Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kimaradni a gyerekeim ovis...

Kimaradni a gyerekeim ovis életéből?

Figyelt kérdés

Úgy alakult h 8 órás munkát fogok végezni, város másik végèben. Gyermekeim 7, 6 és 3 èvesek, jelenleg ovisak mindhárman, ősztől a nagyfiam iskolás lesz.


Úgy tudjuk megoldani a logisztikázást férjemmel h reggel ő viszi őket, ìgy én tudok menni értük délután, de suliba is jó esetben 16.15-re, majd oviba 16.30 körül, remélhetőleg.


Ami nekem szívszorító ebben h teljesen ki fogok maradni az ovis mindennapjaikból. nem lesz kapcsolatom az óvónőkkel sem, mert 16 utàn már úgyis ügyeletes csoportban lesznek. és a reggeli közös ovibamenetel.is ki fog maradni.


A kérdésem h volt e itt vk hasonló helyzetben, ill. h megsínylettèk-e ezt a gyerekek? Apjukkal is jól elvannak, nem azért, csak megis milyen már h egy anya ennyire kimarad az ovis hétköznapjaikból?


írjatok vm biztatót légyszi!


2018. márc. 17. 20:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha jó a kapcsolatuk az apjukkal, akkor miért lenne gond? Az én lányom kifejezetten örült, amikor az apja ment érte! Van ahol meg sem tudják oldani a szülők és a nagyszülő megy vagy a babysitter. Szerintem legyél rugalmasabb, örülj, hogy meg tudtátok oldani és a gyerekek is büszkék lesznek, hogy az apukájuk hozza viszi őket.
2018. márc. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Azt fogják megsínyleni, ha egy stresszgombóc leszel.

Szerinted a boldogságuk attól függ, beszélsz-e az óvónőkkel?

Nyugi.

2018. márc. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem 3 gyermek mellett iszonyú sok a napi 8 óra munka, plána ha még utazni is kell hozzá. Nem tudsz közelebb kerseni vagy 4, 6 órásat találni?

Amúgy ha 4.30 körül tudsz a gyerekekért menni az teljsen rendben van, csak az egyebet hogy látod el így?

egy szintén 3 gyerekes

2018. márc. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Sem bölcsibe,sem oviba,sem iskolába nem tudtam vinni,hozni a fiamat, mivel​ vidéken dolgoztam. A tata hozta vitte.

Szerencsére nagyon anyás fiú,így nem változtatott semmit a kapcsolatunkon. Persze minden közös programon,szülői ott voltam.

Szerintem ez a mai világban nem furcsa (sajnos) hogy az anya "kimarad" ebből.

Szerintem az ovin kívül közösen eltöltött idő számít igazán.

Például a fiam útált öltözni, visított, a tata meg a vállára kapta és úgy vitte a bölcsibe :-)

Ezt annyira nem bánom, hogy kimaradt...

2018. márc. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Én bölcsődébe meg óvodába is jártam, kb. elsőként érkeztem mindig, és utolsóként jöttek értem, de fel sem merült, hogy hogy lehetne máshogy, mert nem lehetett, muszáj volt mindkét szülőnek dolgoznia, mégpedig teljes állásban. Igaz, hogy nem hárman, hanem csak ketten voltunk testvérek, de mindenesetre (legalábbis ezt a részét az életnek) nem sínylettük meg (ha mégis defektesek vagyunk, az nem ettől van, mert annál durvább dolog is történt velünk, mint hogy beszippantott a közétkeztetés ;-) ).

Próbáljatok minél többet együtt lenni a hétvégén, meg esténként, és minden rendben lesz! :)

2018. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Én vagy apa reggel 8ra viszem a kiscsoportos ovis lányomat, negyed 6ra épp hoģy beesek munkából, bölcsibe még ez sem volt spa vitte hizta talán 7re hazaértem munkából, nem sínylette meg ugyanolyan ragaszkodó. nem kell ezt ördögtől valónak tekinteni. ettől nem leszel rossz anya.
2018. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk 99%-ban az apja hozza-viszi.

Anno engem is apám fuvarozott szinte mindig. Nála néha voltak apróbb bakik: elfelejtett értem jönni, anyámnak gyanús lett az üres lakás - a lépcsőn ültem a takarítónővel :)

Vagy apámnak annyira az aznapi teendőkön pörgött az agya, hogy nem kanyarodott az óvoda felé, hanem a munkahelye előtt álltunk meg. Kulcs elfordít, motor leállít, én cérnahangon hátulról:

- Apa...?

- Óóó, basszuskulcs!! - gyorsan kulcs vissza, irány az ovi - elfelejtette, hogy a kocsiban vagyok :D

(De apukám védelmére magát is rendszeresen szivatta a figyelmetlenségével. Ment be fontos tárgyalásra öltönyben és papucsban.)

2018. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Nem fogsz kimaradni az ovis mindennapjaikból.

Először is: te mész értük, de még ha nem is te mennél, délután és este otthon leszel velük. Kérdezheted őket, meghallgathatod aznapi élményeiket.

Az óvónőkkel szerintem fölöslegesen naponta csevegni. A lényeges dolgokat a férjednek ugyanúgy el fogják mondani, amit ő nyilván meg fog osztani veled.

Esetleg, ha nem veszik rossz néven, elkérheted az óvónő telefonszámát (ez leginkább a kicsinél lényeges) és mondjuk hetente egyszer fölhívhatod, hogy mi a helyzet a gyerekkel, hogyan látja a dolgait.

Az, hogy aznap megette-e a kelkáposztafőzeléket, vagy aludt-e ebéd után, nem kardinális kérdés. Ha ezekről nem értesülsz, abból senkinek nem lesz baja.

2018. márc. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Annyira köszönöm h írtatok!

Igyekszem a közös időkre koncentrálni majd.

De jót nevettem a laza, feledékeny apa sztorin!:D

És persze tudom h sokan küzdünk hasonló helyzetekkel. dehàt 4 meg 6 órás munkát találni...pff...szóljatok ha tudtok ilyet.:)

2018. márc. 17. 23:31
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Hol keresel ilyen munkát?
2018. márc. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!