Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van még más óvoda is, ahol...

Van még más óvoda is, ahol nincs anyás beszoktatás? Ma csak úgy minden előzmény nélkül ott kellett hagynom a gyereket.

Figyelt kérdés
Szerencsére várta már az óvodát, rengeteget meséltünk neki róla, szépen bement játszani. Hazafelé majdnem sírtam, de más szülő nem szólt, akkor én se akarok kiszúrni a gyerekemmel.
2018. szept. 3. 13:07
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk sincs beszoktatas, amit nagyon nehezményeztem, tekintve hogy a fiam eléggé anyás és érzékeny típus is.

Én azt csináltam, hogy nagyon sokat meséltem az ovirol, volt rengeteg mesekonyvunk is a témában. Majd augusztus utolsó hetében be mentunk mindennap pár órára, megnéztük az udvart, a csoport szobát, a kis szekrényét stb. Találkoztunk az ovonenivel is, aki család látogatáson is volt. Aztán első nap bizony otthagytam. De mentem érte már délben. Nagyon sírt de hamar megvigasztalták. De csak három napig, utána már nem is tiltakozott. Rájött, h nincs mitől felni és ezt ő maga is mondta. Igazából így visszagondolva, nem lett volna értelme el nyújtani, legalábbis nekünk biztos nem. Ugyanis az én fiam a második meg a harmadik napon se engedett volna engem elmenni a boltba vagy akárhová ...csak nagy nagy sírással. És akkor csak húztuk volna a dolgot...így meg hamar rájött, h ez van, és arra is h képes nélkülem boldogulni pár órát. De persze nálunk jó az ovoneni, nem mindegy hogyan vigasztal. Plusz mennyire volt a gyerek felkészítve. Így is úgy is trauma ez nekik. Ez talán gördülékenyebb igy. Augusztus utolsó hetében(amikor be jártunk) engem egy percre nem engedett el maga mellől. Nekünk a fokozatos szoktatas csak kínlódás lett volna.

2018. szept. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!