Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvónő rácsapott a lányom...

Az óvónő rácsapott a lányom karjára, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ma miután elhoztam az oviból a lányom és kérdeztem milyen volt az oviban, elmondta hogy rossz és hogy az óvónéni rácsapott a karjára (mutatta hol). Megkérdeztem mi történt, mondta hogy kiabált, ezért kapta a csapást és valamit még mondott, hogy anyukád nem hozhat így oviba vagy ilyesmi. Eléggé megdöbbentem. Tudom, hogy a lányommal néha nehéz, kicsit túl tud pörögni, amúgy szófogadó, kedves, de néha rájön az 5perc. Azt is tudtam, hogy ez az óvónő szigorú, több gyerek mondta, hogy ő folyton kiabál. Az elején még nem bántam, hogy szigorúbb óvónőhöz került, bár nem ide akartunk. De ezzel most nem tudok mit kezdeni. Lányom most kezdte az ovit, 3 éves, megviselte, néha bepisil éjszaka vagy nem mer eladni, ha holnap ovi, de gondoltam, ez rendeződik idővel, csak a beszokással jár. De így nem csodálom ha fél. Persze mint írtam, tudom nem mindig könnyű vele, de egy óvónő nem azért tanult pedagógiát, hogy verés nélkül is megoldja a helyzeteket? Ti mit tennének? Azt se akarom, hogy ha ezt szóvá teszem, rosszabb helyzetben legyen tőle a lányom.
2018. okt. 12. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Kivenném az oviból. Hétfőn már nem vinném be és kérném a nő vizsgálatát. Nálam ebben zéró tolerancia van.
2018. okt. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Pedig tedd szóvá, beszéld meg az óvónővel a történteket.
2018. okt. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Azért ez elég súlyos dolog. Október van és és már ki van készülve, hogy egy gyerekre csap? Ráadásul a kislány csak kiabált, nem életveszélyes helyzetbe hozta önmagát és a társait. Nem volt ehhez joga a nőnek.


Egyébként ha valaki a gyerekemre csap, annak isten bizony visszaadnám, ha rossz passzban fog ki. Jobb esetben csak jelentem, bár kétlem hogy bizonyítható lenne és úgyis letagadná :(


Hozd el onnan a kislányt. Sajnálom szegényt :(

2018. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Megbeszélném az óvónővel, egy ovis gyerk nem tudja hitelesen elmagyarázni, hogy mi történt, nem hiszem, hogy izomból rávágott volna.
2018. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én sem hiszem, hogy izomból vágott volna rá, gondolom inkább lelkileg viselte meg a lányom, mint testileg. Mindenképp beszélek majd vele, de félek hogy elbagatelizálja majd, amúgy is a szülőkkel jó fej tud lenni, de hallottam már síró kislánnyal kiabálni, mikor nem látta hogy ott vagyok. A lányom ha nem is mindenképp teljes hitelességében adja elő mi történt, de biztos vagyok benne, hogy nem hazudik, a rácsapás megtörtént.
2018. okt. 12. 14:30
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem ártana az óvónőtől megkérdezni, mi történt. A gyerekek gyönyörűen hamukalnak ilyen korban - nézz utána mi az a konfabulacio.
2018. okt. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
Ezt azért óvatosan kezeld. Anyukám óvónő, szokta mesélni, hogy némelyik gyerek ha nem akar valami miatt oviba menni, hihetetlen mit ki nem talál. Főleg az okos gyerekek ilyenek. Azért persze beszélj az óvónénivel.
2018. okt. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Három éves, a három évesek még sok mindent mondanak én ezt az óvónővel beszélném meg először.
2018. okt. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
A kèzre csapás nagyon verès. Másrészt hiába pedagógus valaki, ha otthon i cs nevelve a gyerek, akkor fejre is állhat. Ezt arra írtam, hogy valaki írta azért pedagógus hogy tudja kezelni...
2018. okt. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Én nevelném a gyereket, ha már saját bevallásod szerint is nehéz vele, gondolj bele milyen nehéz lehet ha rajta kívül van még kb 10 problémás, és 10 normális.
2018. okt. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!