Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák! Akik nagyon ügyelnek...

Anyukák! Akik nagyon ügyelnek az egészséges táplálkozásra hogy álltok az óvodai ebéddel?

Figyelt kérdés

Hogyan tudjátok megemészteni, hogy a gyereket az óvodában étkezik? Látva a menüt és az állagát, nekem szinte fáj látni, hogy évekig figyeltem mit eszik a gyerekem és most 7/5 olyanokat eszik.

Nem burokban neveltem, alkalmanként evett ő csokit, chipset mittudom én mit (főleg rokonoknál, összejöveteleken stb.).

Mindig arra gondolok, hogy a védőnő meg sokan kényesen ügyelnek a hozzátáplálásnál mit mikor hogyan adjanak, erre 3 évesen az óvódai étkezés hazavágja az egészet.

Azért írom így, mert nálunk nem figyelnek oda a részletekre. Nem azt várom, hogy csírákat adjanak a gyereknek, de mondjuk lehetne kevesebb fehérliszttel készült pékárú valamint több zöldség/gyümölcs.

Bunkó kioktató, paramami és hasonló válaszolók ne fáradjanak azzal, hogy írnak ide.



2018. szept. 4. 09:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%
Magánba vittem, nemcsak ezért, de ezért is, már napköziben is, legszívesebben azt tenném, mint az első válaszoló, de még nem sikerült.:)
2018. szept. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%
Na, a szomszéd csajszi egészséges életmód bolond... 4 éves a kislány, ovi után az egészséges életmód jegyében tegnap du tablettel a kezében betolt vagy egy kiló szőlőt. Ahelyett, hogy kivitte volna a játszótérre kicsit mozogni.
2018. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
31%

12

Nevetségessé tetted magad.

2018. szept. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
79%
Csokit, chipset így sem kap az oviba. Mi sima àllami oviba jàrunk. Dietetikus àllitja össze a menüt. Minden nap ki van írva, mennyi kcal, szénhidràt, fehérje stb van az adott ételben is ill., milyen allergén van benne. Változatos az étrend, van benne minden ami kell, zöldség, gyümölcs, hús, fehérjre, egyre többször látom a teljeskiörlésű v. rozskenyeret a palettán. Ezen felül külön viszünk gyümölcsöt. Ebbe egy gyerek sem fog belehalni én spec úgy érzem nincs okom panaszra.Étel érzékenyeknek külön kaja jár.
2018. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Vicces, hogy miközben azon panaszkodsz, hogy ítélkeznek feletted, közben te is éppen ítélkezel, nem is enyhén. :)
2018. szept. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

12-es számú, nyilván nickjét a gondosan elnevezett gyerekéről választó felhasználó, takácszora névvel szitkozódó privátot küldött nekem.


Ékes példája ez annak, hogy mindig az alsóbb társadalmi osztályok tagjai választanak általuk különlegesnek hitt nevet a gyereknek.

2018. szept. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Igen erdekes.. hok van ez a kifogasolando ovi?

Nalunk pl durumlisztes teszta van, barna szemle tele rosttal..

Gyumolcs.

Mi a baj ebben?

A feherliszt nem bunos dolog. Sokkal finomabb mint a masik.

Szerintem semmi baj az ovis kajaval. Mas gyerek meg ennyit sem eszik.

2018. szept. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kedves 16, az ikerlányaim Kinga és Klára, a nickem pedig Csiberibe, így hívott a nagymamám gyerekkoromban...
2018. szept. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!