Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A gyerek azt mesélte, hogy...

A gyerek azt mesélte, hogy megszorította a karját az óvónő. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Jelen esetben két ember szava állna egymással szemben, a gyereké és az óvónőé. Azt nem tartom túl életszerűnek, hogy ha rákérdezünk, hogy megtörtént-e, és igen, akkor ő egyenesen azt válaszolná, hogy igen, ezt tettem.


Ami gyanússá teszi a dolgot:

- többször is emlegette, hogy megszorították a karját, de az "elkövető" nevét nagyon nem akarta elmondani

- akárhányszor mesélt róla, konzekvensen a bal felkarjára mutatott.

- a kiváltó eseményt eljátszottuk úgy, hogy az én kezemben levő baba ő volt, az övében levő az óvónő. A "óvónő báb" is a másik báb bal karjához nyúlt.

- többször rákérdeztem úgy, hogy ne irányított kérdés legyen (tehát nem "Gizi néni megszorította a karodat?", hanem "Mit csinál Gizi néni, ha valaki nem fogad szót?")


Emellett az is felmerült bennem, hogy esetleg csak a karjánál fogva húzta arrébb, de agresszió volt a hangjában az óvónőnek és így interpretálta magában a gyerek. De korábban nm fordult elő, hogy annyira itthon akarjon maradni, mint most. Azt hittük, beteg, ezért belementünk. Amint észlelte, hogy tényleg nem kell oviba mennie, az addig kornyadozó, bágyadt gyerek hirtelen kivirágzott és egész nap a hátán pörög.


Ha esetleg óvónő is olvassa, megköszönöm, ha a másik fél szemszögéből adna tanácsot. Hogyan lehet ezt anélkül tisztázni, hogy utána a gyereken csattanjon?


2018. márc. 20. 13:17
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
56%
28#: régen ezt úgy mondták: egy angyalka majd elindul otthonról és telefonfülkéket tör-zúz :D ....
2018. márc. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
69%

Mindenkinek jófej a gyereke na, kössünk békét, nem erről szólt a kérdés. Csak mondtam,hogy vannak akik füllentenek,attól még nem szólom le a gyereket :)


Kérdező, írd majd meg,mi lett!

2018. márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
25%
Igen, pont ezt akartam írni!!!:) Elvittük a kérdést, jó messzire.
2018. márc. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem kitömte az óvónőt és bábozott vele... /én ezt tenném!!/ :DD
2018. márc. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom egyszer azt mondta, hogy mivel rossz volt, egyedül lent hagyta az óvónéni az öltözőben, nem mehetett fel a csoportszobába. Ott sírt egyedül, amikor megtalálta egy másik csoport óvónénije és felkísérte. Amikor beszéltem az óvónővel, kiderült, hogy valójában elbújt az ajtó mögé, amikor bejöttek az udvarról és nem mert a csoport után menni. Kicsit megszépítette a dolgokat, hogy neki ne legyen benne semmilyen felelőssége. Utána vigyorogva bevallotta az igazat. Ők ezt nem érzik hazugságnak.

Lehet, hogy az óvónéni csak elhúzta valahonnan a gyerekedet, nehogy megsérüljön vagy kárt okozzon, de ezt a részét már nem akarja bevallani.

2018. márc. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
90%

30-as válaszoló.

Pszichológiai tény!!, hogy a gyerekek bizony füllentenek ami közel sem ugyanaz, mint a simlisség... Jesszusom...


Kérdező!

Meg értem, hogy aggaszt a dolog, de a videón már én is elcsodálkoztam.. Ennek mi értelme?

Kérdezd meg az óvónőt, hogy minden rendben van-e a gyerekeddel, stb.

2018. márc. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
21%

36#: komolyan már ne nevezd már füllentésnek a kitalált barátot, stb.!! Köze sincs a füllentéshez!!

Makacs tény!

2018. márc. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
84%
Anyukám Óvodapedagógus. Egyszer egy kislány azt mondta otthol, hogy édesanyám megkötözte és beragasztotta a száját.De ugyanez a kislány is a másik csoportban is ,,megvádolta" a dajkát, hogy megpofozta, és a székhez kötötte. Nyilván nem volt igaz, csak a kislány fel akarta hívni magára a figyelmet. Mivel (szerencsére) aznap nem sak anyukám volt bent a csoportszobában, hanem a másik óvónő is végig, aki látta, hogy ilyen nem történt, illetve ismeri mindenki édesanyámat, hogy előbb akasztaná fel magát, minthogy egy gyermeket bántson, így az óvoda nem indított eljárást, illetve a szülő sem, gondolom a lelke mélyén sejtette, hogy a kislánya hazudik. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy jól tetted, hogy nem hurcoltattad meg az óvónőt, mert lehet, sőt valószínű, hogy nem úgy történt. Esetleg mikor öltözteted a gyermeked, akkor hallgatózz picit, hogy más gyerek panaszkodik-e ugyanarra a személyre.
2018. márc. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
68%

Emellett az is felmerült bennem, hogy esetleg csak a karjánál fogva húzta arrébb, de agresszió volt a hangjában az óvónőnek és így interpretálta magában a gyerek.


jézusom, egy okoskodónál nincs rosszabb...

2018. márc. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
84%
Én pedagógus vagyok, és bizony szorítottam már meg gyerek karját. Sőt, hosszasan fogtam, elég erőteljesen. Ugyanis éppen neki akart ugrani egy másik gyereknek, és ezt nem tudtam másképp megakadályozni.
2018. márc. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!