Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok is egyfolytában...

Nálatok is egyfolytában értekeznek az óvónők?

Figyelt kérdés

Egy évben 6-7 értekezlet van az óvodánkban, ilyenkor nincs semmilyen felügyelet, a gyerekeknek otthon kell maradni. Van évi 26 szabim, 7 elmegy csak az értekezéseikre plusz még az 1 hónap nyári szünet... Normális ez? Vagy csak felénk van így? Nagyon bosszantó...

És az óvónőknek, hogy lehet 1 hónap szabadság plusz még van amelyik egész júniusban vagy augusztusban sincs és még év közben is kivesz pár napot...?! Egyszerűen nem értem...


2017. aug. 21. 12:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
56%

"hogy sokan el sem tudják képzelni, hogy van olyan gyerek akinek nincs 4 nagyszülője,"


Nálunk csak 2 van, 130 km-re.

Mégis mindig megoldottunk mindent. Ja, és a férjem vendéglátós, szóval neki nem nagyon van szabadság...

2017. aug. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%
A pedagógus lehúz napi 6-8 órát az oviban, suliban, majd hazamegy, és még 2-3 órát minimum készül a másnapi foglalkozásra vagy órára. (Legalább másfél óra egy közel 30 fős csoportnak vagy osztálynak előkészíteni például egy rajz vagy technika órát...És még arról nem beszéltem, amikor 30 gyermeknek előférceltem az adventi zsákokcskáját, hogy könnyebb legyen neki varrni... :) )Mi nem 8 órát dolgozunk egy nap alatt... A férjem tudna mesélni. :D De én választottam és imádom ezt. Azt gondolja a szülő, hogy buli az értekezleten ülni? A legtöbb pedagógus inkább lenne a gyerekek között azalatt az idő alatt is. De ha nem tartanánk időközönként értekezleteket, akkor nem lenne intézményi sportrendezvény, szakkör, megemlékezés, kirándulás stb. Akkor megkapnánk, hogy nem biztosítunk semmilyen intézményen kívüli élményprogramot a gyermekeknek. :) Sakk-matt...
2017. aug. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nálunk sajnos nincsenek ilyen programok, évi 1 kirándulás van annak aki kitudja fizetni.
2017. aug. 22. 08:33
 14/16 flora08 ***** válasza:

Sziasztok! Látom, hogy nem egy friss kérdés, de gondoltam még aktuális lehet a válasz. 6-7 értekezlet? Az hogy lehet? Egy önkormányzat által fenntartott óvoda vezetője 5 napot vehet igénybe egy nevelési évben (szeptember 1-től augusztus 31-ig), nevelés nélküli munkanapra. Ezek a napok valóban szükségesek, higyjétek el, van mit megbeszélni, hiszen a dokumentáció, a papírmunka évről évre több, és bonyolultabb. Rengeteg törvényi változás van, ami igen sok plusz feladatot okoz. Ja, és ott vannak a szakmai továbbképzések. Egy korábbi alkalommal arról (is) volt szó, hogyan kell megszervezni a csoport mindennapjait, ha súlyos cukorbeteg gyermek van a csoportban.


Lehetetlen, hogy nincs SEMMILYEN felügyelet. A saját óvodában olyankor tényleg nincs, de az intézményvezető ilyen esetben köteles biztosítani a gyermek elhelyezését egy másik intézményben arra a napra. Nekünk minden alkalommal alá kell íratnunk egy nyilatkozatot a szülővel, hogy el tudja-e helyezni a gyermeket a nevelés nélküli munkanapon. Ha nem, akkor a fent említett módon oldjuk meg. Ha nálatok nem így megy, érdemes lenne a fenntartónál érdeklődni. Üdvözlettel, egy óvó néni.

2017. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Csak úgy megjegyezném, hogy nem az óvónő dönti el, mennyi értekezlet van, vagy mennyi szabadsága van, nálunk ráadásul egyetlen napra sem zár be az ovi nyáron. Mindenki a mi szabadságunkon lovagol, de érdekes módon a vele járó terhet meg a kevés fizut senki nem irigyli. :D Furcsa... Na de a lényeg, hogy nekünk SEMMI beleszólásunk nincs abba, hány értekezlet van egy évben, úgyhogy ne az óvónőket hibáztasd ezért. Ha ennyire zavar, beszélj az óvodavezetővel, de azzal, hogy itt panaszkodsz (egyébként értem, hogy nehéz megoldani, nem is bántásból mondom), nem fog javulni a helyzeted!
2017. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem panaszkodni akartam, kérdést tettem fel, kíváncsi voltam, persze mellette körülírtam, lehet ez tűnt panaszkodásnak.
2017. nov. 26. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!