Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért altatják pisis pizsamába...

Miért altatják pisis pizsamában ha bent a potruha is neki? A paplant is mossátok ovi heti cserén?

Figyelt kérdés

Mielőtt felhoznám fogadóórán, kicsit tájékozódnék a válto/potruhák funkciojárol.


Történt ugyanis egyszer hogy szoltak is, ki is tették a polcra, a (kissé) pisis melegitőpizsijét, és bugyit(zacskoban)amit én nagy ésszel szépen ott is felejtettem a polcon es igy nem id vittem másnap másikat.

Reggel be is ugrott ahogy megláttam de gondoltam sebaj ott a potruhája es ma este hazaviszem a pisiset. Mentem a gyerekért erre kiderult kivették a zacskobol es abban altatták a gyerekem a bugyit pedig betették a tiszta potbugyijahoz.

Aznap nem tudtam erre rakerdezni (soha nem érnek rá ugye), igy másnap reggel kitettem a polcra neki a potmelegitot szem elé és Szoltam hogy haho itt a potmelegitő! Mondták rendben viszlát. Megint megyek a gyerekért, a potruha ahol hagytam.


Egész héten a pisis melegitoben altatták.


Másik. Szoktak heti 1X soszobázni. Egyetlen egyszer nem vittem be neki soszobához ruhát gondoltam ott a váltoja, erre szülőin már megjegyzik flegmán hogy volt szulő aki a soszobához nem hozott ruhát és hát nehezen de megoldjuk, de kérik erre ügyelni. Akkor még nem is vettem magamra.


De pár nap mulva összeállt a kép. Ha nincs pizsama, soszobás vagy akármilyen pl tornaruha? neki állnak a szülőkre orrolni.


Mielőtt fogadóórán felhoznám, hogy akkor ugyan mi a francnak kell potruhát portfogonak bent tárolni(ugyanolyan melegitő plusz vékonyabb felső mint a soszobás, vagy alvos vagy napi ruházatuk), szeretnék itt válaszokat.



Másik kérdés hogy kb kéthetente adják az ágyneműt cserére, egy teljes szobatiszta gyereknél az a norma hogy kéthetente a huzattal és derékaljal együtt a paplant is mossátok oviba?


Vagy otthon? Teljesen szobatiszta gyereknél az egész ágyneműt kéthetente mossátok vasaljátok paplanostul?



#óvoda #szokás #váltóruha #ágyneműmosás
2018. márc. 16. 13:40
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok

Óvónő és Anya! Hibázok mindkét "szerepemben", előfordul, emberek vagyunk. Képzeld Anyukám is adta már rá a fiamra a megszaráradt pisis bodyt, azt hitte tiszta. Van ilyen. Neked kellett volna elvinni, te hibáztál. Nálunk 23 gyerek van egy csoportba, nincs idő keresgélni, főleg mikor már egyedül van az ember, délután a dajka nénin 2 csoport osztozkodik. És lássuk be az embernek egy gyerekkel is elég (a sajatjával) nemhogy húsz gyerekkel. Főleg a mi ovinkban nagyobb számmal vannak a cigány gyerekek, akiknek a mi nevelésünk igen csak kevés. Ha nem figyelünk tüzetesebben kárt tesznek egymásban. Inkább aludjon egy gyerek száraz, pisis pizsiben, mint egynek betörjön a feje. Sajnálom, de ez az igazság és sok helyen így van.

2018. márc. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Most jön hogy ismételgethetem magam.

Tudták hogy a pisiset adják rá. Kis zacskoba paszirozták bele gyürve.csak a szennyessel tesznek igy.

Nem a sértettségem miatt nem vittem haza hanem mert eltünt estére, elrakták az ágyakkal együtt es nem tartottam szerencsesnek ha 200-as vernyomassal minden szülö elott elkezdjek balhezni.

Azert nem vittem be potpizsit, mert van bent potruha ami még penteken is bent volt tisztán. Ha ráadták volna akkor vittem volna be mégegy potruhát.

2018. márc. 17. 12:28
 23/27 A kérdező kommentje:
Szoval nehéz eszben tartaniuk hogy potruhája van egy gyereknek.értem.
2018. márc. 17. 12:29
 24/27 anonim ***** válasza:
72%

A pótruha a ruhát pótolja, nem a pizsit. De azt nem értem meg mindig, hogy pisis bugyiról van szó? Bugyit is lecserélik napközben? Az enyém abban van egész nap, amitreggel ráadok. Akár aludni is letehetik bugyi pólóban, ha nincs pizsije.

De a lényeg, hogy nem az óvónők hibásak, ne csinálj ebből gondot.Lehet, hogy a gyereked vette fel, tudja, hogy alváshoz pizsi kell az összes gyerek azt veszi fel, hát kiszedte ő is onnan, ahol megtalalta. Nem fog gondolkozni rajta, hogy tiszta e, sőt fel se tűnik neki. Azt csinalja, amit mondanak. Ebből Te jöhetsz ki rosszul csak ha szóváteszed.

2018. márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

A gyerek el se érte volna.

A potruha ugyanolyan mint a pizsi vekonyabb felső es pamutnadrág.


Arra volt idejük hogy kiszedjék a zacskobol és a pisis bugyit betegyék a tiszták közé, de arra nem, hogy a zsákbol a potruhát adják rá. Értem.

Akkor mi a francnak a potruha ha nincs arra idő.

2018. márc. 17. 15:43
 26/27 anonim ***** válasza:
Te komolyan nem érted?? Igen hibáztak, de TE IS! Amúgy simán lehet hogy a bugyi csak kiesett miközben szedték ki a pizsit, es nem minden esetben lehet azt látni hogy pisis volt. Nem biztos h eszrevettek hogy a koszosak között volt, es csak visszatettek a "helyére". Legyen mindenből pót, oké hogy neked logikus hogy lehet mást is használni, de lehet hogy nagyon nincs idő válogatni, hogy mi a pisis. Legközelebb meg vidd munkába, és szólj aznap! Illetve ha nem vittél pótruhát reggelre, akkor variáld át a zsákban a ruhákat. Hidd el ha pótruha szükséges hamarabb veszik ki a pizsit annak, mint fordítva.
2018. márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
74%
Mi is ismételgetjük magunkat. Szerinted ha a pótruhát adják rá, akkor mit adnak rá akkor, ha leeszi magát, vagy kiszakad a ruhája vagy leönti magát valamivel vagy bepisil? A pótruha egy váltás ruha, ami a nappali ruhát váltja fel. Nem a pizsamát, még akkor sem, ha ugyanúgy néz ki. Ha a pótruhája is pisis lesz alvás közben, utána meg nappal leönti magát mondjuk egy pohár vízzel, akkor mit tudtak volna ráadni? Kell, hogy legyen bent egy tiszta ruha. Én nem vagyok óvónő, de megértem az ő logikájukat is. Én vagyok az, aki külföldön él, nálunk az óvónők post it-et ragasztanak a gyerek polcára, hogy mit kell pótolni: pelenkát, pótruhát, vagy zoknit. Ha nem tudnak a szülővel beszélni, ott az iromány. A saját gyerekeddel toltál ki, hogy még másnap reggel sem vittél neki tiszta ruhát. A pisiset hagyhattad volna akár még az oviban, de nem értem, miért jó kiszúrni egy pici gyerekkel.
2018. márc. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!