Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért altatják pisis pizsamába...

Miért altatják pisis pizsamában ha bent a potruha is neki? A paplant is mossátok ovi heti cserén?

Figyelt kérdés

Mielőtt felhoznám fogadóórán, kicsit tájékozódnék a válto/potruhák funkciojárol.


Történt ugyanis egyszer hogy szoltak is, ki is tették a polcra, a (kissé) pisis melegitőpizsijét, és bugyit(zacskoban)amit én nagy ésszel szépen ott is felejtettem a polcon es igy nem id vittem másnap másikat.

Reggel be is ugrott ahogy megláttam de gondoltam sebaj ott a potruhája es ma este hazaviszem a pisiset. Mentem a gyerekért erre kiderult kivették a zacskobol es abban altatták a gyerekem a bugyit pedig betették a tiszta potbugyijahoz.

Aznap nem tudtam erre rakerdezni (soha nem érnek rá ugye), igy másnap reggel kitettem a polcra neki a potmelegitot szem elé és Szoltam hogy haho itt a potmelegitő! Mondták rendben viszlát. Megint megyek a gyerekért, a potruha ahol hagytam.


Egész héten a pisis melegitoben altatták.


Másik. Szoktak heti 1X soszobázni. Egyetlen egyszer nem vittem be neki soszobához ruhát gondoltam ott a váltoja, erre szülőin már megjegyzik flegmán hogy volt szulő aki a soszobához nem hozott ruhát és hát nehezen de megoldjuk, de kérik erre ügyelni. Akkor még nem is vettem magamra.


De pár nap mulva összeállt a kép. Ha nincs pizsama, soszobás vagy akármilyen pl tornaruha? neki állnak a szülőkre orrolni.


Mielőtt fogadóórán felhoznám, hogy akkor ugyan mi a francnak kell potruhát portfogonak bent tárolni(ugyanolyan melegitő plusz vékonyabb felső mint a soszobás, vagy alvos vagy napi ruházatuk), szeretnék itt válaszokat.



Másik kérdés hogy kb kéthetente adják az ágyneműt cserére, egy teljes szobatiszta gyereknél az a norma hogy kéthetente a huzattal és derékaljal együtt a paplant is mossátok oviba?


Vagy otthon? Teljesen szobatiszta gyereknél az egész ágyneműt kéthetente mossátok vasaljátok paplanostul?



#óvoda #szokás #váltóruha #ágyneműmosás
2018. márc. 16. 13:40
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Máshol egyszerűbb ugy tűnik.


Én most azon gondolkodom hogy tudnám ezeket kivédeni, lehet teszek be 4 váltoruhát felcimkézve. Nappalra, alváshoz, soszobához, tornára, a bentieken felül ha ne adj isten valamelyiket elfelejtem potolni.

2018. márc. 16. 15:24
 12/27 anonim ***** válasza:
Kérdező, 5-ös vagyok. Akkor nem jól értettelek? A pisis pizsamát nem még aznak tették oda, mikor megtörtént a baleset és te este/délután el is hozhattad volna? Azt írod, hogy elfelejtetted hazavinni... Mert ha nem felejted el, akkor másnap reggel már vitted is volna aznapra a tiszta pizsamát....
2018. márc. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Estére várt a pizsi a polcon.amit bennhagytam es reggel szembesültem ismét vele.

Előbb a napokat nem jol irtam

Szoval

Szerda este kitették a pizsit ami kiment a fejemből azonnal

Csut. reggel nem vittem ujat

Csüt este eltűnt a pizsi (ráadták)

Pentek reggel jeleztem a váltoruhát

Péntek este ugyanott maradt a valtoruha ahova kikeszitettem a zsákbol a polcra mert az ugye egész héten bent volt

2018. márc. 16. 15:54
 14/27 anonim ***** válasza:
90%
Es csuti este nem kerested??? Hibásak, de te is! Tessék szépen kommunikálni. Mondd meg, hogy van váltóruha bőven a zsákba nyugodtan adják rá akárhova.
2018. márc. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Nálunk a zsákba mindenből kérnek kettőt, ha leeszi, levizezi, beleizzad onnan cserélheti. Az összes többi ruha máshová van tève, kinti ruha, torna ruha kell és pizsi. Szóval értem a gondot, hogy miért szólnak a hiányos ruházatért. Ha nincs a helyén, majd minden öltözésnél keresgéljenek a zsákban valamit? És ha több gyerek is így csinálná? Mennyi idő elmenne ezzel. Én ezért nem reklamálnék. Figyelj oda mikor milyen ruha kell és az legyen a helyén. Nálunk mondjuk kivennének a zsákból a pizsi helyett valamit és tornazni mehetne a sima bentiben, de biztos szóvá tennék ha folyton hiányzik valami.

Az ágyneműt, huzatot két hetente kell mosni, a pizsit hetente adják haza.

2018. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Nem szoltam csüt este, mert ugy kiakadtam hogy leblokkoltam, es mert nincs négyszemközti kontakt hazavitelnél óvónővel.


A paplannak ill a benne levő tömőanyagnak nem tesz jot szerintem a kétheti mosás. Nem egészen látom szükségét sem.

2018. márc. 16. 22:42
 17/27 A kérdező kommentje:

Csüt este meglátni hogy a pisis bugyiját is betették a tiszták közé, ilyenkor jobb ha meg sem szolalok hanem lehiggadok elotte.


Itthon azon törtem az agyam egesz ejszaka miert nem adták rá a potruhát.igy reggel kitettem szem elé es szoltam.azutan megint nem adták rá.


Nem is ertettem az egészet.de nem hagy nyugodni.majd fogadon megbeszélem.


Azt értem eddig amiket itt irtak pizsama helyett külön vigyek be pizsit. De ha en nem vittem be mert azthittem rosszul, hogy jo lesz a potruha potolni akkor igy kell eljárni?

2018. márc. 16. 22:52
 18/27 anonim ***** válasza:
72%
Most akkor a nagy sértettségben még csütörtökön se vitted haza és még pénteken is abban aludt? Normális vagy?
2018. márc. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem. A saját gyerekeddel toltál ki. Az egy dolog, hogy elfelejted meg nem akarod másnap magaddal vinni a munkahelyre a pisis pizsamát, de ha ott is a pótruha, a pizsamát lecserélhetted volna, mert mi van akkor, ha még a pótruha is pisis lesz alvás közben és ha még le is eszi magát, végképp nem tudnak mit ráadni.. Meglehet, hogy az óvónők elfelejtették, hogy a zsákban lévő pizsama pisis, de az is lehet, hogy úgy döntöttek, nem akarják pótruha nélkül hagyni a gyerekedet. Szerintem itt a részedről csak a gyerekkel lett kitolva.
2018. márc. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Biztos megszáradt a lisis cucc, honnan kellene azt tudniuk.. huszonvalahány gyereknél, hogy kinek lett pisis, kakaós, izzadt vagy csak vizes a cucca? Szerinted nekik azt számon kell tartani? Mikor Te egy gyerek ruházatát nem tudod kezelni? :-D Száraz volt, azt hitték tiszta. Lehet a gyereked gondolta azt. Nalunk önállóan öltöznek a gyerekek, nem az óvónő adja a kezükbe és az öltözőbe se mehetünk be, a gyerekek hozzák-viszik a ruhákat és teszik a helyére. Pizsamából amúgy nem kérnek pótot, azt ha baleset történik délután viszed haza, reggel viszel ujat es nem is a zsákba kell tenni nálunk. Mindennek van külön helye, nálatok nincs?
2018. márc. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!