Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csoportpénz kérdése! Nálatok...

Csoportpénz kérdése! Nálatok volt már gond?

Figyelt kérdés

Idén új SZMK-s anyukánk van, aki megkért bennünket,hogy csináljuk úgy,hogy a csoportpénzt vagy egyben előre egész évre kifizetjük (ez 4500 forint), vagy max. két részletben, mert a tavalyi havi fizetéses módszer nagyon nem jött be. Ezt anno említette az előző SZMK-s anyuka is. Havi 500 forint a csoportpénz, de volt, aki ezt is csak 3-szor,ha befizette, sokan a kért határidőig sem adták le stb.

Tavaly az egyik szülőin már felvetette egy anyuka,hogy ha lehet, akkor ő most kifizetné az egész hátralevő összeget és nem kell akkor minden hónapban figyelgetnie,hogy van-e boríték, vagy leesett, gyerek eldobta (ilyen is volt már)! Többen jeleztük,hogy ez nekünk is kényelmes, és egyben fizetnénk. Viszont pár anyuka mondta,hogy ikreik vannak, nekik egyben sok.

Ahogy írtam, idén az új SZMK-s anyuka megszavaztatta, hogy egyben vagy kettőben fizessünk. A legtöbben megszavazták, viszont most azoktól, akiknek ez nem jó, jön a fújogás. Az egyik anyukának pl. beszóltak,hogy persze neki könnyű, mert így meg úgy állnak anyagilag. Nálatok hogy megy az csoportpénz szedés?


2016. okt. 19. 10:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%

Sosem mukodott jol, mig ovisak voltak a gyerekeim. Par szulo mindig problemazik. Azok, akik mindent elvarnak, ingyen.


Most kolleganom fia ovis, meselte, hogy havi 500 Ft a csoportpenz. Kivancsi leszek, mukodik-e majd iden.


Mivel nem volt csoportpenz, balt tartottunk, stb.

2016. okt. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos nálunk is ez a gond,hogy többen nem fizették, holott az ő gyerekük is ugyanúgy kapott Mikulás csomagot, ugyanúgy játszik a játékokkal stb.

Azt még megértem,hogy van,akinek sok egyszerre a 4500, de jól mondta egy anyuka,hogy oké, hogy az ikreseknek sok, de itt elég sokunknak is két gyereke van. Csak azért mert nem oviba jár mondjuk mindkettő. Sokaknak már iskolás a tesó, ott is van osztálypénz stb.

2016. okt. 19. 10:22
 3/28 anonim ***** válasza:
2%

Havonta lehet,de mi is most is többet fizettünk be. A régi oviba fél évet fizettem be,de a lányom MINDIG beteg volt,így megmondtam,hogy nem fizetek a többi hónapban. Pampogott az anyuka,de megmondtam nem érdekel,mire fel fizetnék,ha ott sincs a gyerek...

Most az új oviban befizettük a bábszinház bérletet,plusz a másik bábot,aki akkor jött. Ez volt 2600,adtunk egy 5ezrest,többit a csoportpénzre.

Mivel nekünk sosincs készpénz,igy egyszerűbb egyszerre többet fizetni. Nincsenek ikreink,de nem halnánk bele a 9ezerbe sem. A táncora 6300,ovis meg heti 1000most. Ketten vannak a gyerekek,a második két hetes.

2016. okt. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%
Havonta, de aki akarja, az fizetheti egyben is. Sokaknak megterhelo egyosszegben 4-5000 forint, sőt, van akinek a havi 500 is sok. Nálunk volt olyan szülő, aki még az elso szuloin szólt, hogy neki bizony pár száz forintból rengeteg, ő nem tudja fizetni, az ő gyereke unnepnapokon nem jön majd, neki ne vegyünk ajándékot a csoportpenzbol. Egy körlevél ment ezeknutan ki a többi szülőhöz, hogy ha egyetértenek, a tőlük beszédet összegből ennek a kisgyereknek is vásárolnak majd, csakúgy gyerekenkent kisebb összegből. A valaszadas névtelen volt, egy lezart dobozba kellett csak a kis papírt bedobni. Egyhangú igen volt a vége.
2016. okt. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%

Ez sajna ilyen. Mindenhol van olyan aki nem fizet, ez a tapasztalatom. Màr 3. osztàlyos a fiam, de minden évben van/volt/ aki nem fizeti be ìgy a gyereke nem mehet osztàlykiràndulàsra :-( De ìgy beszéltük meg. Nem lesz külön kiràndulàspénz, de aki nem fizet az nem is mehet. De ìgy is azok nem fizettek, akik nem szoktak, persze utàna mindig megy a sirànkozàs, hogy szegény gyereket mindenből kihagyjàk. De uram bocsà nekünk is jön a 3.baba és nem fogom màs gyerekének a szórakozàsàt fizetni, főleg hogy a sajàtomnak pl sütit ilyesmit pluszba kell vinnem mert allergiàs.

És a legelkeserìtőbb, hogy itt nem arról van szó, hogy nem futnà rà sokaknak, csak jó kihasznàlni màsokat.


Mert pl oviban volt egy csalàd (6 gyerekkel), na nekik nem futotta csoportpénzre, sőt szegény kis sràcnak a téli cipője is csak egy szakadt tornacipő volt. Neki a csoport összeadta azt a havi 25Ft-ot /fő, meg mindig kaptàk a kinőtt ruhàkat stb.( na mondjuk ez sem normàlis hogy màs tartja el a gyereket) De inkàbb ezt vàlasztottuk, mint hogy lukas göncökben folyamatosan betegen jàrjon oviba és fertőzzön mindenkit. Az ovónő tök diszkréten megoldotta, hogy megkapja ami kell nekik. De làtszott is anyukàn, hogy nagyon hàlàs mindenért.

A szegénység nem szégyen, de az ingyenélő hozzààllàs mindenképpen az!


Nàlunk 2 havi osztàlypénz van. De ha egyben szeditek mi a hatàridő? Mert ha mondjuk nov 15 akkor 3 hónapig gyűjt rà akinek sok egyben kiadni a 4500Ft- ot. És nyilvàn lenne olyan is sok aki kifizeti szeptemberben egyben.

Persze oké, hogy több gyereke van sokaknak, de mindenhol meg lehet ezt beszélni. Ez mind csak kifogàs többnyire.

2016. okt. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk 2 részletben van a fizetés. 3000 Ft egy évre. Szerencsére nincs ebből gond.
2016. okt. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk havonta kell fizetni, de van, aki egyben letudja. Én teszek félre, hogy egybe fizessem ki mert mindig elfelejtettem és gáznak éreztem hogy rám kell szólni. Mindig rohanok, el is felejtem.

A mi csoportunkban is vannak olyan szülők, akiknek kellene minden lehetőleg ingyen, mert szociális helyzetre hivatkoznak stb. De átlagban nem érdekel, oké, ha nem tehetik meg, de nem kell mindig hangoztatni hogy milyen körülmények között élnek, mert nem volt kötelező több gyereket vállalni..

2016. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk mindenki úgy adja, ahogy szeretné/tudja. Januárban és júniusban az szmk-s anyuka ír annak akinek tartozása van.
2016. okt. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk nincs csoportpénz, úgy oldjuk meg, hogy pl. közeledik a Mikulás, megmondjuk, hogy x összeg az ajándék, aki nem fizeti ki, annak a gyereke nem kap. Tudom gonoszul hangzik, de így nem csinálják meg azt, hogy nem fizetik be. Amúgy próbálunk mindent olcsón kihozni, ált. mi csináljuk az ajándékokat, így csak az anyagot kell megvenni.
2016. okt. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk ez sosem volt probléma, legalábbis én nem hallottam róla. Havi 400 Ft. Mindenki úgy adja, ahogy akarja. Van aki havonta, van aki nem. Én ált.két részletben szoktam letudni. Rendszeresen kimutatást küld az szmsz anyuka, h mikor mire költöttek belőle.
2016. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!