Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovonenik! Mit tennetek?

Ovonenik! Mit tennetek?

Figyelt kérdés
Van egy tunderi kisfiu a csoportban, akit mindig szep ruhaban hoznak, mindig nevet, szulei is kedvesek, kiegyensulyozott gyerek. De elkezd hazudozni, apa monoklit csinlat neki (semmi nyoma, es nevetve meseli), anya sarokba lokte hogy beverte a fejet, feltette a fara es otthagyta 3 napra (nem hianyzott az ovibol), szoval ilyen nyilvanvalo hulyeseget allit, de tok jol szorakozik kozben. Mit mondanatok a szuloknek? Rakerdezel, hogy : figyelj Katika, a Marci szerint fent hagytad egy magas fan, meg mindig bantjatok, igaz ez??? szoval ezt a temat hogyan lehet elkezdeni?
2019. febr. 22. 08:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
0%
RITALIN-bocsi
2019. febr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondta senki hogy teljesen kiegyensúlyozottak (pont ez a probléma ) de nem érted amit írok!!! Te a bántalmazás melletti érvként hoztad fel hogy a gyerek ( a kérdésben szereplő) PSZICHIÁTRIÁRA JÁR , úristen, azaz BIZTOS vmi gáz van otthon, vagy biztos a bántalmazás miatt.

Tehát hogy van alapja az óvónők feltételezésének HISZEN A GYEREK lám csak PSZICHIÁTERRE SZORUL.

Holott NINCS eközött kapcsolat.

Egyébként a fiam kedves, tündéri és mosolygós, igen :)

Amúgy aki nem jár orvoshoz, az a gyerek is tud hisztis, türelmetlen vagy csúnyán viselkedő lenni, 100% tökéletes cukormázas , állandóan mosolygós gyerek nincs...és felnőtt sem.

Részemről befejeztem.

2019. febr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
26%

Nem, arra mondtam, hogy ha pszichiátriára jár-akkor nem tündéri, problémamentes, kiegyensúlyozott, mosolygós kisfiú. Mert ez oximoron.

Kettő kivizsgálták az ügyet, védelembe vették a gyereket-nem az óvónők, hanem a gyermekjóléti, akik szintétn nem úgy látták ez egy tündibündi, boldog, mosolygós, kiegyensúlyozott család.


A te gyermekedet védelembe vették? Csak azért mert ADHD és pszichiáterhez hordod? Vizsgálódott nálad a gyámügy? Feljelentettek óvónők?

2019. febr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
"ha pszichiátriára jár-akkor nem tündéri, problémamentes, kiegyensúlyozott, mosolygós kisfiú. Mert ez oximoron." engedjuk mar el ezt. Pont hogy de, minden rendben lehet vele, es ha egy kis jele van olyan problemanak, ami orvosi segitseget indokol, egy jo szulo ezt azonnal igenyli es megadja, semmi de semmi koze nincsen a temahoz, ha megis, akkor a gondoskodast es odafigyelest igazolja a szulok oldalarol!
2019. febr. 22. 09:38
 25/36 anonim ***** válasza:
90%

Gyámhatóságnál dolgozom az alábbiakat hidd el:

- csoda ha egy óvónő vagy pedagógus jelent valamit, sokszor azt sem jelenik amit tényleg kellene, mert onnantól ők is benne vannam az eljárásban, el kell járni a meghallgagásokra stb. Nem megalapozott gyanú miatt senki sem nyom fel senkit. Max. Fe nem látod mi is az igazság és egyszerű rögtön az ismerősnek hinni

- attól, hogy elindul egy eljárás nem lesz feltétlenül védelembe vétel a vége, ha megvizsgálják a családot és úgy látják minden oké, akkor lezárják az eljárást. Tehát ha tényleg védelembe is vették a gyereket akkor igenis van valami gond.

- a védelembe vétel nem túl komoly intézkedés... Előírnak pár dolgot amin változtatni kellene, oda kellene figyelni és időnként rájuk néznek, hogy haladnak, ettől még nem fogják elvenni a gyereket... Ha szépen együttműködik a család és úgy látják megoldást találtak meg is szűntetik. Soha hátránya nem lesz belőle


Szóval inkább nézzenek rá a szakemberek mint nem... Nem kell mindig a csúnya gonosz gyámügyet meg a pedagógust szidni.... Ha meg kiderülne, hogy gond volt de nem tett senki semmit akkor is a szakember a hibás.... Miért nem szólt....

2019. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
80%

22 vagyok, értem most már amit akartál 23, ne haragudj. Csak nekem úgy jött le amit írtál , így pusztán nyersen az a mondat :hogy tündéri mosolygós kisgyerek nem véletlenül kár pszichiáterhez (ergo : a bántalmazás miatt)

Holott valószínű te úgy értetted, hogy a kisfiúval lehet más probléma is ha pszichiáterhez hordják (nem pusztán a bántalmazás, hanem EGYÉB dolog ami az érzelmi, hangulati életére kihat, mert ugye a hazudozás sem biztos hogy életkori sajátosság, lehet vmi tünet is).


Egyébként nem , nyilván nem vizsgálódott nálunk a gyámügy, hiszen nincs veszélyeztetés.


Bocsánat, lehet hogy én jobban "ugrok" erre a témára, mert sajnos gyakran szembesülök én is , és más szülőtársak akiknek hasonló gondokkal küzdő gyermeke van- az előítélettel, hogy ha a gyerek pszichiátriára jár , akkor "bolond", nem normális vagy kezelhetetlen.

Szerencsére az én gyerekem a ritalintól sem leszedált, ellenben végre képes koncentrálni az iskolában és sorra hozza a jó jegyeket, ami az önbizalmát is megerősíti, és ettől még jobban érzi magát.

2019. febr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
56%
"jár" akart lenni
2019. febr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim válasza:
72%

Szia! Maga az ovónő semmi olyat nem tett, ami túlkapás lenne a részéről. Neki, mint a gyermekvédelmi jelzőrendszer tagjának, az a dolga, hogy szól az intézményvezetőnek, mert ezt meg azt tapasztal ennél vagy annál a gyermeknél, ami utalhat arra is, hogy zavar van, vagy arra is, hogy a gyermeknek élénk a fantáziája. Az intézményvezetőnek kell mérlegelnie, hogy kit és hogyan értesít tovább.

A bölcsimben ilyenkor a gondozók és/vagy a vezető mindenképpen beszél a szülőkkel arról, hogy mi a helyzet, ki mit tapasztalt, várhatóan mi fog történni.

És az érdemi válasz, érkezéskor/hazamenéskor beszélnék a szülőkkel, hogy mi van a gyerekkel, és ők hogyan látják, otthon mit mond.

2019. febr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
79%
Normális gyerek ilyet nem talál ki. Olyan nincs, hogy folyamatosan csak agressziót komfabulal. Mivel ezzel egy szakember tisztában van, teljesen természetes, hogy jelzi a megfelelő helyen. A történeted nem lehet igaz így, ahogy írtad.m
2019. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
53%

Bocsánat, csak reflektáltam az előző kiíráshoz:


Egy normalis, jo anyagi korulmenyek kozott elo, dolgozo hazasparrol van szo, akiknek egy okos, aranyos kisfia van, aki hiperaktiv es figyelemzavaros, jarnak vele gyermekpszichiatriara emiatt.


Ezt a kérdező írta ki, itt meg egy tündéri, kiegyensúlyozott, folyton mosolygós, szép ruhában járó gyerek. Szerintem az első leírás nemcsak valósághűbb, de árnyalja a képet. Van egy gyermek, akinek vannak alapproblémái, orvosi kezelés alatt is áll.

Persze a védelembe vételhez ennek sincs köze. Tündéri, kiegyensúlyozott, boldog gyermeket sem szoktak védelembe venni, de figyelemzavaros, pszichiátrián kezelt gyermeket sem.


Ezt a tündéri, kiegyensúlyozott gyerek képét már túlzásnak érzem, pláne hogy kérdésről kérdésre közelít a gyerek meg a család a tökéleteshez (a múltkori kiírásban volt szó szülői bántalmazásról, mára már kedves szülők, akikről gyerek hazudozik), az óvónők úgy lesznek egyre gonoszabbak. Holott óvónők feljelentették a szülőket, de védelembe nem ők vették.

2019. febr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!