Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyi idő a beszoktatás? 1...

Mennyi idő a beszoktatás? 1 vagy 2 hét? Hogyan viseltétek lelkielg?

Figyelt kérdés
2017. aug. 14. 14:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az első gyerek oviba (iszonyat várta): első nap 1 órát volt ott majd nem volt hajlandó még haza jönni mert alig játszott,így nagy ordítás közepette hoztam haza. Második nap ebéd előtt mentem érte amivel szintén gondja volt mert ő is ott akar enni..3. napon már ebéd után mentem érte. Kövi héten már ott aludt.

Második gyerek családi napközi: Első nap 3 óra, második nap ebéd után harmadik nap alvás után (csana 1 épületbe az ovival, tesó is az oviba,ismert mindenkit...első nap ovi alvás után mentem érte)

Harmadik gyerek csana: első nap 20 perc együtt, második nap 1 óra nélkülem, amikor az ajtón kiléptem eltört nála a mécses. 3,4,5. nap ebéd előtt hoztam, sírás minden nap volt. Kövi héten ebéd után hoztam,sírás minden nap volt. Az utáni héten alvás után hoztam sírás minden nap volt, a rákövetkező hét első felébe még volt sírás,de aztán meg csak délután sírt,ha épp nagy játékba volt és nem akart még haza jönni.Idén még a csanába hagyom (össz max létszám 7 fő),decemberbe lesz 3 éves,így januárba megy át az oviba...az elmúlt évbe is sokszor volt az oviba,amikor kevesen voltak pl reggel 8 előtt és délután 4 után akkor együtt voltak a kis és középsős ovisokkal + voltak programok amiknél szintén együtt voltak,így nagyon jól ismeri a gyerekeket,dolgozókat stb stb decemberbe már egyre többször fogják az oviba átvinni, meg ott altatni stb a téli szünet után már első nap egész napos lesz az oviba.

Ami a lelkivilágomat illeti... az első gyerek majd kicsattant a boldogságtól,hogy mehet! Voltak gyerekek akik mint a piócák és üvöltve tapadtak anyukára..nah az én gyerekem meg futtában legyintett egyet nekem...úgy éreztem rossz anya vagyok és örül,hogy szabadulhat tőlem. A második gyereknél már tudtam,hogy nem azért örül,hogy végre megszabadult tőlem ,hanem azért mert társaságba van stb és jól érzi magát. A harmadik gyereknél nem volt ennyire felhőtlen a kezdés,így akkor azért éreztem magam rossznak amiért otthagyom.

2017. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!