Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szeptemberig fejlődik annyit...

Sankarea kérdése:

Szeptemberig fejlődik annyit a beszéde hogy ne legyen az oviban gond?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves szeptember 20-án lesz 3 éves.Jövőhéten van beíratás akik aug.

31-ig betöltik a 3.évet,telefonáltunk az oviba,hogy őt akkor mikor írassam be,azt mondták most kötelező beíratnom szeptemberre.Viszont még csak szavakban beszél és utazáshoz még kell a pelus (itthon bilizik)

Mivel a rokonságban nincs korabeli gyermek ezért csak játszin találkozunk gyerekekkel ami szintén aggaszt hogy jön ki az ovis társaiva



2018. ápr. 16. 10:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, te teljesen sík vagy.

Még az én oviköteles és emiatt természetesen beiratott gyerekemnek se kell kezdenie szeptemberben, ha pl: nem érjük el a szobatisztaságot. Papíron oda jár majd, gyakorlatilag meg akkor kezd, amikor tudunk.

De a te gyerekednek még papíron se kell kezdenie.

2018. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, kérdező, de nem értelek!

4.# -ban azt tanácsoltam, érdeklődj, mert valamit félreértettél vagy rosszul tájékoztattak. Tisztáznod kellett volna egy elhallást, erre te meg beíratod azonnal!

15.#.ban azt javasoltam, mutassanak egy rendeletet, hogy MIÉRT kell beíratni, de nem tisztáztad a helyzetet.

Attól tartok, vagy az óvodai dolgozó nem tud számolni vagy te nem tudod a gyereked születési évét (már bocsánat!)

2018. ápr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Az én fiam a múlt héten töltötte a 4 évet. Már 1 éve jár oviba, és most kapaszkodj: Még mindig nem beszél. Mikor az ovit kezdte csak szobatiszta volt, alváshoz kellett neki a pelus. Tehát nem aludt ott. Csak ez év októberétől alszik bent délben. Nem beszél, de a szája be nem áll, folyton magyaráz. A kis társai is aranyosak, ők tanítják beszélni, több-kevesebb sikerrel. Viszont másban okosabb. Pl simán játszik ki nevet a végént. Gond nélkül lelépi a dobott értékeket egyedül. A lényeg,hogy ne aggódj. Az én fiam is imád oviba járni.
2018. ápr. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
23-as! Szerintem neked lenne már komoly aggódnivalód a gyereked beszéde miatt (4 évet betöltötte, és még nem beszél, csak halandzsázik, ez sztem nem oké.)
2018. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Már aggódtam érte. Állítólag 5 éves koráig oké. ha utána sem beszél, akkor kell beszédfejlesztőhöz vinni.
2018. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!