Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti szóvá tennétek?

Ti szóvá tennétek?

Figyelt kérdés
Ma volt az óvodai beszoktatás 2.napja.Az udvaron voltunk,az óvónőkkel nem is találkoztunk mert értekezleten voltunk.Csak a dadusok voltak.Az összes gyerek kicsapva az udvarra,a dadusok meg üldögéltek a padon vagy itt ott l3zengtek.Volt amelyik bent volt az épületben...Nos azt vettem észre h kb egyáltalán nem figyeltek a gyerekekre.Azt csináltak amit akartak.A kisfiam szaladt egy kisfiú mellet.Összeakadt a lábuk és elestek.Mindketten lefejelték a betont.Ugyan látszatja nem volt de csúnya látvány volt ahogy a másik gyereknek visszapattant a feje...Senki nem vette észre.A következő eset: Fociztak a fiuk.Volt ott egy 4-5 éves forma agresszív kisfiú.Az úgy elvert egy nálla kissebbet h csak lestem.Persze akkor reagáltak csak amikor orditott a kicsi...de még jól leszidták mert a másik azt hazudta h a kicsi megrúgra.Most komolyan hogy hagyjam ott jószívvel a gyerekemet.Nem érzem biztonságban.Persze értem h nem lehet egyszerre ennyi gyerekre mind figyelni,de ez azért elég megrendítő volt.Vagy csak én vagyok túl érzékeny? Gondoltam h legközelebb beszélek erről az óvónővel..de talán mégsem olyan jó ötlet ezzel indítani.Ti mi tennétek? Nyugtalanit a dolg.
2017. aug. 29. 20:48
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
55%

Két nap után biztos nem keresnék másik ovit, viszont lehet h az esetet megemliteném, akár az óvónőnek, vagy a dadusnak aki ott volt, hogy láttad hogy két kisfiú egymásnak szaladt és az egyik beverte a fejét - nem lett-e bajuk?

Mondjuk az fura h a betonon szaladgálnak, azért rájuk kellett volna szólniuk h ott nem szabad.

Más ovikban sem figyelnek rájuk egyébként túlzottan, legalábbis ahol sok gyerek van ott biztos nem. Udvaron főleg vannak olyan részek ahol alig lát oda az óvónő, nem tudnak minden gyerek nyomában lenni.

Ráadásul egy friss ovis szülőnek ahhoz is hozzá kell szoknia, hogy a gyerekére nem fognak az oviban úgy figyelni mintha otthon lenne, mert ott van másik 25 gyerek is, ráadásul az oviban már elég nagyfokú önállóságot várnak el a gyerektől, pl. ha szomjas megy és iszik stb, nem kérdezgetik 15 percenként h szomjas vagy-e akarsz-e inni. Ez csak egy példa volt.

Szóval jóval lazább a gyeplő mint otthon pár tekintetben, de persze a határoknak meg kell lenni.

2017. szept. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
67%

Kedves kérdező, óvodapedagógus vagyok, megértem aggodalmadat, ezt szabálytalan az óvodai alkalmazottak részéről, teljesen igazad van.


Mielőtt rátérek a részeltekre, hogy képben legyél, miért van igazad, előtte megjegyzem: nem igazán magánóvoda és állami ovi között van eltérés a megbízhatóság tekintetében, hanem óvodapedagógust érdemes választani elsősorban! Vannak köztük sajnos nem oda valók, és kompetensek megbízhatóak, hozzáértőek is!


Ez elmondható a magánovikról is (ott is létezik jó szervezés, helytelen szervezés, jó vezető, rossz vezető, jó pedagógus ,hozzá nem értő pedagógus),

és ugyanez állami ovikról: ovija, csoportja, pedagógusa, vezetője válogatja.


Pusztán emiatt NE költs magánovira, inkább keress másik államit! Ezt javaslom.


Most pedig a kérdéses probléma részletei:


Tilos óvodapedagógus nélkül hagyni óvodai gyermekcsoportot! Olykor ha wc-re megy a pedagógus, csak ilyenkor helyettesíthető dajkával arra az 5 percre, de ha a csoportban adott esetben egyidejűleg jelen van mindkét pedagógus, akkor legalább az egyiknek mindig jelen kell lennie a csoport többségével. Más az, ha az egyikük egy, vagy néhány ovist kikísér a wc-re felügyelni őket és segíteni nekik adott esetben, de máskülönben ezt se teheti meg, ha a kollégája nincs jelen, mert többségében a sajka dolga a wc-ztetése a gyerekeknek, kivéve, amikor a teljes csoportot viszik a pedagógusok wc-re, mosdóba.


Az udvaron tilos tartózkodni gyermeknek, ha nincs jelen legalább egy óvodapedagógus, csoportonként.


Annak kapcsán azonban nehéz tanácsot adni távból, hogyan add elő panaszod nekik... a pedagógus személyiségétől, temperamentumától függ, na meg a tiedtől...


De próbálj határozott lenni, nyugodtan jelezd akár első napon, tapintatosan, de határozottan. Bár én a helyedben hozzátenném, hogy ennek okán kiveszed gyermeked most ,vagy amint lehetőség adódik rá, bár szerint, ha erre csak a későbbiekben lenne lehetőséged, csak az utolsó pillanatban jelezném, hogy áthelyezed gyermeked.

2017. szept. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
sajka->dajka
2017. szept. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok sok hozzászólást.Végül is úgy döntöttem,hogy most még nem szólok,figyelek tovább.A kisfiam nagyon szeret ide járni,örömmel megy,várja.Az óvónéniket is kedveli(eddíg)Megjegyzem ahogy eddig láttam az óvónők viselkedését a gyerekekkel szemben,nekem is szimpatikus.Valóban nem lehet elvárni hogy mindíg mindent lássanak.

Igen ez az eset elég sajnálatos volt valóban,de adok még egy esélyt ennek az ovinak.

2017. szept. 2. 07:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!