Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Autista kisgyerek járhat...

Autista kisgyerek járhat normál oviba?

Figyelt kérdés

Nemrég tudtam meg, hogy egy autista kisgyerek jön szeptembertől a kislányom csoportjába. Meglepődtem, én azt hittem, hogy őket más oviba kell járatni. Az anyuka jóban van az óvoda vezetővel, állítólag ő kérte, hogy had járhasson ide a kisgyerek, szeretné ha normálisak között nevelkedne. Értem én, de jó ez így?

Kisfiamat 2 éve alig akarták bevenni mert SNI-s, enyhe figyelem zavara volt akkor, mára ez teljesen elmúlt, de egy autistát lazán bevesznek...


2018. aug. 8. 07:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Normál oviba? Integrálóra gondolsz? Azért integráló, hogy bevegye ha az okiratban szerepel.

Az enyém autista. Nem vennék fel mert nincs benne az alapítóban, ezért szakértőin olyan besorolást kapott amivel felvették.

Ép értelmű, 120as IQ-val, megkésett beszédfejlődéssel és mozgással. Ez annyit jelent még nem beszél olyan jól, ügyetlen, nem megy az öltözés könnyen, csetlik-botlok és kissé hiperaktív is. Egyébként egy angyal, senkinek nem ártana, max annyi hogy mindenkivel barátkozna, nem veszi észre ha nem vevők rá. Mindeközben olyan normál kissráccal kezd aki mindenkinek odaüt ha valamit elmernek venni tőle.

A másik lehetőség értelmi fogyatékos szegregáló óvoda lett volna. Te elvinnéd az okos, értelmes gyereked értelmi fogyatékosok közé? Nem a gyerek és mi szülők tehetünk róla hogy az országban nem biztosítanak mindenki számára megfelelő intézményi ellátást. Kellene egy kis tolerancia a többi szülő részéről is. Azért mert valaki sni-s, még nem biztos hogy maga az ördög és néha gondoljatok bele milyen nehéz nekik amúgy is, főleg úgy hogy támogatást senkitől nem várhatnak és még a közösség is kinézi őket.

2018. szept. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!