Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hallottátok már, hogy egyes...

Hallottátok már, hogy egyes óvónők hogy beszélnek a kb. kiscsoportos korú gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Szemben velünk van egy játszótér. Tegnap idehozta két óvónő a kiscsoportosokat (saccra 3-4 évesek, kis picikék). Hát komolyan mondom, a katonatisztek nem beszéltek így. Vezényszavak, a játszótér semelyik részére nem mehettek, csak egy kisméretű kosárlabdapályára, körbe-körbe futkározhattak egymás után. Egyes gyerekkel úgy üvöltött a visító hangján, mint a fába szorult féreg, mert két méterrel odébb mert szaladni.

Miután kiszaladgálhatták magukat, semmi csoportos játék, se semmi, egyszer csak üvöltés: sorakozóóó! Kettesével be is álltak a sorba, mire a kedves óvónéni megszólal: remélem, jól elfáradtatok és úgy lecsukódik a szemetek, hogy fel se keltek. Kénytelen voltam hallani, de ez nekem szó szerint vérlázító. (Két óvónővel voltak egyébként.) Szegény kisgyerekek, ennyire sakkban vannak tartva az oviban, vagy ez csak kirívó eset?



2019. márc. 7. 13:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
80%

Jajj, annyi minden fel van fújva a mai világban... Egyes szülők is olyanok amilyenek... Szerintem évvel semmi gond nincs. Jah és lehet az óvónő el is rossz napja azért is reménykedett hogy jót alszanak a gyerekek. Amúgy meg a kiscsoporthoz bazi sok türelem kell.



Egy kiscsoportos anyukája

2019. márc. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
92%

A lányom csoportjában ha az óvónő ideges azt ordìtja, hogy kussoljatok!!

A lányom fejét egyszer beleverte a szekrénybe, mert a mellette ülővel beszélgetett öltözés helyett...

DE, mivel puszi pajtások a "főnökkel", így ez van

2019. márc. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
30%
ma 14:10: Nem tartom bajnak hogy az ismerősöm lesüllyedt az ő szintjére, mert annak a tanárnak ez az anyanyelve. Ha én tettem volna szóvá neki a szokásos jól szituált diplomás hangnemben, szinte biztos hogy kinevetett volna vagy csak azt válaszolta volna hogy mi közöm hozzá. De így legalább volt reakciója, csak azt bánom de nagyon hogy nem futtattuk végkimerülésig. Én 8-10 órát is simán nyeregben tudok ülni, de hogy ő meddig futott volna? A megtett km vagy az idő fordítottan arányos lett volna az IQ-jával. Akkor még nem volt ennyire elterjedve a kamerás mobil, ezért még videót sem készíthettünk róla. Pedig a YouTube-on lett volna nézettsége, aztán elmehetett volna a sóhivatalba panaszt tenni.
2019. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Téged is megértelek, mert ha felvettem volna, és itt belinkelném, mindjárt más lenne a vélemény, akik azt gondolják, hogy egy óvónő bármit megtehet. Hát nem.
2019. márc. 7. 14:53
 15/33 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező szerinted ugyan mivel alázta meg a gyerekeket? Neked van amúgy?
2019. márc. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem 30 gyerek között csak szigorral lehet rendet tartani. Sokszor még úgy sem...


Nem tudom, mi volt neked ebben a vérlázító, mert ha azt írod, hogy "k...va anyáztak" a gyerekkel vagy pofozzák őket, akkor megértelek.


Fiam vegyes csoportos, szigorú az óvónéni, de nagyon jó pedagógus, és szeretik őt a gyerekek.

2019. márc. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Van. Kettő is. Ha egy nyilvános helyen így viselkedik, akkor hogy viselkedik velük ott, ahol max. a másik csoportszobában lévő óvónő hallja. Nem hiszem el, hogy nem stresszeli hosszútávon egy ilyen kicsi gyerek személyiségét, hogy terrorizálják lelkileg (is)!
2019. márc. 7. 15:00
 18/33 anonim ***** válasza:
69%
Ez neked lelki terror? Elég eltorzult gondolkodásod van.
2019. márc. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
97%

Na de akkor írd már le mi volt pontosan???

Mert amit itt a kérdésbe leírtál az egyáltalán nem vérlázító

2019. márc. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos nálunk is volt ilyen, hogy nem szépen beszéltek a gyerekekkel. Úgyse tudják otthon elmondani. Saját fülemmel hallottam és a gyomrom is felfordult - szerintem nem ritka sajnos.
2019. márc. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!