Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Minden oviban1,5 honap a...

Minden oviban1,5 honap a nyári szünet? Hogy oldanak meg ennyit a szülők?

Figyelt kérdés

A bölcsiben en ugy emlékszem egy honap volt, abbol a gyerekem két hetet nyaralt és két hét ügyeletben.

Az ovi pedig jul 16-tol tart csak két hét ügyeletet es egész augusztus zárva, azaz másik ügyeletes oviban tudnák csak elhelyezni külön kérvényre amit az igazgato engedélyeztet.


Jul két utolso hetére szabin leszek, az addig rendben, de egész augusztust hogyan? Rokonok nincsenek akire rábiznám/rábizhatnám, férjem külföldön, szittert nem találok. Kérvényezzek és másik oviba szoktassam egy egész honapra?még csak kiscsoportos

Más hogyan csinálja


2018. máj. 31. 18:06
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%
Neked 21 nap alap szabadságod van, amire a korod és a gyerekek miatt meg jár pár plusz. A 21 nap az eleve 4 hét, mivel a héti két pihenő nap nem számít bele.
2018. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk augusztus első 3 hete amikor teljesen zárva az ovi. Egyébként nyitva van, csak előzetesen felmérik a nyári gyereklétszámot.

Tavaly kivettem egész nyárra mert még otthon voltam, mostmár dolgozom, úgyhogy menni fog nyáron oviba. A három hét ovizáráson kívül még két hétre fogom kivenni, amikor a testvérének bölcsiszünet lesz és így együtt jobban elvannak itthon. Még véletlenül sem egy időpontban van zárva a két intézmény. Ekkor egy hétig én leszek velük itthon egy hétig anyum. Az augusztusi záráskor férjem, anyu, anyósom lesz velük és talán én is ki tudok még venni egy hetet. Ez lesz az első ilyen nyarunk, még nem tudom hogy lesz.

2018. máj. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk 2, max 3 hét szokott lenni a szünet
2018. máj. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk is jó hosszú a nyári szünet, a legtöbb helyen van nagyszülő, aki be tudja vállalni a gyereket. Én oktatásban dolgozom, így meg tudjuk oldani a nyarat. Így a másik oldalról is mondom, hogy egy pedagógusnak nagyon kell a nyári szünet, mert pár év alatt úgy kiégnének, mint az orvosok, ápolók és más szociális helyen dolgozók, akiknek szintén több szabadság kellene, mert emberekkel foglalkozni folyamatosan egészen más, mint pl. könyvelni, vagy mérnökösködni.
2018. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
54%
14. Miért? Milyen mérnökösködni?
2018. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
53%

6-os! Csak a pedagógusoknak kell a szünet mert csak ők égnek ki?

Pl.az egészségügyben dolgozók, a kereskedelemben dolgozók, a sérült gyerekekkel foglalkozók (bentlakásos intézm.) nem ugyanúgy emberekkel foglalkoznak? Nekik nem jár a jól megérdemelt pihenés a családjukkal? Kik vannak otthon 3 hónapot úgy hogy fizut kapnak? A gyári munkásokról meg ne is beszéljünk, ugye? Szegény pedagógusok, csak éppen a színvonal van a béka s.gge alatt. Meg mi a baj azzal hogy 2-3 gyerekért dolgozni kell a nyári szünetük alatt? Hát nem ezt vállalták, vagy csak a szünet tetszett benne?


14-es! Ja, a könyvelő nem is ég ki, mikor "állandóan jár az agya"....Neki sem kell nyári szünet, csak nektek pedagógusoknak!

És gondolom akkor a mérnökök sem végeznek valami kemény melót...


Bocsi a kiakadásomért és az offért kérdező!


Jöhetnek a lepontozások....

2018. jún. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
59%
A pedagógusoknak azért van annyi szabadság, mert ilyen hosszú a szünet. Egy gyerek nem fog tudni neked egész nyáron az osztályteremben ülni és tanulni.
2018. jún. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
43%
Lenne mit csinálni nyáron is. Mondjuk vigyázhatnának azokra a gyerekere, akiknek a szülei nem pedagógusok.
2018. jún. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
55%
Nem bébiszitterek, utolsó. A te gyereked felügyeletét neked kell megoldanod, nem az óvodának, iskolának. Amúgy meg nyári szünetben az önkormányzatnál van gyermekfelügyelet megfelelő számú jelentkező esetén
2018. jún. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
53%
14-es vagyok, lehúztam pár évet mérnökként mérnökirodában, az az első szakmám, most egyetemen tanítok, ezért tudom összehasonlítani. A mérnökirodából ha elmentem egy hét szabira elég volt, az oktatásból kell a hosszabb szünet, hogy újra lelkes legyek, hisz majdnem ugyanazt tanítom évről-évre, a mérnökség sokkal változatosabb, nem ég ki benne az ember annyira. Jöhet a savazás...
2018. jún. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!