Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Waldorf óvoda vagy sima? Ha...

Waldorf óvoda vagy sima? Ha sima akkor magán vagy állami?

Figyelt kérdés

Tudom, h van bőven már ilyen kérdés fent, de azért mégis érdekelne a szülők véleménye, olyanoke főleg akiknek a gyereke Waldorfba jár vagy járt, ill akik fontolgatták de aztán mégsem oda íratták be.

Nekem tetszik a Waldorf szemlélet, de sok kétségem van. Tényleg nem tudják utána felvenni a ritmust, ha sima iskolába kerülnek?

Ezt nagyon sokaktól hallottam már. Ez igaz? Így, h nincs iskolára felkészítés, hogyan fog boldogulni a tanulással?

S ha nem a Waldorf akkor inkább magán vagy állami?


2017. júl. 4. 13:07
1 2 3 4
 31/36 Rádai Réka ***** válasza:
Szerintem a Waldorf ovival nincs semmi gond,a sulival annál inkább.Én államiba jártam (Szeged,Gyálarét) 2 csoport volt 10-15 fős. Waldorf suliról,annyit,hogy osztály társam oda ment (3 éve) ,azóta is gonoszkodnak vele
2017. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 Rádai Réka ***** válasza:
De ha elvont művészlélek akkor akár a Waldorf suli is jó lehet neki
2017. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim válasza:
80%

vicces látni, hogy érkeznek a bölcs tanácsok az ismerősöm haverjának a barátnőjének a férjéről, hogy ez meg az mennyire megszívta a waldorfot, miközben látszik, hogy NULLA a személyes tapasztalat.

akkor majd én:

Három éves állami óvodába jártam. Minden nap szorongva mentem haza, félve a holnaptól, azon töprengve, hogy holnap vajon miért fognak a sarokba állítani az óvónők, vagy épp kinevetni a gyerekek. csak hogy néhány példát említsek, a csoportban konkrét hierarchia alakult ki, egy V. nevű lány úgymond rettegésben tartott jó pár embert,-köztük engem - ami három évesen igenis lelki terrort jelentett. az óvónők nemhogy megakadályoztak volna, inkább adták alá a lovat. mindig ő volt a főnök, ha a felnőttek nem voltak ott, mindig neki volt igaza... belegondolni is rossz. máig emlékszem rá. ahogyan arra a napra is, amikor egy hónapig tartó ágyfogságra ítélés után, frissen összeforrt lábbal először mentem oviba, és sírtam, hogy nem akarok bemenni. a csodálatos daduska - miután anya nagy nehezen otthagyott - órákig üvöltözött és közölte, hogy "hátrakötöm a fájós sarkadat"

ezek, és még jó pár hasonló eset után anáék besokalltak, és utolsó évemre átvittek waldorf oviba.

egyszerűen hihetetlen volt. az, hogy az ottani három óvónő mind a húsz gyyerekre egyesével próbált figyelni, az, hogy mindenféle erőszakos játék helyett kézzel faragott fababákkal, meg ovisok által körmöcskézett takarókkal játszottunk (ami ugye százszor jobb hatással van a kreativitásra). valóban nagy hangsúlyt fektetnek a művészetekre, az öt éves gyerekek konkrétan szebben festenek mint más felnőtt, megtanulnak szőni, fonni, körmöcskézni. az étkezés rendszeres, minden napra be van osztva, hogy mit esznek. csütörtökönként például a saját maguk által elkészített cipót, szerdán salátát, pénteken kását, stb. az altatás úgy folyik, hogy az óvónő mesél, a gyerekekkel együtt énekel, és aztán egyesével mindenkit megsimogat az altatókendővel. nekem mindig ez volt a kedvenc részem, imádtam.

sokan most biztos azt gondolják, hogy na, mindez nagyon szép és jó, csakhogy ez a bánásmód nem készíti fel őket az életre. dehogynem...

ott is megvannak ám a szabályok, csak azokat nem fizikai erőszakkal adják a gyerekek tudtára.

a felkészítésről annnyit, hogy az intézménynek van egy fejlesztőpedagógusa, aki minden gyerekkel elbeszélget, és eldönti, hogy elég érett-e az iskolára. ezen felül a nagycsoportosokkal már kissé máshogy bánnak, TELJES MÉRTÉKBEN FELKÉSZÍTVE ŐKET AZ ESETLEGES ÁLLAMI DARÁLÓRA.


szóval, kedves kérdező, minden tapasztalat teljes tudatában mondhatom: ha jót akarsz a gyermekednek, add be a waldorfba bátran. ha nagyon rossz, amin csodálkoznék, még mindig kiveheted. ha viszont beválik, azzal adsz neki 3-4 szép évet :)


sok sikert!

2017. aug. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
70%

most biztos azt gondolják, hogy na, mindez nagyon szép és jó, csakhogy ez a bánásmód nem készíti fel őket az életre. dehogynem...


Sokan keverik a szezont a fazonnal.Azt gondolják a vaskalapos,szigorú karót nyelt állami oktatás készít fel az életre,de azért máskülönben fel vannak háborodva a tanárra ha rá szól a gyerekre...

2017. aug. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
59%
Az óvoda nem készít fel az általános iskolára, mert ott mindent az elejéről kezdenek! Ha waldorfba iratod, akkor feltehetően jobban fogja érezni magát, mint az államiban, de egyik se készít fel semmire, nem is ez a feladatuk, 6 év alatt csak játszania kell egy gyereknek.
2017. okt. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
41%
34 -es, nagyon igaz
2017. okt. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!