Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovonenik! Mit tennetek?

Ovonenik! Mit tennetek?

Figyelt kérdés
Van egy tunderi kisfiu a csoportban, akit mindig szep ruhaban hoznak, mindig nevet, szulei is kedvesek, kiegyensulyozott gyerek. De elkezd hazudozni, apa monoklit csinlat neki (semmi nyoma, es nevetve meseli), anya sarokba lokte hogy beverte a fejet, feltette a fara es otthagyta 3 napra (nem hianyzott az ovibol), szoval ilyen nyilvanvalo hulyeseget allit, de tok jol szorakozik kozben. Mit mondanatok a szuloknek? Rakerdezel, hogy : figyelj Katika, a Marci szerint fent hagytad egy magas fan, meg mindig bantjatok, igaz ez??? szoval ezt a temat hogyan lehet elkezdeni?
2019. febr. 22. 08:01
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
72%

a másik, ami miatt félre érthetted még, hogy a régi kérdésben kiírásban ez volt: gyermekpszichiátriára járnak. Utána viszont konzekvensen már pszichológust írt.


A kettőnek annyi köze van egymáshoz, hogy semmi. Az egyik bölcsészkaron végzett, a másik orvosin. Most a gyerek pszichológushoz vagy pszichiáterhez jár?


Nyilván persze ennek sincs jelentősége, de mégis egyre zavarosabb ez a sztori. Pszichiáterhez járt a kisfiú-aztán pszichológushoz-mára már egy tündéri, kiegyensúlyozott, problémamentes gyerek. MI lesz belőle holnap?

2019. febr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
39%

Az én gyerekemnek fogalma sincs, mi az a monokli. Honnan tudja, mi az? Honnan tudja, hogyha valakit megütnek, az bekékül? Honnan tudja, hogy a monoklihoz szemen kell vágni valakit?


Feltette a fára 3 napra, vagy három nap is, vagy egyszer megfélemlítésként történhetett valójában.


Sarokba lökte és beverte a fejét(ez kis lökéstől vagy nekimenéstől is lehet.


Miért csak negatív dolgokat mesél a gyerek? Miért csak a szüleiről?


Ovis, nem hazudik direkt, hanem kiszínezi a dolgokat és már úgy emlékszik rá, mintha valóban úgy lett volna.


Az én gyerekemnek is élénk a fantáziája, de nem szokott olyan dolgokról mesélni, amiben bántanám, mivel semmi oka sincs rá.


Szerintem az óvónő sem hitte el, hogy 3 napig egy fán volt a gyerek, hanem vészhelyzetnek tartja, hogy egy ovis arról mesél többször, hogy a szülei bántják, ahelyett, hogy állatkertezést, uszodázást meg kirándulást mesélne, vagy esetleg tündérekről, pillangókról és szuperhősökről áradozna.


Nincs rendben, ha egy gyerek sok negatívat állít a szüleiről többször.


Egyébként én már löktem félre a gyerekem, mikor rossz helyen állt véletlen, beütötte a fejét, odamentem, vígasztaltam, nevettünk a dolgon, nem maradt meg negatív dologként, nem mondta el senkinek.


Még azt tudom elképzelni, hogy az óvónő valamiért rosszat gondol a szülőkről, folyton kérdezgeti az óvónő a kicsit, hogy bántják e otthon, mit csinálnak, ha nem viselkedsz szépen, ilyesmi, a gyerek ráérzett, hogy így több figyelmet kap, ezért színezi ki(nem hazudik!) a dolgokat, hogy figyeljenek rá.


Egyébként a gyerekek nem mindig érzik a dolgok súlyát, pl a bántalmazásét, ha abban nőnek fel, simán mesélheti nevetve, hogy és akkor apám lekevert két akkora pofont, hogy a fal adta a másikat, vagy és akkor elővette a szíját, a nyoma még mindig látszik rajtam, mert nem fogja fel, hogy ez komoly dolog és nincs rendben.

2019. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
66%

Csak beleolvastam az első válaszokba, ha jól emlékszem, a 10-es egészen szakszerű választ írt. Csak picit egészíteném ki, mert ő megírta a lényeget.

A nonverbális, metakommunikációs jelek a döntőek, pl hogyan mond valamit, milyen a hangsúlyozása, hanglejtése, mimikája közben.


Valamint hogy miképp reagál élethelyzetekre, pl ha traumatizált, vagy szorong valami miatt, akkor ami arra emlékezteti, asszociáció okán megijedhet az analóg, máskülönben ártalmatlan dologtól.

Példa:

a mesekönyvekben ritkán látni bajszos macit. De előfordul. Tegyük fel, Pistike megijed, amint meglátja. A legtöbb kisgyermek nyilvánvalóan pusztán egy bajszos macitól nem ijednek meg. Ez már lehet önmagában egy elgondolkodtató jel. Még egy pár ilyen, és az elgondolkodtatóból gyanú lehet, hogy valami kellemetlenre emlékezteti, amit elfojt pszichésen.


Ellenben a kisgyermek számára játék alapvető tevékenység, ennek egyik formája kognitív jellemző: a fantázia, a kreatív gondolkodás.


Gyakran hallani óvodásoktól furcsának tűnő történeteket, melyekbe saját életét, és/vagy szeretteit, rokonait beleszövi. Ez általában nem hazudozás. Hanem fantázia.


Gyakorlott óvodapedagógus a legtöbb esetben meg tudja különböztetni egymástól a kisgyermeki fantáziát és a hazudozást. Akadnak nem egyértelmű esetek is, de azokból van kevesebb.


Ha egyértelmű, hogy fantázia, akkor nincs teendő, hacsak nem annyi, hogy hagyni kell, hogy kreatív maradhasson a képzelő ereje. Ez nem azt jelenti, hogy a felnőttek számára félreérthető konkrét sztorikért tapsoljuk meg. Hanem úgy értem, hogy nem kell nagy feneket keríteni ennek általában. Ha adott esetben mégis nagyon félreérthető helyzetet okoz, akkor tömören kivágja magát a felnőtt -"Pistike drága élénk képzelőereje ismét remekel :)"- és ennyi.

2019. febr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
71%

Most erről minek írtál ki még egy kérdést? Nyilván te vagy az egyik szülő ha ennyire érdekel a dolog és a magad igazát véded, illetve csak az számodra a kérdés h hogyan vethetsz véget az eljárásnak.

Csak annyit tehetsz, hogy együttműködsz a különböző szakemberekkel.

Ha esetleg mégse a te gyereked akkor meg semmi közöd az ügyhöz, ezért nyilván semmi értelme erről beszélned a szülőkkel.

2019. febr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
53%

Off, szerintem a kérdező nem az egyik szülő, hanem rokon vagy barátnő, vagy pedig pont ezt csinálja ő is a gyerekével, csak neki nincs pénze szép ruhákra és olyan minőségű környezetre, ezért tartja ezt fontosnak.


Mázlinak érzi, hogy az ő gyereke nem mond ilyeneket, de ha mondana, felkészül, hogy mit tehetne, hogy el tudja bagatellizálni a gyerekre csapásokat és a sarokba állításokat, megszégyenítést.

2019. febr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Mondtam mar, hogy ismerosomrol van szo. Nem kell az en szemelyemet talalgatni. Nem tudom, pontosan mi tortent, mert csak tole hallottam es az egyik oldalt ismerem. Azert irtam ki a kerdest, mert kivancsi voltam, mit gondolnak errol masok. Oszinte voltam. Pszichologushoz ES pszichiaterhez is jarnak, mert tobbfele problema is elojott, a figyelemzavar, egyeb ilyen gyanu, disz gyanu (jobb-bal agyfelteke dominancia zavar) is van.

Meg egyszer leirom, hogy aki nem tud szoveget ertelmezni, annak is segitsek: amit en latok, az egy kedves, kozvetlen, mosolygos gyerek, aki imadja a szuleit, en sosem lattam rajta semmit, ami gyanus lett volna, a szulok normalisak, dolgoznak, a szabadidejuket egyutt toltik, programokat csinalnak a kisfiunak, van sok baratjuk, mindent megteremtenek a gyereknek amit csak tudnak, azert irtam a jo anyagi korulmenyeket, hogy ne egy putrit kepzeljetek el, ahol sorosuvegbol epult a konyhaasztal es nem elhanyagolt, nem nelkulozo gyerek. Es innen kezdodik szamomra a sztori, mert a szulok ketsegbeesve meseltek el, hogy mi tortent es nem tudjak elhinni, hogyan fordul ilyesmi elo. Amugy szerintem (nyilvan ha az o helyukben lennek, nehezebben viselnem el), nem lez nagy problema, mivel nincs mit titkolniuk. Az ijeszto az lehet nekik, hogy nem ismerik, hogy mi a menete az egesznek. Valaki linkelte a cikket a vedelembe vetelrol, az nagyon hasznos, de ebben a konkret esetben nem igy tortent, nem ilyen sorrendben a dolog. Kiment hozzajuk az elso ovis bejelentesre a csaladsegito (lehet, hogy nem ez a neve, lehet hogy gyermekvedelmis, sajnos nem tudom kovetkezetesen hasnalni a ket fogalmat), beszelgetett veluk es rendben talalt mindent, ezt leirta, elmondta, elment. Majd par nap mulva jott a level, hogy eljaras indult, mert ujabb bejelentes erkezett. Erre most konkretan rakerdeztem. Nem volt benne semmi, csak ez. Az ovodaval azota nem beszeltek, semmit nem tudnak. Egyutt szeretnenek mukodni. Nem tudom mi lesz a vege. Legrosszabb esetben az, hogy hetente a nyakukra jarnak, es hetente megallapithatjak, hogy senki semmi rosszat nem tesz. Ok szeretnek ha meghallgatnak az erintett, veluk (a gyerekkel) dolgozo szakembereket, akik ismerik ot es meg tudnak allapitani, ha bantalmazott gyerek lenne.


Annak, aki normalis valaszt irt es nem probalt meg moge latni hulyesegeket, koszonom a valaszt es a segitseget.


Az en megallapitasom, hogy amint nem arrol kezdtem beszelni, hogy mit szokott es mit javasolt tenni egy ovononek ilyen szituban, hanem a konkret esetrol, egybol nekiallt par ember kotekedni, egymassal is (ADHD-s anyuka es a 60 valahany szazalekos), meg belekeverni, hogy pszichologiai/pszichiatriai kezeles alatt allo gyerek lehet-e boldog es kiegyensulyozott vagy nem...ez nevetseges. Es szomoru. Szoval valos kepet latok ezen az oldalon, szokas szerint.

2019. febr. 25. 10:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!