Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti szóvá tennétek?

Ti szóvá tennétek?

Figyelt kérdés
Ma volt az óvodai beszoktatás 2.napja.Az udvaron voltunk,az óvónőkkel nem is találkoztunk mert értekezleten voltunk.Csak a dadusok voltak.Az összes gyerek kicsapva az udvarra,a dadusok meg üldögéltek a padon vagy itt ott l3zengtek.Volt amelyik bent volt az épületben...Nos azt vettem észre h kb egyáltalán nem figyeltek a gyerekekre.Azt csináltak amit akartak.A kisfiam szaladt egy kisfiú mellet.Összeakadt a lábuk és elestek.Mindketten lefejelték a betont.Ugyan látszatja nem volt de csúnya látvány volt ahogy a másik gyereknek visszapattant a feje...Senki nem vette észre.A következő eset: Fociztak a fiuk.Volt ott egy 4-5 éves forma agresszív kisfiú.Az úgy elvert egy nálla kissebbet h csak lestem.Persze akkor reagáltak csak amikor orditott a kicsi...de még jól leszidták mert a másik azt hazudta h a kicsi megrúgra.Most komolyan hogy hagyjam ott jószívvel a gyerekemet.Nem érzem biztonságban.Persze értem h nem lehet egyszerre ennyi gyerekre mind figyelni,de ez azért elég megrendítő volt.Vagy csak én vagyok túl érzékeny? Gondoltam h legközelebb beszélek erről az óvónővel..de talán mégsem olyan jó ötlet ezzel indítani.Ti mi tennétek? Nyugtalanit a dolg.
2017. aug. 29. 20:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%

Arra amit a 6-os írt...

délután megyek a gyerekemért,benyitok az ajtón óvónő (egybe ő az intézményvezető is) ücsörög 1 gyerekkel az asztalnál és játszik..noh hívja a gyerekemet és semmi válasz,kérdezi a többi gyereket,hogy nem látták??hát senki nem látta. Miután kezdett füstölni a fejem felpattant az asztaltól és elkezdte keresni a gyereket aki aztán meg is jelent mert wc-n volt. Ez nem az első ilyen eset volt. Aztán van egy másik óvónő, aki nem ül le az 1 kedvenckével úgy,hogy azt se tudja mi van körülötte, nah nála ilyen esetbe amint benyitok már mondja is egyből,hogy hol a gyerek (még csoportom belül se néz jobbra-balra,hogy merre lehet mert tudja melyik irányba nézzen egyből) Természetesen ha gyerekem össze töri magát akkor van az egyik óvónő aki tud mindent és van a másik akitől ha megkérdezem,hogy mi az a seb az arcán akkor csak les,hogy seb??? hát nem így jött?

2017. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Ajjj istenem ez annyira elkeserítő!!! Sajnos nem tudom másik oviba itatni mert nincs hely(magánra nem tellik sajna; illetve ott sem biztosan figyelnek 100%-ban)Akkor talán jobban járok ha nem szólok? Végül is csak most kezdi.Amúgy ez itt a sztár ovi,mindenki isteníti.Nem értem miért. Reménykedjek h a gyermekem megtanulja megvédeni magát? Hogy lendütök túl az aggodalmon?
2017. aug. 29. 21:47
 13/24 anonim ***** válasza:
77%

Nehez dolog ez. Nálunk egy harapós kisfiú volt. Figyeltek ra az óvónők, de minden pillanatban nem járhatnak a sarkában. Fiunkat us többször megharapta. Dédmama lett mérges és ő buzdította a fiunkat, hogy vágja szájon a gyereket (minket is mindig arra tanított, hogy adjuk vissza). Fiunk megfogadta a tanácsát. Amikor legközelebb véresre harapta, így megcsépelte, hogy sírni se mert. Az óvónő szedte szét őket. Azóta mondjuk senkit nem harapott meg.

Környező falukban sincs hely? Védőnő mesélte, hogy nem is gondolnánk, hogy mennyien kiviszik falura a gyereket.

2017. aug. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom,ennyire még nem mentem utána..ez még csak a 2. Nap volt. Nem ide akartam iratni,de itt sajna soka gyerek.Nem lehet csak úgy válogatni
2017. aug. 29. 21:58
 15/24 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván nem jó ez így, de a gyerek nem fog burokban élni. A közösségbe illeszkedéshez hozzá tartoznak az agresszív másik emberek, balesetek és sérülések is.

Sajnos később csak rosszabb lesz. Suliban én mindig szóltam ha sérelem ért engem vagy másokat, aki aztán jól leszúrt hogy miért árulkodok. Már felnőtt vagyok de mai napig nem értek egyet ezzel a felfogással...

Érthető hogy félted a gyereket, de az élet része az is hogy nem minden csupa móka és kacagás. Néha elesik vagy elveszik a lapátját az még nem a világ vége.

2017. aug. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nem az a bajom,hogy néha elveszik a lapátját,vagy elesik!Látom átjött a lényeg...Hanem az,hogy abszolút nem figyeltek oda a gyerekekre.Attól félek,ha valami komolyabb baleset\sérülés éri a gyereket majd későn veszik vagy egyáltalán nem veszik észre.Akkor hogy számolnak el nekem? Tegnap az a kisfiú nagyon beütötte a kis fejét! Nem tartom kizártnak h következménye lesz szegénynek(agyrázkódás,migrén,stb); de az óvodai személyzet még csak nem is tud az esetről.Közben brlegindolom magam a kétségbe esett szülő helyében amikor panaszkodik a gyerek( a fejére) a szülő neg el sem tudja képzelni mi a baja.

Nem célom burokban nevelni a gyermekem 😁 Ha ismernél tudnád,hogy pont az en gyerekem mindíg mindenhol lezúzza magát.Nem esek ettől kétségbe.De attól,hogy ott van összezárva egy nagy udvaron 50-100 2;5-7 3ves korú gyerekek akik azt csinálnak amit akarnak,a 7dada meg oda sem figyel.Azt hiszem egy minimális odafigyelés elvárható volna.De lehet t7l sokat várok

2017. aug. 30. 07:10
 17/24 anonim ***** válasza:
57%
Hát ez biztos nem általános. Mi faluban lakunk. Egyszer volt hogy a lányom futkározott a barátnőjével összeakadt a lábuk lányom neki esett orral a kukának. Bedagad az orra és vérzett. Mikor mentem be voltragasztva. És egyből jöttek oda magyarázkodni, hogy nem volr olyan súlyos hogy hívjanak vagy engem vagy a mentőt. Szóval itt odafigyelnek nagyon a gyerekere. Lányom imád ide járni de balesetek mindig vannak de itt mindenki tud m8ndenről.
2017. aug. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem valahol féluton van az igazság.

Tehát, amit írtál kérdező, az egy szélsőséges eset, a legtöbb oviba ennél azért jobban figyelnek a gyerekre. Persze nincsennek mindig mindenki sarkában (nem is elvárható), zegzugos az udvar is, tehát vannak olyan pillanatok amiket nem lát(hat) az ovonő.

Nálunk pl. állnak szétszoródva az udvaron és figyelnek. Soha nem állnak fürtökben és trécselnek.

Tudom, h ezzel nem vigasztallak, de én néznék másik ovit. Tedd szóvá, ha gondolod, de nem lesz szerintem foganatja, ha ilyen az ovoda mentalitása nem tudsz ugysem mit tenni, vidd el máshová, mert nem ez az általános.

2017. aug. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
24%

Mivel még csak az elején jársz, én várnék még pár napot. Amikor ott vannak az ovónők is. Meglátod ők hogy állnak az odafigyeléssel, ha az sem oké, akkor keresnék másik ovit. Egy évben 2-3 olyan alkalom van, amikor értekeznek, egyébként ott vannak a kicsikkel.

Nálunk is beszélgetnek, de figyelnek a gyerkőcökre. Így az elején nem tenném szóvá, hanem megfigyelnék még pár napig.

2017. aug. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
18%
Bemennék a jegyzőhöz, és kérném, hogy tegye át a gyerekem másik óvodába (ahova alapból szeretted volna akár), mert ebben az óvodában így viselkednek, és nem akarod megvárni, hogy baleset legyen. Ha nagyon nem akaródzik neki, meglengetném, hogy a nyilvánossághoz fogok fordulni. Biztosan nem hagynám a gyerekem ilyen környezetben
2017. aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!