Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ingyenes ovodai etkezest...

Ingyenes ovodai etkezest igenybe vettetek mar ugy, hogy tobb a netto fizetesetek?

Figyelt kérdés

Nekunk tobb valamivel a fizunk, mint amit megallapitottak. Ha igy is azt nyilatkozom, hogy kerem az ingyenes etkeztetest, az gaz?

Rengeteg a hitelunk es effektive amit elkolthetunk havonta szabadon az kb eleg keves.

Szerintetek ezt nezik?


2018. júl. 2. 11:21
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem bírná el a lelkiismeretem. És a saját gyerekemből is lelkiismeretes embert akarok nevelni. Lehet hogy ez a nehezebb út, de ez az egyetlen helyes.
2018. júl. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
59%

Menj bebaz önkormányzathoz, van egy támogatás, nem tudom mi a neve, de a lényege az, hogy évente 1x vagy 2x adnak utalványt (gyereknek ruhát lehet venni belőle, meg nem tudom mit, de meg van szabva) és jár mellé ingyenes étkeztetés (oviban, iskolában is).

Elvileg ott figyelembe veszik a kiadásokat és ha magas a jövedelemhez viszonyítva megkaphatjátok.

Így nem kell, hogy " csaljál".

2018. júl. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
62%
Mi tavaly igényeltük az ingyenes étkezést, mivel valamivel a határ alatt voltunk, viszont év közben a férjemet elöléptették, majd én is fizetésemelést kaptam, így már jóval túlléptük az összeget, viszont nem igényeltem újra. A következő tanévben már nem akartam hazudni, ezért nem kértük az ingyenest, erre azt mondja az óvónő, hogy oldjuk meg valahogy, valakit jelentsünk be hozzánk, mert így mi vagyunk kb. a harmadikak az oviban akik fizetnek a kajáért. Persze tudom, hogy vannak akik 100x jobban keresnek mint mi, és mégse fizetnek, én meg rosszul éreztem magam mert "elsumákoltam" pár hónapot.
2018. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Ertem koszonom, hogy valaszoltatok. Nyilvan a vajaskenyertol tobb jut, halisten.

Na meg a vallalkozo szegyellje magat ne mi.

2018. júl. 2. 13:17
 15/35 anonim ***** válasza:
90%
12-es a rendszeres gyermekvédelmi támogatáshoz amire gondolsz,nagyon indokolt esetben adják,és nagyon kevés jövedelemnek kell befolynia havonta.Ha nem jogosultak ingyenes étkezésre,akkor ezt semmiképp nem kapják meg.
2018. júl. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
61%
Akkor nem nézik de bármilyen ellenőrzésnél visszaellenőrizhető. Csalásnak minősül és akkor komolybüntető kamattal együtt fizetheted vissza.
2018. júl. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
58%

Én megdöbbentem, amikor a vezető mondta szülőin, hogy náluk senki se szokott fizetni, holott egy jó környéken lévő oviról van szó. Ennek ellenére pont ma nyilatkoztam, hogy "nem vagyok rá jogosult", mert nem bírná el a lelkiismeretem. Vállalom, hogy fizetek akkor is, ha én leszek az egyetlen.

Mindezt úgy, hogy egyáltalán nem vagyunk gazdagok, garantált bérminimumot keresünk csak (+túlóra), de 1 gyerekkel így is meghaladjuk az 1 főre jutó 119-et egy kicsivel.

2018. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Visszanezheto, de vajon vissza is nezik?

Igy, hogy egy oviban max 3 anyuka fizeti rendesen a tobbi megjatsza, hogy nem.

Van olyan ovi ahol 15 ezer a havi kaja..

En megertem az olyan anyukakat akik ezt nehezmenyezik..

Az eves szinten igen csak 150 ezer folotti kiadas.

Es en ugy vagyok vele, hogy az egyeduli kislanyomra semmi sem jar...az a szanalmas adokedvezmeny es a csaladi. Akinek 3 gyereke van az meg duskal ha eppen jo a bruttoja. Nem bantasbol irom. A rendszerbe van a hiba..

Ugyhogy engem se fog izgatni az, hogy megjatszam.

2018. júl. 2. 17:23
 19/35 anonim ***** válasza:
71%
Szépen hangzik, hogy mennyi marad zsebben, ha valaki vállal 3-at, de rengeteg pénz megy el az alap dolgokra 3 gyereknél. Nehogy azt hidd, hogy a nagy családosok olyan hú de jól élnek, mert kapnak pluszt. Mondom ezt úgy, hogy egyelőre 1 gyerekem van.
2018. júl. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
74%
Nem vesszük igénybe.
2018. júl. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!