszikus élettel, melyben a szülők általában délután is dolgoznak.

2017. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
48%
Nekem egy Waldorf iskolaban vegzett rokonom van. Most 25 eves, alkalmi munkakbol el es teng-leng a vilagban. Tul nagy szabadsagot adott a Waldorf, nem igazan tanitotta a sracot eletre. Ott kicsit szabadelvu minden, es ez bizonyos szemelyisegekbol a legrosszabbat hozza ki. Nem tanulnak meg szabalyok szerint elni, sem komolyan venni dolgokat mivel azt csinalnak nagyvonalakban amit akarnak. Rokon sracnal nagyon felrevitte ot. Fogalma nincs mihez akar kezdeni magaval, a fene nagy szabadsagban elkenyelmesedett es most csak ugy van, egyszer szerelomuhely seged, egyszer kertesz seged, aztan munkat keres, aztan konyhai kisegito, azran azt is otthagyja, igy el. Amerre a szel fujja. Pont, mint a suliban....
2017. júl. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
78%

Nekem egy volt waldorfos ismerősöm volt még a fősuli idején. 1 év alatt vagy 1-2 tárgyat volt képes abszolválni, link tingli-tangli hozzáállású, nem törődöm nulla felelősség érzettel rendelkezett. Olyan hót nyugodtan volt még az utolsó pillanatokban is hogy leírni nem lehet.

Ki is vágták persze.

2017. júl. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
60%

Nekem magánoviba jár a gyerekem. A különbség az állami ovihoz képest pl az, hogy egy csoportban max 15-en vannak. Az óvónőkkel baráti a viszony, mindent meg lehet beszélni. és megmondják ha a gyerek agresszív, nálunk is volt, akit pszichológushoz irányítottak vagy eltanácsoltak. Úszás, kori, karate van és fejlesztő tornát is intéztek, hogy helybe jöttek ki a pedagógusok heti kétszer. Van persze negatívum is. pl, hogy egyes szülők úgy gondolják, hogy mivel fizetnek az oviért, akkor betegen is vihetik, de szerintem az államiban pont ugyanúgy betolják a beteg gyerekeket. Ami nekem nagyon számít az az, hogy kevesen vannak, minden gyereket úgy ismernek mint a tenyerüket, normálisan jut rájuk idő.

Most írattam az iskolába a gyereket, ott pedig többször hangsúlyozták, hogy ebből az oviból jönnek a legfelkészültebb gyerekek. Ez azért jelent valamit.

2017. júl. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Még nem döntöttem el semmit. Nehéz, mert homlokegyenest ellenkező véleményeket olvasok mindenhol.

Igazából nem gondolom, hogy egy Waldorf ovi miatt (iskoláról most nincs szó) lesz valaki link az egyetemen.

2017. júl. 6. 11:10
 20/36 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem felejtsd el a Waldorfot. A magánovinak tényleg az az egyik nagy előnye, hogy nincsenek 25-30-an egy csoportban. Hátránya, hogy tényleg a burzsoá tehetős szülők azt hiszik, hogy azt csinálhatnak, amit akarnak, hogy az ő gyerekük azt csinál amit akar, az óvónőknek minden felett szemet kell hunyni, mint ezt valaki már írta is. Vagy önkormányzati v. magánovi.
2017. júl. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!