Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A gyerek azt mesélte, hogy...

A gyerek azt mesélte, hogy megszorította a karját az óvónő. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Jelen esetben két ember szava állna egymással szemben, a gyereké és az óvónőé. Azt nem tartom túl életszerűnek, hogy ha rákérdezünk, hogy megtörtént-e, és igen, akkor ő egyenesen azt válaszolná, hogy igen, ezt tettem.


Ami gyanússá teszi a dolgot:

- többször is emlegette, hogy megszorították a karját, de az "elkövető" nevét nagyon nem akarta elmondani

- akárhányszor mesélt róla, konzekvensen a bal felkarjára mutatott.

- a kiváltó eseményt eljátszottuk úgy, hogy az én kezemben levő baba ő volt, az övében levő az óvónő. A "óvónő báb" is a másik báb bal karjához nyúlt.

- többször rákérdeztem úgy, hogy ne irányított kérdés legyen (tehát nem "Gizi néni megszorította a karodat?", hanem "Mit csinál Gizi néni, ha valaki nem fogad szót?")


Emellett az is felmerült bennem, hogy esetleg csak a karjánál fogva húzta arrébb, de agresszió volt a hangjában az óvónőnek és így interpretálta magában a gyerek. De korábban nm fordult elő, hogy annyira itthon akarjon maradni, mint most. Azt hittük, beteg, ezért belementünk. Amint észlelte, hogy tényleg nem kell oviba mennie, az addig kornyadozó, bágyadt gyerek hirtelen kivirágzott és egész nap a hátán pörög.


Ha esetleg óvónő is olvassa, megköszönöm, ha a másik fél szemszögéből adna tanácsot. Hogyan lehet ezt anélkül tisztázni, hogy utána a gyereken csattanjon?


2018. márc. 20. 13:17
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
83%

"Jelen esetben két ember szava állna egymással szemben, a gyereké és az óvónőé"

Aha, ezek szerint mégis megkérdezted az óvónőt?

Vagy miből gondolod, hogy letagadja? Lehet, hogy csak egyszerűen választ kapsz az aggodalmadra.

Az a baj, hogy süt az irasodbol a rosszindulat, hogy tuti agresszív volt az óvónő. Ezt pedig a gyerek is megérzi.


Ezzel persze nem azt mondom, hogy nem úgy történt, ahogy a gyerek állítja, előfordulhat az is, sajnos. De hogy te rögtön az agressziót feltételezed, az komplexusra utal.

2018. márc. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
85%

Te jó ég... bocs, de mit fogsz csinálni ha egyszer valami nagyobb horderejű konfliktusa lesz pl. egy tanárával?... Kivégezteted a tanárt?

Nem mondom hogy nem történt meg, mert sajnos akár meg is történhetett, de hogy bűncselekmény...? Amikor azt sem tudod mi volt pontosan....

2018. márc. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
85%

Eltulzod. Nevetseges, amit csinalsz. Jelenleg kisegitek egy ovodaban. Par gyerek ugy hazudik, mint a sicc. Ha tetszik, ha nem:)


Nekem 3 gyerekem van. Egy apro zur volt egyszer, amikor a dajka nem volt epp turelmes a fiammal, de megbeszeltuk. O hivott fel.

2018. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
89%
Rohejes vagy ...
2018. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
83%

Tudom nem fog tetszeni amit írok.De én még olyan oviba jártam, ahol ha megszorították a kezem anyu nem kételkedett abban, hogy velem volt gond és nem gyanakodott óvónői túlkapásra.Utáltam az ovit ez maradt meg bennem azért mert alvásidőben kussba kellett lenni én meg nem bírtam, amiért rendszeresen a sarokba kellett ülnöm míg a többiek aludtak...Na baccus és mégis épkézláb felnőtt lettem akinek semmiféle lelki defektje nincs...Ha belilult a keze kérdezd meg az óvónőt de amúgy is megkérdezheted mert van szád.Az olyan gyerekekből lesz aztán iskolás korába is a JOGUKAT nagyon ismerő, a kötelezettségeit nem tudó gyerek mint a tiéd.Meg majd csodálkozol, hogy esetleg téged is feljelent mert épp rondán szóltál és az már lelki terrornak számít.

És írom úgy mindezt ,hogy 2 gyerekem van.

2018. márc. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is kicsit túltoltad a nyomozósdit... Videófelvétel!! Anyám!! És hol készült él bemutatni, a bíróságon? ...
2018. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
9%

Már bocsánat de egy kisgyerek, egy ovis ilyet kitalál hogy megszorították a karját....???? Na ne mondjátok már..:(

Értelmes gyerek még ha túllőtt is a célon akkor sem talál ki ilyet. Jogaikat ismerős ovis ????? persze a btk-val fekszik-kel..:D

2018. márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
69%
Ja, végigolvastam. a hátán pörög egész nap, akkó megvan az ok.
2018. márc. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
89%
Rengeteg ovis "füllent", meglepődnél kedves utolsó :D
2018. márc. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
79%
Mellesleg körülötte forog a világ nem lesz jó vége tíz év múlva úgy a fejedre nő, szólok. Kérdezd meg az óvónőt puhatold ki de ezt írtam másodiknak.. 43/N
2018. márc. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!