Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan kezdjem a néptánc...

Hogyan kezdjem a néptánc "oktatást" az óvodában? Megkértek, hogy idén szeptembertől én tartsam a néptánc tehetségműhelyet.

Figyelt kérdés
Igazából még óvodapedagógus is mostantól leszek....eddig asszisztens voltam...láttam már természetesen foglalkozást, de főleg azokhoz szól a kérdésem, akik tartanak, tartottak stb..hogy kezdjem el és építsem fel?
2018. júl. 9. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
De ahhoz tudnod kell néptáncolni,nem? Vagy elég csak hogy látnod pár foglalkozást és mmár tudod is oktatni?
2018. júl. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na hát ez az....eddig olyan tartotta, akinek komoly néptáncos múltja van, de ő már nem fog tartani..és akik maradtunk, igazából senki sem tud olyan szinten..megtartja a kötelező foglalkozást: mondókák, körjátékok, kis tánc és ennyi...na de szerintem ez komolyabb lehet...többet kellene tudni...
2018. júl. 9. 11:10
 3/9 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy van e erre valami szabály, vagy csak vezető dönti el és kész...
2018. júl. 9. 11:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor - gondolom - csak "költséghatékony" megoldás volt téged utasítani :)) Szerintem ezt a kérdést nem ezen a fórumon kéne feltenned, ahol főleg anyukák, apukák vannak, inkább azoknál érdeklődj, kérj szívességet, akik eddig tartották vagy menj el valami táncházba, ismerkedj, jegyzetelj, keress ilyen témájú könyveket, videókat (youtube-on vannak ovis foglalkozások felvéve bőven). Biztos találsz egyszerű ötleteket... amikből írhatsz szép óravázlatot, aztán átrendezgeted sorba.

Szerintem laikusként érdemes körüljárni olyan témaköröket odaillő dalokkal, játékokkal, mesei körítéssel, mint a ritmus (ti-tá különbsége), népi hangszerek, szokások (pl. esküvő, szüret), aktuális ünnepek... Annak sem árt utána érdeklődnöd, van-e valamilyen eszköztár vagy anyagi forrás kellékeket (pl. ruhák) beszerezni és zenét csiholni.

Ha más nem, a főiskolán meg csak tanultatok furulyázni meg népmeséket és -dalokat, körjátékokat, abból már ki lehet indulni.

2018. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem tudsz néptáncolni, ne tarts ilyen foglalkozást. De tényleg.
2018. júl. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
:D köszi!
2018. júl. 9. 13:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, végezd el az Így tedd rá! tanfolyamait a nyáron. Profi nem leszel tőle, de ad némi módszertani kapaszkodót, és sok-sok ötletet.
2018. júl. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én is az igy tedd rá-t akartam irni.én voltam egynapok képzésen is-és még ott is sok használható dolgot tanultam.
2018. júl. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem vagyok hozzáértő, de 6 éve néptáncolok. Inkább készségfejlesztő kell a gyermekeknek. Az így tedd rá! tényleg nagyon szuper, youtube-on nézegess róla videót. Szuperek! Inkább ünnepi hagyományokat szoktak tanítani az óvodásoknak (pl. Lucázás). Egyszerű népi körjátékok, párválasztók, kis énekek amik lekötik a gyermekeket, és fejlesztik. Ha komolyabban kell a néptáncot tanítanod, akkor érdemes kis egyszerű ugróssal kezdeni. (ezt te is megtudod tanulni netről is) De mivel te sem ezzel foglalkozol, így érdemes elmenned olyan közeli táncegyüttesbe ahol foglalkoznak aprókkal, betekintened a próbára, segítséget kérni.
2018. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!