Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A gyerek azt mesélte, hogy...

A gyerek azt mesélte, hogy megszorította a karját az óvónő. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Jelen esetben két ember szava állna egymással szemben, a gyereké és az óvónőé. Azt nem tartom túl életszerűnek, hogy ha rákérdezünk, hogy megtörtént-e, és igen, akkor ő egyenesen azt válaszolná, hogy igen, ezt tettem.


Ami gyanússá teszi a dolgot:

- többször is emlegette, hogy megszorították a karját, de az "elkövető" nevét nagyon nem akarta elmondani

- akárhányszor mesélt róla, konzekvensen a bal felkarjára mutatott.

- a kiváltó eseményt eljátszottuk úgy, hogy az én kezemben levő baba ő volt, az övében levő az óvónő. A "óvónő báb" is a másik báb bal karjához nyúlt.

- többször rákérdeztem úgy, hogy ne irányított kérdés legyen (tehát nem "Gizi néni megszorította a karodat?", hanem "Mit csinál Gizi néni, ha valaki nem fogad szót?")


Emellett az is felmerült bennem, hogy esetleg csak a karjánál fogva húzta arrébb, de agresszió volt a hangjában az óvónőnek és így interpretálta magában a gyerek. De korábban nm fordult elő, hogy annyira itthon akarjon maradni, mint most. Azt hittük, beteg, ezért belementünk. Amint észlelte, hogy tényleg nem kell oviba mennie, az addig kornyadozó, bágyadt gyerek hirtelen kivirágzott és egész nap a hátán pörög.


Ha esetleg óvónő is olvassa, megköszönöm, ha a másik fél szemszögéből adna tanácsot. Hogyan lehet ezt anélkül tisztázni, hogy utána a gyereken csattanjon?


2018. márc. 20. 13:17
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:
A lányom elmondása alapján alvás után nem akart felkelni, ekkor rántotta fel az óvónő a karjánál fogva. A hölggyel nem volt alkalmam beszélni, mert itthon maradt a lányom ma. Folyt az orra és bágyadtan mindogatta, hogy beteg. Nem tudtuk eldönteni, ezért itthon maradt. De az orrfolyáson kívül semmi baja.
2018. márc. 20. 21:31
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező szerintem ezt most túo gondolod. Figyeldba gyereket miután meggyógyult. Ha látsz változást, hogy szorongpanaszodik vagy megváltozik a viselkedése akkor foglalkozz vele tovább. Lehet készültek volna uzsira és fel kellett kelteniőt és ő most azt mondja megszorította a kezét. Életkori sajátoság, hogy fantázia világában élnek és sokszor mondanak olyat ami látszólag hazugság de ők élethünek élik meg. Gondolj bele ha megpróbálta felültetni de ő elhagyta magát akkor kellett az óvónőnek tartani, hogy ne essen le az égyról vagy verje be a fejét. Minnél jobban érzi, hogy te feszült vagy azt nagyon klasszul megérzik és egy idő után azt fogják mondani amit te szeretnél. Szerintem beszélj az óvónőve mi volt ezen a napon alvás után, mert azt láttad fáradt volt a lányod és aludt e rendesen. Ott elfogja mondani az óvónő mi történt.
2018. márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem akart felkelni és felhúzta az óvónő. Kicsit túlkombinálod, ami hat a lányodra. Ha nem kelti fel akkor meg az lenne a bajod, hogy éhesen ment haza. Ez a bábozás azért durva!
2018. márc. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%
Csak meg kéne tudakolni a másik ember szemszögéből is, ha már ő az óvónő, kissé durva lenne, ha idáig nem tűnt agresszívnek...
2018. márc. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

Na megkérdezted az óvónőt Kérdező? Valószínűleg semmi durva nem történt, ha ma sem kérdezted meg akkor valószínű már nem is fog emlékezni rá az óvónő hogy hogyan keltette fel 3 nappal ezelőtt a gyerekedet...

Hacsak nem egy agresszív állat (amit nem hiszek), akkor nem valószínű hogy erős karszorítással rángatta ki a gyereket az ágyból. Volt már rá panasz korábban? MÁsok panaszkodtak az óvónőre hogy durvább volt a kelleténél? Ha nem akkor valószínű csak a gyereked fújta fel ennyire a dolgot, a gyerekeket ebben a korban amúgy is nehéz felkelteni, sokan nyűgösek felkelés után, az is lehet hogy álmodott valamit és azt is belekeverte, vagy rosszul ébredt és pont ez az óvónő volt ott és ezért társít hozzá negatív dolgokat.

2018. márc. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:

Beszéltem az óvónővel, annyit kérdeztem, hogy volt-e gond a gyerekkel, mert az említett napon nagyon rossz hangulatban ért haza és csak annyit mondott, hogy valami történt az alvás körül. Őszinte töprengést láttam az óvónőn, nem ijedtséget.

Viszont a beszélgetés közben a szemem láttára rángatott fel a földről egy kisfiút, aki túlkiabált minket.

Azt hiszem közepén van az igazság: nála ez egy természetes mozdulat, fel sem vetődött benne, hogy túl durva lenne, ezért őszintén mondta, hogy nem emlékszik problémára.

2018. márc. 22. 16:29
 47/47 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező ne haragudj nem gondolom, hogy felrángatta a gyereket a földről, úgy, hogy lát téged, hogy ott vagy. Szerintem most már saját magad szeretnéd meggyőzni erről. Hány emberre rálehetne ezt aggatni, hogy bánja rángatja a gyereket. Ha meg így volt akkor miért nem szóltál? Mit reagált rá ha igen?
2018. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!