Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Waldorf óvoda vagy sima? Ha...

Waldorf óvoda vagy sima? Ha sima akkor magán vagy állami?

Figyelt kérdés

Tudom, h van bőven már ilyen kérdés fent, de azért mégis érdekelne a szülők véleménye, olyanoke főleg akiknek a gyereke Waldorfba jár vagy járt, ill akik fontolgatták de aztán mégsem oda íratták be.

Nekem tetszik a Waldorf szemlélet, de sok kétségem van. Tényleg nem tudják utána felvenni a ritmust, ha sima iskolába kerülnek?

Ezt nagyon sokaktól hallottam már. Ez igaz? Így, h nincs iskolára felkészítés, hogyan fog boldogulni a tanulással?

S ha nem a Waldorf akkor inkább magán vagy állami?


2017. júl. 4. 13:07
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Te miért ellenzed a waldorfot?
2017. júl. 6. 15:46
 22/36 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert eddig egyik ellenző sem irt egyetlen épkézláb érvet arról, hogy miért nem jó a Waldorf.

Eddig ennyit irtatok:

Baromság

Olyan mint egy szekta

Nem készíti fel őket az iskolára


Ebből az első kettő számomra nem igazán értelmezhető. Miért olyan mint egy szekta? Mert alternatív?

Mitől baromság? Nekem a szemlélet nem tűnt annak.

Azt h nem készít fel az iskolára elfogadom, igaz erre is volt ellenkező tapasztalat.

2017. júl. 6. 15:51
 23/36 A kérdező kommentje:
Engem tényleg érdekelnek a hátrányok, de nem így hogy "az egy baromság"
2017. júl. 6. 15:52
 24/36 anonim ***** válasza:

Én sem arra céloztam hogy mindenki link lesz ez miatt, de az tény hogy nem állítanak fel velük szemben olyan követelményeket mint máshol. A gyerek meg ha már kicsi ovis/kis iskolás korában sem tapasztal ilyet akkor elkanászodik (sztem).

De ha már ezt így eldöntötted akko kár kérdést kiírni.

2017. júl. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Épp az előbb írtam, h még semmit nem döntöttem el.

De így nehéz bármit mérlegelni...

2017. júl. 6. 17:52
 26/36 anonim válasza:
37%

Szerintem pont hogy ne add Waldorfba !! Teljesen más minden, mintha hátrányos helyzetűekkel fogalalkoznának. Ismerősöm Waldorf gimibe jár, és tapasztalom, hogy teljesen más az átlagosnál.. nem jó értelemben.

Félős ... mit várunk tőle?! még kisgyerek! minden kisgyerek félős!

De majd kinövi. Szerintem sima óvodába add, sokkal jobb lesz neki is a későbbiekben.

2017. júl. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:
12%

Utolsó vagyok.

Azt elfelejtettem írni, hogy államiba add ! semmiképpen se magán óvodába menjen, mert tényleg elkényeztetett lesz. Az állami jobb.

2017. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Hat azért nem egyformán visszahúzódók a kisgyerekek, de köszi a választ!
2017. júl. 8. 13:29
 29/36 anonim ***** válasza:
9%
Ha a waldorfban nem tanítják meg az életre akkor a magánban meg burokban élnek,kis elkényeztetett gazdag kölykök.Marad az állami.
2017. júl. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim válasza:
65%

Öcsém most 10 éves, és a fiadhoz hasonlóan borzasztó érzékeny. Ovis éveit államiban kezdte, utált oda járni, teljesen megőrült. Hisztizett, nem szerette az óvónőket (pedig államihoz képest egész kedvesek voltak) Anya már korábban is szimpatizált a Waldorf pedagógiával, így úgy gondolta, érdemes kipróbálni.

És nagyon jó, hogy ezt így gondolta, ugyanis az öcsém teljesen megváltozott. Akkor sem volt tökéletes a helyzet, megtartotta jó pár rossz szokását, de az ottani óvónők szuperül kezelték a helyzetet. Az emberek is sokkal jobbak voltak, a gyerekek kevésbé erőszakosak, és az egész óvoda közössége hihetetlen szoros.

Aztán hogy - hogy nem, ugyan így történt iskolában is. Nagyszülői nyomásra államiba ment az öcsém, de csak egy évet bírt ki, újból teljes káosz lett az élete. Átment waldorf iskolába, és hopp, máris jobb a helyzet. Nem mondom, hogy tökéletes, de százszor jobb. Az öcsémről tudni kell, hogy mindennel nagyon kritikus, így a tanárokról is van panasza, de koránt sem annyi mint előtte.

Én, aki végignéztem a suliváltását, mondhatom, hogy sokkal jobban érzi magát, rengeteg barátja van, pedig korábban alig akadtak, akik elfogadták volna fura természetét.

2017. júl. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!