Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mégis mit mondjak/tegyek...

Mégis mit mondjak/tegyek ovonöi panaszra a gyerek miatt amikor ök vannak vele? Fogadoorát kértek

Figyelt kérdés

Többször emlegették hogy nehezen birnak vele es minden nem szabad dolgot csinal nem hallgat rájuk, ágyon ugrálás, virágföld kiszedés stb.


Mondtam nekik hogy akkor ilyen amikor el van hanyagolva, a héten tulora, rohanas volt, nem volt időm vele rajzolgatni es elvettem a telefont es drasztikusan redukáltam a mesenézést hogy helyette játszon, otthon is kezelhetetlen lett (áramba nyulkál, stbs) DE ezen a hétvégén már visszaváltozott, egy angyal, vihető programokra is stb.


Kizárolag akkor megy át magatartásproblémasba ha nincs vele érdembrn foglalkozva szoval ha leülök vele mondokázni, memoriajátekozni, barmi ujat tanulni, akár mozgásban pl szaturnuszlabdázunk is, akkor a gyerek egy irto ügyes, profi, átlagfeletti szocializált kulturalt kisember.


Az oviban koncentracios fejlesztő különorakat kap. Igy hát amikor en az adott héten nem érek rá a fejlesztésre, az ovis fejlesztés kb nagy nulla amennyit a gyerekre hat.


Amiert ezen a héten is folytatták az ovonők a panaszkodast, megkérdeztem hogy a fejlesztő mégis mit csinal akkor ugyan vele hogy a gyerek csak lefeke csuszik ha en nem érek rá, kértem hogy szeretnék konzultalni a fejlesztovel nem tartom azt sem normalisnak hogy egy tematikát sem mutatott es nem ad jelentest soha mégis hogy haladnak miert nem latszik meg a gyereken, csak az, ha ÉN fejlesztem laikus anyaként.

Sőt ceruzát is tudott fogni eddig rendesen, oviban meg attert a marokfogásra. Miért tendál lefelé?


Nos. Erre nem a fejlesztő hanem az ovonők jelezték hogy menjek be fogadoorara.


Abbol kiindulva hogy

1.Ők vannak a gyerekkel egesz nap

2.Ovodaban kap egyéni koncentracios fejlesztest

3. Ők nek birnak vele, én igen

4. Ha otthon fejlesztem kenyérre kenhető a gyerekem

5. Ha normalisan fejlesztenék ők is birnának vele

6. Kizárolag azert dacol mert elhanyagoltnak érzi magát


Mégis én mit mondjak arra amikor saját maguknak köszönhetik a gyerekem viselkedését? En nem tudok ott lenni vele az oviban foglalkoztazni őt.es ott a fejleszto tanára is.


Kb a napunk munka utan ha este csak főzök furdetek vacsi van, a gyerek hisztisen fekszik le aludni, minden baj van.

Ha mondokazunk, beszélgetünk, enekelunk elalvas elott akkor mosolyogva alszik el.


Ugyanez megy oviban. Ha magasrol letolják viszi a többit a rosszba pl wc papir dobálás ilyesmi, ha foglalkoznak a csoporttal es pl körtancot járnak akkor a gyerekem is körtáncol.

Ez igy megy az én gyerekemnél.


2018. ápr. 27. 14:44
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Aki elolvasta végig az ovonőktől csoportos foglalkoztatást vártam, a gyerekem irto jol beilleszkedik a közösségi foglalkoztatos játékba.


Azt nem értem mit várhatnak tőlem ha ott sem vagyok? Igen, itthon jol elmatricazunk, de önmaga ragasztaná a falra is.

A csoportos foglalkozasokban örömmel vesz részt, aktiv, bevonhato, elvileg egyéni fejlesztest is kap, amire szuksege is van, gyakorlatilag a gyereken nem latszik meg,csak ha en foglalkozom vele.


A telefon meg pont pozitiv hogy nem adom oda. Szoval ehhez sem kell fűzni tenyleg semmit.


Megszokott helyrők nem venném ki ha nem muszáj. 4 lesz.


Oviban kirohangálja magát, en este 5 kor nem játszozok vele, hétvégén vannak jo kis progik ahol teljesen boldog kezelhető angyal.


Dackorszakos magatartás amit bent folytat, pl nem foglalkoznak velunk, nem néznek ide, hajráá ágyon ugrálás!

2018. ápr. 27. 16:09
 12/19 Andizsuzsi ***** válasza:
95%

"Oviban kirohangálja magát, en este 5 kor nem játszozok vele,"


Kérdező egy troll, aki jókat szórakozik rajtunk.

2018. ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg megnevelhetnéd a tökéletes gyermekedet!
2018. ápr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%

Este 5kor?! Az még félénk jócskán délután:D kapaszkodj meg kérdező: nem vagyok anyuka, de tudod mennyi gyereket látni játszótéren még hatkor is? Ó, de van jobb is: van aki este hét óra felett is sétál, kint van az utcán a gyerekekkel, urambocsá' még a kistestvért is ropják a baba kocsiban. Főleg nyáron!

De jó, hogy nem vagy az anyám, és végre tudtam saját autót venni, mert akkor oda megyek ahová szeretnék, amikor csak akarok, és ha úgy van, viszem magammal az unokkahugicám, aki szeret "pezsegni" mintát én :D nem pedig bent poshadni.

2018. ápr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk az oviba annyi ilyen gyerek,szülő van!

És nem értem 3 családos anyaként!

Verekednek,dobáloznak,kiabálnak stb stb és az ovonő a hibás! :D

Ne haragudj ezt nem tudom megérteni!

3 rossz fiam van akik itthon elevenek,mióta kijött a jó idő 19.30ig udvaron vannak,megy a játék.

Az oviba tudják hogy szabad viselkedni kis csoportos koruk óta.

Ha rosszat csinálnak,nem azt mondom nekik,hogy a fene egye meg az ovonőt,nem játszott veled fiam!

Hanem hogy hogyan szabad viselkedni,és hogy büntit von maga után ha nem jót csinálnak.

De egyébkénz ez itthon is így van.

Nálunk nincs hiszti stb.

Mert nem engedem!!!

2018. ápr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%
A gyerekkel nincs gond, veled van...
2018. ápr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

A telefon meg pont pozitiv hogy nem adom oda


Öööö, nem? Te azzal bünteted, hogy nem adod oda, pedig elve nem kéne vele játszania. És most pl ahelyett, hogy itt pirospacsizol, foglalkozhatnál vele...

2018. ápr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
88%

Ok nélkül azért nem osztogatnak külön fejlesztést... ?

Délután 5-től még vagy 2-4 órát lehet együtt lenni, játszani, még egyszerűbben játszótérre menni, meg legalább a napi rutin, vacsora, fürdés közben érdeklődve beszélgetni, énekelni, majd esti mesélni, nem csak elvárni, hogy még egy kicsit meg még egy kicsit ellegyen egyedül valamivel (ha most nem is a telefonnal épp, de ha eddig így volt nem csoda, ha esetleg elvonási tünetei vannak), amíg te haladsz a nála fontosabb dolgokkal. Pl. inkább egyetek hideget. A legtöbb gyerek hisztis, ha a szülei nem érnek rá vele foglalkozni. Ha ez nálatok rendszeresen előfordul, akkor nincs min csodálkozni, ezzel hívja fel a figyelmet, hogy foglalkozz vele, mert még a büntetés és kiabálás is jobb a semminél (ami azt jelenti számára, hogy nem érdekled, akkor is ha szerinted pont érte gürizel, ő azt még nem értékeli, csak a fizikai és szellemi jelenlétedet). Ovis korban minden pszichológus szerint a legfejlesztőbb a szabad játék, ami nem azt jelenti, hogy nem foglalkozol vele, hanem, hogy sokféle lehetőséget adsz és nem erőltetsz. Lehetőleg ne ebből csípj le időt, ha túlóra van, mert hidd el, ha rendszeresen meg van a napi "anyaideje" és jól kimozogja magát délutánonként is, utána sokkal könnyebben elfoglalja magát üldögélve és önállóbb meg szófogadóbb lesz, így te is időt nyersz meg jókedvet.

2018. ápr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
74%

óvónő vagyok-nagyon sokszor veszem észre,hogy a "telefonos" gyerekek egyszerűen nem tudnak hagyományos játékokkal játszani.csak kijátszák magukból az udvaron a harcos,ninjás-lelövős játékokat.múltor egy sima fekete péter kártyát vettem nekik elő...hát,úgy néztek rám,sosem láttak ilyeneket.

Ha az oviban külön fejlesztést kap,akkor kell,hogy legyen papirja-ebből akkor ki is derülhet,hogy mi okozza a problémát (én a leirtakból motoros nyugtalanságra gyanakodom) ami akkor jön elő,ha sokan vannak.a legtöbb gyermek ,olyan szituációkban,ahol ketten vannak,jól teljesit-gondolom ezért nincs vele othon gond.

Más viszont egy közösség 30 gyerekkel-osztott a figyelem-és egy pedagógus van rájuk.Én megfogadnám az óvónők tanácsait-és elbeszélgetnék ,hogy mit illik,mit nem.sajnos a közösségben sok szabály van,nyilván más,mint otthon-és ezeket be kell tartani.Biztosan megérti,mondd neki,hogy sokkal több barátja lesz-ha úgy viselkedik,mint a többiek

2018. ápr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!