Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szeptemberig fejlődik annyit...

Sankarea kérdése:

Szeptemberig fejlődik annyit a beszéde hogy ne legyen az oviban gond?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves szeptember 20-án lesz 3 éves.Jövőhéten van beíratás akik aug.

31-ig betöltik a 3.évet,telefonáltunk az oviba,hogy őt akkor mikor írassam be,azt mondták most kötelező beíratnom szeptemberre.Viszont még csak szavakban beszél és utazáshoz még kell a pelus (itthon bilizik)

Mivel a rokonságban nincs korabeli gyermek ezért csak játszin találkozunk gyerekekkel ami szintén aggaszt hogy jön ki az ovis társaiva



2018. ápr. 16. 10:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Elvileg még bölcsis lehetne egy évet, szerintemm sem kötelező beíratnod, de ha most akarod hgoy szeptembertől menjen akkor valóban most kell.

Szerintem nem lesz gond a beszédével az én gyerekem későn kezdett beszélni.

Nálatok a szobatisztaság a necces, de szeptemberig tuti rendben lesz az is.

Ki fog jönni az ovis társaival a beszéde miatt, a fiam bölcsibe úgy ment hogy nem nagyon beszélt és voltak akik már gyönyörűen és semmi gondot nem okozott, valahgoy ez a gyerekeknél másképp van, mint ahgoy mi gondoljuk. Nekik 2,5 évesen az is jó ha pl egymás után gurulnak a kismotorral és nagyokat nevetnek közben, szóval nem nagy eszmecserés beszélgetések kellnek nekik. De a közösségbe kerüléstől megindul majd a beszéde is.

2018. ápr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat nagyon jól esett ennyi vélemény.Én nagyon szeretném ha itthon maradna velem meg a hugival és csak 1 év múlva menne oviba.Vagy legalább februári kezdéssel hadd menjen .Az a pár hónap is sokat számít főleg a pelus terén.De szóval akkor kötelezni nem kötelezhetnek rá? Dönthetünk mi szülők?
2018. ápr. 16. 16:07
 13/25 anonim ***** válasza:

Ha nem íratod be most, akkor a 2018/2019-es nevelési évet teljesen elfelejtheted, azaz nem viheted februárban se, ha meggondolnád magad.

Erről van szó.

2018. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Be kellett íratni :(

Nekem úgy tűnt nem nagyon tetszett a hölgynek hogy csak szavakat mond :/ úgy érzem így hátránnyal indul :( volt valaki így,hogy nem beszélt az oviba a gyermeke? Igaz van még 5 hónap de aggódom hogy el lesz e az oviban.

2018. ápr. 23. 15:49
 15/25 anonim ***** válasza:
Nem értem, ha a gyereked 2019. szeptember 20-án lesz 3 éves, akkor miért KELLETT beíratni? Én kértem volna egy jogszabályt, rendeletet, leiratot, akármit, ami követelné ezt tőlem, főként úgy, hogy mi van a kapun kiírva!
2018. ápr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

15, azért "kellett", mert a kérdező be AKARJA adni valamikor 2018. szeptembere és 2019. júniusa között VALAMIKOR.

Ez meg nem megy anélkül, hogy most be nem íratná.

Természetesen nem kell kezdenie, mert nem oviköteles.

2018. ápr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
A 12.#-ban írja a kérdező, hogy NEM akarja!
2018. ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ugyancsak a 12-esben írja, hogy beadná februárban. Ha ezt így adta elő az oviban, akkor mondhatták neki, hogy be kell íratnia, hisz februárban is csak az kezdhet, aki most beíratkozott.
2018. ápr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Most lesz 3 éves szeptemberben! Az ovinál az volt ki írva,hogy azokat kell beíratni akik aug.31-ig töltik be a 3-at.Mi szeptember 20-aiak vagyunk.Bementem megkérdeztem,hogy mikor KÖTELEZŐ neki kezdenie az ovit,mivel várjuk a tesót simán itthon maradhatna velem! De erre azt mondták most kell kezdenie szeptemberben,annyi,hogy először azoknak a kicsiknek kezdik a beszoktatást,akiknek anyuja vissza megy dolgozni még ezzel nyertünk pár napot.
2018. ápr. 23. 19:14
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező, ez egyszerűen NEM ÍGY VAN! NEM kötelező most kezdenie, hiszen aug. 31-e után tölti a 3. évét. Be sem kell íratni akkor, ha egész tanévben otthon szeretnéd tartani a kistesó miatt. Nyugodtan megteheted, a gyereked még nem oviköteles ez év szeptemberétől. Majd 2019 szeptemberétől lesz az, tehát jövő tavasszal kell beíratnod.

Most ha már beírattad, mindegy, nem vagy köteles szeptemberben be is adni az oviba. Odaszólsz, hogy nem kéritek a helyet, hiszen még nem oviköteles a gyereked, csak jövő ősszel kezd.

Nem értem, ha tudod, hogy még nem oviköteles, miért írattad be?

2018. ápr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!