Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nektek ha volt meddig tartott...

Nektek ha volt meddig tartott az állandó betegség az oviba?

Figyelt kérdés
Most lezdte szeptemberbe az óvodát. Azelőtt beteg tán 1x volt. Mióta oviba jár kész. Állandóan van valami. Orrfolyá, köhögés, hasmenés..... és még sorolhatnám. Mikorra növik ki ezeket ha egyálatán lehet így irnom.Én szeretem ha itthon van nem arról van szó, de szerdán ment először oviba és már tegnap megint folyt az orra és egész éjszaka köhögött. Ti szoktatok szólni vagy ne utáljam ki magam?
2017. dec. 2. 04:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nalunk is 3,5 eves, es azon gondolkodunk, megsem lesz majd teso. 1,5 honap ovi, 2 het itthon. Majd ket het ovi, egy het itthon. Dolgozunk mindketten, nalam nincs tappenz, mert nem szererik, igy minden szabim a betegsegekre megy el. Mozgositjuk a mamakat, de oket se lehet mindig. Iszonyu nehez igy is. Volt bolcsis is 1,5 evet, es nem lett sokkal jobb.

Megint epp beteg, es eppen kezd elegem lenni. :/

2017. dec. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 érdekel0 ***** válasza:
41%

Tudom az ovit kérdezted,de engem az döbbentett meg,hogy mekkora a különbség bölcsi és ovi között.

Bölcsiben mindennapos látvány volt a gyenge,nyúzott,takonymaszatos gyerek.

Oviban meg ragyognak.

Van persze nálunk is betegség,de a falusi,kislétszámú ovi egy főnyeremény ilyen téren.

Az enyém 2szer maradt itthon eddig.

Az 1.t én reagáltam túl,a 2.at a doki.

Orrfolyás,köhögés.

Kitartást!

2017. dec. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Mi is kisfaluban lakunk. Mégis ez van. Most is beteg. Holnap tuti nem lesz ovi.

Én nem akarom egyik gyereket se bölcsibe járatni ha nem muszáj, így is elkapnak mindent hogy a nagy hozza haza.

Már most én is azon gondolkodtam hogy fogok majd visszamenni dolgozni 2 év múlva ha ennyit beteg.

Vagy a 2 tesója addigra átesik ezeken nem lesz ennyi itthonlét?

Nem tudom. Nagyon sajnálom őket egyébként. Engem is kiborít már hogy mindhárom egyszerre beteg feszt mióta ovodás lett. Ugye eddig se volt sok éjszakám amire azt mondtam jól van kicsik kinövik, de a sűrű betegség engem is megvisel úgy hogy néha van segítségem egyébként mindenkit egyedül viszek mindenhova mert muszáj még akkor ha 1 nem beteg a 3 gyerekből.

Szerintetek nagyobb esély van rá ha mindent elkapnak a nagytól már ezekre a vírusokra immunisabbak lesznek mire oviba kerülnek?

2017. dec. 3. 10:14
 14/17 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz mindenkinek! ☺
2017. dec. 3. 10:18
 15/17 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk 1 évig tartott, tavaly tavasztól idén tavaszig, 2 hetet itthon 1-1.5 hetet oviban majd megint 2 hét itthon stb... Idén még csak 2x voltak betegek, szeptemberben és december elején. Ez már ezerszer jobb mint a tavalyi őszi szezon.
2017. dec. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Lafi69 válasza:
Kisfiam 4,5 éves és most középső csoportos. Második éves milliónyi szenvedés után úgy döntöttünk párommal, hogy megtesszük az első lépéseket, átvilágítjuk komplexen az egész rendszert, feltárjuk a vonatkozó jogszabályi rendelkezéseket, a jogszabályokkal összhangban nem lévő állapotokat. Megpróbálunk az egymásra mutogatás helyett olyan konstruktív együttműködést létrehozni a szülők, az óvoda, az óvónők, az intézményfenntartó között, mely mindenképp gyors és hatékony megoldást jelenthet az elviselhetetlen szintű, gyermekek sokaságát súlyosan veszélyeztető és súlyos egészségügyi hátrányokat okozó állapotok megszüntetése érdekében! Ne fogadjátok el, hogy természetes az állandó betegség!! Az óvodák egy részében a legalapvetőbb egészségügyi és higiénés szabályoknak nem tesznek eleget! A gyermeknek a törvény szerint joga van egészséges intézményben nevelkedni és pont!!! Van egy 13 oldalas beadványom, szívesen elküldöm mindenkinek. Nálunk most megy a nagy harc a városban a gyermekeinkért!!!!
2018. márc. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Lafi69 válasza:
Mindenképp keressük a jó példákat is az országból. Azokat az ovikat, ahol van ovi védőnő esetleg ovo orvos is, ahol megoldott a beteg gyermekek elkülönítése. Vannak járványügyi szabályok, modern fertőtlenítő szerek és egyáltalán épület vagy csoport szoba fertőtlenítések. Ahol hatékonyan fel tudnak lépni a beteg gyereket állandó jelleggel bevivő szülőkkel szemben vagy bármely hasznos megoldást szívesen olvasnánk és hasznosítanánk!
2018. márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!