Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A gyerek azt mesélte, hogy...

A gyerek azt mesélte, hogy megszorította a karját az óvónő. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Jelen esetben két ember szava állna egymással szemben, a gyereké és az óvónőé. Azt nem tartom túl életszerűnek, hogy ha rákérdezünk, hogy megtörtént-e, és igen, akkor ő egyenesen azt válaszolná, hogy igen, ezt tettem.


Ami gyanússá teszi a dolgot:

- többször is emlegette, hogy megszorították a karját, de az "elkövető" nevét nagyon nem akarta elmondani

- akárhányszor mesélt róla, konzekvensen a bal felkarjára mutatott.

- a kiváltó eseményt eljátszottuk úgy, hogy az én kezemben levő baba ő volt, az övében levő az óvónő. A "óvónő báb" is a másik báb bal karjához nyúlt.

- többször rákérdeztem úgy, hogy ne irányított kérdés legyen (tehát nem "Gizi néni megszorította a karodat?", hanem "Mit csinál Gizi néni, ha valaki nem fogad szót?")


Emellett az is felmerült bennem, hogy esetleg csak a karjánál fogva húzta arrébb, de agresszió volt a hangjában az óvónőnek és így interpretálta magában a gyerek. De korábban nm fordult elő, hogy annyira itthon akarjon maradni, mint most. Azt hittük, beteg, ezért belementünk. Amint észlelte, hogy tényleg nem kell oviba mennie, az addig kornyadozó, bágyadt gyerek hirtelen kivirágzott és egész nap a hátán pörög.


Ha esetleg óvónő is olvassa, megköszönöm, ha a másik fél szemszögéből adna tanácsot. Hogyan lehet ezt anélkül tisztázni, hogy utána a gyereken csattanjon?


2018. márc. 20. 13:17
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
84%
Elég betegesen hangzik amit csinálsz. Egyszerűen beszélni kellett volna az óvónővel. Ez a bábozás videó felvétellel pedig vicc.
2018. márc. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
4%
kedves 19-es, nagymama is vagyok fél éve, szerinted mennyire lepődnék meg.:) ...az én gyerekem nemigen füllentett ebben a korban mondjuk később sem, meglepődnél de van ilyen is!!
2018. márc. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
95%

Én régen bébiszitterkedtem, nem engedtem meg valamit a gyereknek, amit akart, erre este azt mondta az anyjának, hogy megvertem őt.


"De korábban nm fordult elő, hogy annyira itthon akarjon maradni, mint most. Azt hittük, beteg, ezért belementünk. Amint észlelte, hogy tényleg nem kell oviba mennie, az addig kornyadozó, bágyadt gyerek hirtelen kivirágzott és egész nap a hátán pörög."


A gyerek elérte a célját, tökéletesen tud manipulálni.

2018. márc. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül szánja füllentésnek, ebben a korban még nem pont úgy értékelik a valóságot mint egy felnőtt... Nekem volt pl hogy azt mondta a fiam, hogy nincs barátja és nem játszik senkivel. Az óvónők csodálkoztak, mert hogy ezzel is meg azzal is jàtszik... Nem hinném hogy hazudni akart, de lehet hogy valamiért nem êrezte jól magát vagy ki tudja és 3 évesen nem tudta pontosan megfogalmazni mi a baja... Mondjuk nem tudta azt mondani, hogy "még nem illeszkedtem be teljesen, de azért Ferikével eljátszik.."
2018. márc. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
39%
Mondjuk az anyukája is elég fineszes..:)..lehet a gyerek is átvette..jó élénk kisfiú lehet Kérdező, enyém is ilyen volt. De tényleg nem manipulált vagy simliskedett, nem volt szokás. Ne bábozz inkább beszélgess el a dadával pl. nincs-e gond a kicsivel!
2018. márc. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
98%

17-es.


Tavaly testvérem fiát elhozták pár napra.4 éves volt.Este felhívta az apja és kérdezte ,hogy mi újság.Válasz: Nem kaptam enni, hideg van és nincs villany és megvertek(egyik sem volt igaz:D)

De..Ha a gyerek figyelemre vágyik és mond valamit amire látja, hogy a szülő reagál akkor igenis kitalál dolgokat.

2018. márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
90%

#22,

elhiszem,hogy a gyereked tökéletes,de a legtöbb gyerek simán füllent ebben a korban,attól még nem egy hazug disznó :D vigyáztam már ilyen korú unokatesómra,simán volt hogy azt mondta megvertem, meg csak 1 sor csokit kapott nem az egész táblát :D de nem ez a lényeg amúgy. Mindenki tudja dicsőíteni a gyerekét meg hogy ő milyen jól neveli, ebbe senkinek nincs beleszólása, de az senkinek nem jut eszébe hogy jogos volt amit az óvónő csinált (már ha megtörtént)

2018. márc. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim válasza:
96%

Vannak ám olyan gyerekek (nem is kevés) akik otthon angyalkák,a szülő el van ájulva tőle,az oviban meg pároslábbal ugrál az asztalon :DD


Amúgy tényleg beszélj a nővel, itt senki sem fog tudni neked segíteni.

2018. márc. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
9%
Énnekem tök nyóc, utolsó! Nyilván ő is tudja hogy nem tökéletes az övé nem törünk pálcát, de könyörgöm ne abból induljunk ki hogy édeskicsi egyetlenünk milyen "jófej", eredeti kisgyerek..azért vannak normálisan viselkedő gyermekek is, a legtöbb, hálisten:) a kérdés nem arról szólt.
2018. márc. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
14%
Ja igen, az enyém is páros lábbal ugrált de otthon is..., de soha nem manipulált, simlizett ovis korban! Hát elég durva lenne megkérdőjelezné az egész szülő-gyerek kapcsolatot alapból! /22#/
2018. márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!