Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen emlékeitek vannak az...

Milyen emlékeitek vannak az óvodáról ahová jártatok gyerekkorotokban?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 30. 17:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%
Nekem borzalmas volt. Ültem a padon egész nap, nem játszottam senkivel, vártam, hogy anya végre jöjjön értem. Ovis fotózást végig bőgtem. Anya aztán megjegyezte az óvónőnek, hogy nem normális, hogy egész nap ülök. Az óvónő erre csak annyit mondott, nem baj, velem legalább nincs gond. Át is raktak másik csoportba, ahol sokat bántottak a gyerekek. Nem beszéltem senkivel. Egyszer a tornadresszembe is benyúltak a fiúk. Nagyon megalázó volt. Utána általános iskolába és gimnáziumban is bántottak, nagyon zárkózott voltam, rettegtem mindenkitől. Csúnyának és butának éreztem magam. Hála az égnek a lányom nem lett ilyen muja.
2019. ápr. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Sajnálom utolsó :(
2019. máj. 1. 09:04
 13/19 anonim ***** válasza:

Utáltam. Az evéseket, aludni. Sajnos sokszor bepisiltem, nem is szerettem elaludni emiatt.

Egy cipőház játékra emlékszem, azt szerettem.

A lányom ugyanoda jár, amikor legelőször beléptem, elöntött a sok rossz emlék. Máshova akartam emiatt beiratni, de végül az “én ovimba” ment bizonyos okok miatt. Szerencsére, mert szeret járni, az ovónők tündérek, a csoporttársak is aranyos, kedves gyerekek.

2019. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerettem az óvit. Nagyon jó játékok voltak bent ès az udvaron is. Az ovis társakkal mind kijöttem, sokat játszottunk együtt. Az egyik òvònèni gyakran rajzolt nekünk kifestő alapot, népszerű volt a körünkben. Nagycsoportosként korcsolya ès ùszás oktatásra vitték minket, azt is nagyon szerettem. Negatívum az volt, hogy az egyik òvònèni utált, amit azèrt egy
2019. máj. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Azóta sem èrtek ès mindig feszült voltam a közelèben, ami miatt még jobban utált. Bocsi, vèletlenül hamarabb elküldte az előzőt.
2019. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Utáltam a kötelező délutáni alvást. (Nem tudom, hogy manapság még divat-e?) Én soha nem aludtam, mindig valami csintalanságon törtem a fejem. Pl egy gemkapocs végévek kikapartam a dominókockák pöttyeiből a festéket. Egyetlen jó volt az egészben, hogy alacsony ágyak voltak, be lehetett látni az óvó néni köpenye alá, amikor a takarókat igazgatta az alvó társaimon. :-))
2019. máj. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Alapjábavéve szerettem, rengeteg barátom volt. De mivel kb 100 méterre laktam az ovitól, egy csomószor hazaszöktem, illetve elszöktem alvásidő előtt, hogy az idősebb, már iskolás barátaimmal töltsük el az időt. Ekkor persze mindig riadalom volt az ovónők között, nehogy valami bajom legyen, mert ugye az az ő saruk lett volna. Elég jó volt, bár az iskolát jobban szerettem.
2019. máj. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hideg-meleg. Emlékszem, ahogy lány ovis pajtással a mászókán emlegettük a Vitéz László bábjáték (70-es, 80-as évek) ovis szóvicceit, amiket imádtunk 5 évesen: "Hű, de meleg van ebben a maJombaaaan!" (Értsd: maLomban.)


Kissé kellemetlenebb eset: mint a legtöbbeknek, akik kb 4-5 éves korukban jártak, a fejkörtérfogatuk átlaga megfelel az ovikerítésközök távolságának. Mondanom se kell, majdnem mindenki egyszer átélte ott, hogy odaszorul a buksija... A fülünk miatt nem tudtuk visszahúzni a fejüket, rendre az óvónénik segítettek kimászni a csávából minden így járt gyereknek.

2019. máj. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Igen, most is kell aludni. És emiatt az összes nagycsoportos utálja már az ovit.

Én emlékeim szerint nagyon-nagyon utáltam. Anyám 6-ra járt dolgozni, fél 5-kor keltünk, minden reggel sírtam, hogy még aludni szeretnék. Anyám ordibált velem, és mindig azt mondta, vegyek példát a tesómról, aki bezzeg szó nélkül öltözködik. Ezért a tesómat is utáltam.

Mondtam anyunak, hogy utálom, és nem akarok oviba járni. Azt mondta muszáj. Onnantól már nem panaszkodtam neki, úgysem érdekli.

Az oviban az alvást nagyon nem szerettem. Állandóan kikéredzkedtem wc-re, aztán nem mentem vissza, a képeket nézegettem a falon. Amikor a dadus rájött, többet nem engedett ki. Ezért egyszer bepisiltem. Pedig már évek óta szobatiszta voltam. Ezért elbújtam a függöny mögé, annyira szégyelltem magam, alig tudtak előcsalogatni. Anyámnak azt mondták, folyton wc-re járok, vigyen el orvoshoz, mert biztos fel vagyok fázva. Azt persze nem mondták, hogy nem engedtek ki. Anyu elvitt dokihoz, persze nem talált semmit.

A wc undorító volt, többször kaptam férget az oviban. Ezért sokszor fáj a hasam.

Naposnak lenni utáltam. Ha én voltam a napos, elbújtam az udvaron, hogy ne kelljen csinálni. Aztán persze leszidtak, megszégyenítettek.

A dadustól mindenki félt. Egy öreg néni volt, soha nem mosolygott, meg voltam róla győződve, hogy utálja a gyerekeket meg ezt az egész munkát.

Az óvó néni kedves volt.

Ehhez képest meg voltam lepve, hogy a gyerekeim szerették az ovit. Az alvást kivéve. A nagycsoport már tragédia volt mindkettőnek, pláne, hogy a fiam ismételte az ovit. Még mindig elvárják, hogy egy 6,5 éves gyerek ebéd után 2 óráig néma csendben, mozdulatlanul feküdjön a kiságyban. Bele sem fért már. Kénytelen voltam ebéd után hazahozni, mert oltári hisztit csapott. Az óvónőknek nem tudtam megmagyarázni, hogy ez nem normális elvárás. Persze akkor kéne még egy ember, aki kimegy vele, szórakoztatja. Elvileg tilos, de vannak olyan ovik, ahol az ilyen gyerekeket kiviszik, és a konyhás néni szórakoztatja őket.

2019. máj. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!