Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire igaz az, hogy az...

Mennyire igaz az, hogy az ovodában havi 1x minimum beteg a gyermek?

Figyelt kérdés
Hogy lehet ezt birni? Hogy jartok igy dolgozni? Minden velemeny erdekel. Probalom magam szoktatni gondolatban.
2018. jún. 29. 17:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
30%

Nem feltétlen, a fiam kiscsoportból 2 hetet hiányzott összesen betegség miatt, középsőből pedig 1 hetet. Pedig tápszeres volt :)

Viszont nálunk nagyon figyelnek a higiéniára, nem járnak hozzánk piszkos gyerekek, a szülők sem hordják betegen oviba a gyerekeket. Ez is számít, meg a gyerek immunrendszere.

2018. jún. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

En leszek az ellenpelda az elottem író szerencsesekhez képest.

Nalunk 2. éve folyamatosan beteg a gyerek az oviban. Kezdeskor, azaz szept.-tol birja kb. 2 honapig, aztan az elso komoly felso leguti betegseg utan zsinorban mindent hazahoz egesz majusig. A munkahelyem szerencsere gyermekbarát, egyebkent mar tuti nem lenne meg. Ami a nehezebb része, hogy ilyenkor itthon mi is elkapjuk a gyerektol.

Hiaba erosited elore, nem fog szamitani hidd el.

2018. jún. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%

Mi a férjemmel soha nem voltunk betegesek, de mióta a kicsi oviba jár mi is folyton elkapunk minden nyavaját.

8 kicsi kezdett nálunk vegyes csoportba. 7 gyerek havonta minimum 1× volt beteg. Van egy kislány, aki állítólag nagyon erős semmit nem kapott el. De mikor beteg lett, akkor az óvodából kellett bevinni a kórházba tüdőgyulladás miatt. Az nem tünt fel a szüleinek, hogy hetek óta csúnyán köhög. Vitték oviba még így is. Közbe persze fertőzte a többit. Szóval inkább ő az a tipus akivel lábon kihordatnak egy tüdőgyulladást.

2018. jún. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%

4 évet járt a fiam az óvodába, az óvodás társai 70 százalékával együtt minimum egyszer beteg volt 1 hónapban. Volt, hogy másfél hónapig nem is járt óvodába, mert egyik betegség jött, a másik ment, a végén már úgy voltam, hogy ha meg is gyógyult, inkább még 2 hétig otthon tartattam, hogy erősödjön a szervezete.

Nálunk én abban láttam a problémát, hogy az óvónők nem voltak elég erélyesek néhány szülővel szemben, akik rendszeresen betegen vitték a gyereküket az óvodába és ha éppen kevesebb gyerek volt pont a betegségek miatt, vagy úgy tartották kedvük, akkor összecsapták a nagyobb gyerekeket is az egész kicsikkel, akik ugye még nem igazán tudják, hová kell köhögni, tüsszögni, meg mindent a szájukba vesznek. Ezáltal sokszor a kicsik fertőzték meg a nagyokat. Szerintem nem lett volna ennyire rossz a helyzet, ha minden beteg gyereket azonnal hazaküldtek volna, illetve tényleg mindenki a saját csoportjában maradt volna.

Ahogy iskolás lett a fiam, 1. osztályban kétszer volt 3 napot beteg.

2018. jún. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Koszonom, hogy irtatok!

Valo igaz, hogy sokanyuka betegen viszi a gyereket oviba .

Erdekes meglatas az akit tudogyuszival vittek el, mert ugye nem kapott el semmit. Es egyszer komolyabban kijon.

Nem tudom melyik a jobb. Nem szeretnem en sem elkapni es a ferjem sem.

Na meg anyam hiaba segit ha okis elkapjak elobb utobb megunjak majd.

2018. jún. 30. 15:55
 16/16 anonim ***** válasza:
az én gyerekeim szinte sosem voltak betegek-de én minden évkezdés elött felirattam a bronhovaxom-ot(remélem igy kell irni)-drága ,de szerintem erős ! nem tudom,hogy ennek köszönhető-e ,de mi jól megúsztuk mindig
2018. júl. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!