Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normalis, hogy az ovono...

Normalis, hogy az ovono kicsit tul “hatarozottan” fogja meg a gyereket?

Figyelt kérdés

Oktoberben kezdte a 2,5 eves fiam az ovit, kicsi a csoport, es nagyon szeret jarni. Tegnapelott az egyik ovono megfogta a karjat es odahuzta ranezesre a kelletenel erosebben a jatekokhoz, mikor elsore nem ment oda osszepakolni, ennek kovetkezteben beutotte a labat, mikozben huzta az ovono, sirni kezdett, az ovono eszre sem vette, hogy beutotte a labat, azt hitte, azert sir, mert nem akar osszepakolni (alapbol osszepakol maga utan otthon is). Mivel ott voltam, lattam, mi tortent, es mondta is, hogy faj, szoltam, hogy nem az elpakolas a gond, hanem, hogy beutotte a labat, mikozben odahuzta. Azt azert nem mondanam, hogy rangatta, de a hataran volt.


Gondoltam, oke, egyszeri alkalom, de ma is szolt neki, hogy hozza a sajat uveget ki a szobabol a fiam, aki nem akart indulni, mert nem az ove volt, hanem egy masik gyereke, csak nagyon hasonlo volt, erre megint megfogta a kezet, es ugyanilyen mozdulattal, mint ket napja, kisse durvan odahuzta/“lokte” a gyereket. Azert teszem idezojelbe, mert meg erre sem lehet teljesen azt mondani, hogy durvan, de az en szememet mar szurta.


Elottem csinalta, szerintem eszre sem veszi. Vagy ez olyan dolog, amin nem erdemes rugozni? A tobbi ovoneni nem ilyen, a bolcsis gondozok sem voltak soha ilyenek. Alapbol meg vagyunk az ovival elegedve.


Ti mit gondoltok?


2018. nov. 29. 18:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Szoljak a vezeto ovononek, vagy ez olyan, ami miatt nem kell?
2018. nov. 29. 18:37
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Nyugodtan megemlítheted. Egy ilyen apró gyerekkel nincs szükség ilyen erős fegyelmezésre.
2018. nov. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is volt ilyen óvónénim anno. Nem mondom, hogy traumatizált, de a mai napig emlékszem rá és nem szép emlékként (28 vagyok).

Szerintem nyugodtan szólj miatta, hogy értelmes gyereked van, rángatás nélkül is megérti, mit szeretnének neki mondani.

2018. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Nézd, lehet hogy ez tényleg durva cselekedet volt, de lehet hogy te reagálod túl, mivel a gyereked, anyaösztön, féltés stb.

De meg kell érteni hogy valahogyan fegyelmezni és irányítani kell a gyerekeket, hogy ne nőjenek a fejedre, vagy az óvónéni fejére.

Ennek súlyosságát neked kell eldönteni, én két eset után nem hinném hogy mindjárt nekiesnék az óvónéninek, de figyelném...a gyereket kérdezgetném stb. Ha szeret járni oviba, akkor nem lehet az olyan szörnyű és az óvónéni sem, csak max kicsit túlzottan határozott. Ha a gyerek panaszkodik, láthatóan fél tőle stb akkor lépni kell.

Nekem két gyerekem van, a nagyobbik szintén most indult oviba. A fegyelmezés nem könnyű dolog szerintem, verni nem fogjuk a gyereket, félemlíteni szintén nem, de a kérlelés és a jópofizás nem működik, mert feszegeti a határait a gyerek és pontosan felméri meddig mehet el.

Nekem egy módszer vált be nála, az hogy ha kérek tőle valamit, hogy jöjjön ide, vagy tegyen meg valamit és nem hajlandó erre akkor számolok 3-ig lassan nyugodtan. Ha nem teszi meg/nem tette meg a kérésemre, akkor megragadtam és odacibáltam vagy megcsináltattam vele amit kellett( Nem vertem meg vagy ilyesmi). Ez durvának tűnhet kívülről de hatásos. Ezt csak párszor kellett megjátszani mára elég csak azt elég említenem ha nem indul a második-harmadik kérésre: hogy akkor számoljak?-nem kell számolni, már pörköl is és teszi amire kértem...

Ez működik házon kívül is, bevásárlóban, közösségben bárhol ,mert tudja ha nem fogad szót, nem lesz ráhagyva..

És sokszor ez hiányzik egy két hisztis földön fetrengős gyereknél...a keretek, hogy meddig mehet el.. Lehet a te óvónéniteknek is ilyesmi a filozófiája, de ez nem feltétlenül rossz, figyeljétek és ha úgy látjátok hogy a gyerek kárára megy akkor lépjetek.

Ne értsd félre, nem mondom hogy a te gyereked hisztis és szófogadatlan, csak azt hogy lehet ez a módszere a nevelőnek és nem feltétlen kell a második elnézett szituáció után felnyomni az óvónénit.

2018. nov. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

“Szerintem nyugodtan szólj miatta, hogy értelmes gyereked van, rángatás nélkül is megérti, mit szeretnének neki mondani.“

vs

“elsore nem ment oda osszepakolni”/“a fiam, aki nem akart indulni”


Meddig kell könyörögni szerintetek, gyerekenként hány percig rimánkodjon?

2018. nov. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!