Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A ti gyereketek hány évesen...

A ti gyereketek hány évesen tudta kitörlni magának a fenekét? Egy 3 évestől ez elvárandó?

Figyelt kérdés
Kislányom most múlt 3,ovis.A héten minden nap kakis bugyival jött haza,mert most szoktatják arra a kicsiket,hogy egyedül végezzék a dolgukat.De szerintem még így a legelején nem kéne csak így rájuk hagyni,hiszen nem megy nekik egyedül.A kislányom mindennap sírva jött haza,hogy nem megy neki és koszos a bugyija.Hogyan segíthetnék neki,hogy jobban menjen?
2018. okt. 20. 16:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éves a fiam, de oda sem ér normálisan a keze... Nem elvárás még!

Csak komplexusokat fog okozni egy ilyen kicsi gyereknek az ebből fakadó folytonos kudarc. 😣

2018. okt. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

ez fizikailag lehetetlen..nem és hátra a keze

óvónő vagyok,kb 5évesen kezdjük erre szoktatni a gyerekeket-akkor is szól,ha megpróbálta-és leellenőrizzük,hogy jól sikerült e.

először a beszoktatással kellene foglalkozniuk,hogy megszokják a csoport szokás-szabályrendszerét,jól érezzék magukat,nem ilyeneket gyakoroljanak.Nem tudsz ebben még segiteni,mert erre nem képesek ebben a korban. Mindenképp jelezd ezt az óvónőnek(nem mellesleg,azért ezt tudhatná)

2018. okt. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Oviban nálunk csak nagycsoportban várták el, tehát 5-6 évesektől.
2018. okt. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!Az óvónővel beszéltem már,azt mondta "csak így fogják megtanulni,olyan ez mint a biciklizés,elesel,de felállsz és egyszer majd sikerül,ha sokat gyakorolsz".

Én visszakérdeztem,hogy és ha a gyerekem nem tudja ezt megtanulni,akkor 1 évig kakis lesz a bugyija?Az mégis milyen traumát fog benne okozni?

2018. okt. 23. 11:17
 15/21 anonim ***** válasza:
És erre mit válaszoltak?
2018. okt. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Bocsánat,nem folytattam.De most leírom.

Azt válaszolta az óvónő,hogy nem fog benne semmi mély nyomokat hagyni,mert 1 évig nem húzódik ez el,néhány hét alatt megtanulják.Én kértem azt is,hogy legalább ellenőrizzék már le,hogy sikerült-e neki kitörölni a popsiját,de erre meg azt a választ kaptam,hogy a biciklizni sem tanul meg,ha folyton visszarakjuk a pótkereket,mert elesik.

Most amíg szünet van az oviban én próbálom vele "gyakorolni",de tényleg nem is ér még el addig a keze.Tanácstalan vagyok.

2018. okt. 23. 23:34
 17/21 anonim ***** válasza:
nem várható el. a kisfiam nagycsoportos pár hete tudja magának kitörölni csak.
2018. okt. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ó szegény! Sajnálom, hogy ilyen kollégák vannak az országban! Ez mind hozzájárul, hogy olyan sokan-sokszor jogosan-negatívan ítélik meg a pedagógusok munkáját! Ovi váltás nem játszik?
2018. okt. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

3 évesen marhára tudja, sőt, kínai jeleket tanítanak az ovikban, hogy le tudja rajzolni az ovis jelét.


Komolyra fordítva: anatómiai okokból lehetetlen 3-4 évesen.

Az első alakváltás 5-6 évesen történik, kinél 6, kinél 5 éves kora körül, akkor ér hátra a keze. És ilyen életkorúaknál is az első próbálkozásoktól kezdve hónapokon át ellenőrizni kell, hogy jól végezte-e el, eg.ügyi okokból és a komfortérzet miatt, valamint nyilván azért is, hogy helyesen tanulja meg.


Sok mindenen már nem tudok meglepődni, de ez mégis meredeken hangzik, hogy léteznek ennyire inkompetens pedagógusok, akik alapvető dolgokkal nincsenek tisztában. Megjegyzem, ez még csak nem is szakmai kérdés, hanem egy hétköznapi szülőnek is képben kell lenni erről. Javaslom az óvodaváltást (ha nem viccből írtad ki a kérdést).

2018. nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Még én vagyok, kedves kérdező, talán picit félreérthetően fogalmaztam, ezért pontosítok most.

Ne értsd félre véletlenül se, nem bíráltalak.


Az óvónőtöket bíráltam. Részedről teljesen érthető, hogy az óvónőtök miatt elbizonytalanodtál, így szerintem jól tetted, hogy kiírtad ezt a kérdést. (Ha tényleg nem kamu.)

2018. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!